plakát seriálu

Za svitu měsíce

(Moonlight)

Epizoda 1×06 – B.C.
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Josef chce po Mickovi, aby mu našel jednu ženu - upírku, která mu dluží nějaké peníze. Beth vyšetřuje smrt modelky, která se předávkovala neznámou drogou. Nakonec musí Mick a Beth pracovat společně, protože se jejich případy propletou. Žena, kterou Mick hledá, dělá z upíří krve drogu. Tento "podnik" musí Mick s Beth zarazit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Beth opět pracuje na jedné reportáži... tentokrát to není zrovna její šálek čaje. Jedná se o nové modely mladé návrhářky. Ale poté, co se jedna z modelek – Renee B. při focení zhroutí a umírá, se Beth opět dostává do svého živlu. Při jejím rozhovoru s kamarádkou od Renee, se dozvídá o klubu Valis. Mezitím na místo dorazí policie v čele s poručíkem Carlem Davisem a Joshem Lindseym. Dozvídá se o probíhajícím vyšetřování a už třetím předávkováním během dvou týdnů neidentifikovatelnou drogou. Josh ji požádá, aby tenhle případ nechala být.
V tu dobu Micka navštěvuje Josef s tím, že potřebuje někoho najít... upírku Lolu, která mu dluží peníze. Kolik? To se Mick nedozví. Ovšem později z Josefa dostane, že mu ty peníze ukradla. Nakonec Mick říká Josefovi o adrese skladu, kde si nechala doručit metrák stříbra.
Beth jde do klubu Valis. Pokouší se dostat do V.I.P. pokoje, ale dozvídá se, že jen pro "kupující" a že musí být na seznamu.
Mick mezitím přichází do skladu a snaží se přijít na to, co má Lola v plánu. S takovým množstvím stříbra by totiž mohla paralyzovat každého upíra v L.A.... Ve skladu nachází barely s mrtvými upíry. Jednoho přinese do márnice, aby zjistil, co ho zabilo. Na to se setkává s Beth. Stříbro – to spojuje jeich případy. Mick jí pomůže dostat se do klubu, kde jí je nabídnut Temný krystal. V pravou chvíli přichází Mick a konečně nalézá Lolu. Zároveď doporučí Beth, aby odešla. Lola má ale Beth pořád co říct, je jí jasné, že Beth touží poznat jaké to je být upírem... a prozradí ji, jak to zažít – tím, že zkusí drogu.
Do klubu vtrhne policie i s Joshem, kterého pohled na Beth s Mickem moc nepotěší.
Josef se dozvídá, co udělala Lola s jeho penězi a Mick se zase dozvídá, že ty peníze neukradla, ale že jí je Josef dal. Zároveň ví, že tenhle případ nemůže nechat na policii.
Beth si vzpomene na drogu v kabelce... Pořád ji zní v hlavě Lolyina slova "jenom jednou a pochopíš"... ráno se probouzí u Micka v jeho košili a všechno si pamatuje.
Beth se jde omluvit Joshovi a zároveň zaslechne adresu skladu, na který se policie chystá. Hned volá Mickovi. Jakmile Mick dorazí do skladu, všechno mu dává smysl. O chvilku později přijíždí na místo policie i Beth... sklad vybuchuje.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Devil’s Got A Holda Me (The Colour)

Mick vtrhne do laboratoře na výrobu Černého krystalu.

Bounce with Me (Kreesha Turner)

Začátek epizody, kde Beth dělá reportáž na focení kolekce šatů.

Under (Under)

Konec epizody, kde Mick donese Josefovi drink.

Fallout (Chad Gendason, Johanna Boberg)

Beth a Mick se setkávájí před klubem.

Darker Side Of Life (Edgard Jaude)

Beth vchází do VIP sekce klubu Valis.

Let It Go (Fauxliage)

Mick drží ve sprše Beth v náručí.
Hlavní postavy
Mick St. John
Beth Turner
Josef Konstantin
Vedlejší postavy
poručík Carl Davis
Steve Blafour
Josh Lindsey
muž za barem
Black Crystal Girl
Terrance
obsluhující
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevB.C.
Původní názevB.C.
Rok natočení2007
Premiéra2. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody