plakát seriálu

Záblesk budoucnosti

(FlashForward)

Epizoda 1×01 – Konec dobrých dní (No More Good Days)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Celý svět na 2 minuty 17 sekund upadl do bezvědomí a všichni viděli svou budoucnost. Když se probrali svět se změnil, miliony lidí zemřeli a ten zbytek se musí potýkat s tím, co viděli...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Všechno začíná obrovskou havárií. Pak se vracíme o čtyři hodiny zpátky aby jsme se dostali k tomu jak se ta havárie stala. Agent FBI Mark Benford jde z domu do práce, jeho žena Olivie telefonuje svému kolegovi Brycovi z nemocnice, ten je však na molu u moře a chystá se zabít.

Markův kamarád a patron Aaron Stark mluví na sezení anonymních alkoholiků o své dceři Tracy. Mark je na hlídce se svým parťákem agentem Demetrim Noh, jdou po podezřelých a honí je na autě.

Vtom se vše změní vidíme Marka v kanceláři a nějaké chlápky který mají zbraně a chystají se zaútočit. A jsem zpátky u havárie. Všichni lidé ze probouzejí po tom co všichni ve stejnou dobu ztratili vědomí. Všude kam Mark pohlédne jsou nabouraná auta, padnuté letadla a zranění lidé.

Bryce se probouzí a všude ve vodě jsou lidé. Markova dcera řekne opatrovatelce, že se jí zdálo, že už nebudou dobré dny. Mark s Demetri zadrží podezřelou, kterou pronásledovali. Mark spěchá do nemocnice zjistit jestli je jeho žena pořádku. V televizi vidí, že celý svět měl výpadek. Do nemocnice přivezou kluka, ten zná Olivii i když ho ona nikdy předtím neviděla.

Mark s kolegy se snaží zjistit co způsobilo výpadek, přijdou na to, že výpadek trval přesně 2 minuty 17 sekund a že všichni viděli stejný den v budoucnosti 29 dubna 2010. Demetri neměl žádnou vizi, proto si myslí, že bude mrtvý. Agentka Janis Hawková viděla, že bude těhotná. Mark s ostatními začnou vyšetřování "Mozaika". Mark svěřil Aaronovi, že ve své vizi zase pil. Aaron viděl, že byl se svou dcerou Tracy v Afganistanu. Mark konečně opravil vrata od garáže. Olivie s Markem mluví o svých záblescích, Olivie viděla, že je s jiným mužem, kterého nikdy předtím neviděla. Charlie, Markova dcera dá Markovi náramek přátelství, který Mark viděl ve své vizi na své ruce. Demetri volá se svou přítelkyní, když ho vyruší Janis s tím, že se musí kouknout na jedno video. Na videu na stadionu v Detroitu během doby kdy celý svět prožíval budoucnost byl jeden člověk co byl vzhůru...

Hudba v epizoděvložit další píseň

All Your Tears (Mojave 3)

Mark spravuje vrata garáže.

Quiet Dog (Mos Def)

Charlie spí/Nicole se miluje s přítelem/Mark a Demetri sledují podezřelé.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Ztraceni

Když jsou Mark a Demitri na sledovačce, je za nimi vidět billboard Oceanic Airlines.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Stanford Wedeck: Co máte?
Mark Benford: Khalid, Omar a neidentifikovaná běloška. Právě vám na email posílám fotky.
Stanford Wedeck: Kdo to je?
Mark Benford: To je ta "neidentifikovaná" část, zlatíčko
Demetri: Je mi líto, ale Zoey vybrala jednu z nejhorších skladeb všech dob, "Islands in the Stream". Jo, ten starý duet Kenny Rogerse a Dolly Partonový. Dobře, při karaoke jsme tu písničku zpívávali, ale to jsme byli fakt moc, moc opilí, víš? Tak jsem to hodil za hlavu, protože jsme spolu chodili. To udělá každý. Ale budou tam i mí přátelé a rodina. Nemůžu tančit na "Islands in the Stream". To nikdy. Tebe z toho nic nezajímá, že?
Mark: (zažraný do novin) Ale jo. Zajímá mě to. Jsem jedno ucho, jsem fascinovaný.
Hlavní postavy
Mark Benford
Lloyd Simcoe
Demetri Noh
Olivia Benford
Janis Hawk
Aaron Stark
Bryce Varley
Nicole Kirby
Vedlejší postavy
Dylan Simcoe
Agent Shelly Vreede
Charlie Benford
Alda Hertzog
Fiona Banks
Dylan Simcoe
Distressed Woman
Neurologist
Pundit #1
Pundit #3
Medical Correspondent
Arabic Man #1
Arabic Man #2
Paramedic #1
Paramedic #2
Asian Man
Nervous Woman
Teenaged Boy
Person in the Crowd
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKonec dobrých dní
Původní názevNo More Good Days
Rok natočení2009
Premiéra24. září 2009
Česká premiéra16. listopadu 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry12 470 000 diváků
Autoři profilu epizody