plakát seriálu

Záblesk budoucnosti

(FlashForward)

Názory uživatelů

What did you see?

Hrátky s časem a osudem jsou tu. V atraktivním balení, s partou výtečných herců a se silným rozpočtem v zádech. Počáteční globální euforie z nové mysteriózní podívané ale vyprchala velmi rychle. U mě se dostavil postup přesně opačný. Solidní thrillerovou náladu s občasnou nevyrovnaností nahrazuje dech beroucí podívaná téměř bez slabého místa. Záhady kolem výpadku utěšeně narůstají, ve vedlejších rolích se objevují nečekané tváře (James Callis válí jako kdysi na Galactice) a čekání na to, co se (ne)vyplní, je občas na hranici infarktu. A proto tolik mrzí fakt, že už se dalších epizod nedočkáme. Potom, co mě úžasné finále dojalo, vyděsilo, napjalo k prasknutí a dalo mi dokonalou finální pětiminitovku, není moc příjemné přemýšlet o tom, že na tolik nových otázek se už odpověď nedozvím.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

FlashForward

Dějově promakaný scifi seriál o tom, jak se budeme chovat, když známe kousek z budoucnosti. A co potom, když ten záblesk mělo víc lidí.

Seriálu jde vytknout jen ten konec, co si otevíral cestičku k další sérii, která ale nepřichází, takže se divákovi nedostane prakticky žádného rozhřešení. Skoro bych to nazval pěkně naštvávacím okamžikem.

Zpětně jsem k tomu dočetl předlohu (spíše volnou inspiraci) a můžu doporučit.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

FF

Pro mě je Flash Forward jeden z mála seriálů, který má prostě všechno.

Nejdůležitější na celém seriálu je samozřejmě příběh. Musím říct, že při sledování těchto dvaadvaceti episod jsem si několikrát vzpomněla na první sérii Prison Breaku. Oba seriály měly geniální nápad, oba ho (v první sérii) dovedly k dokonalosti. Ve Flash Forward celá planeta uvidí přes dvě minuty své budoucnosti a od toho se odvíjí následující činy všech obyvatel, které, ač se to mnohdy zdá nemožné, vedou k té stejné budoucnosti, kterou viděli.

Jistě, často jsem měla chuť tu či onu postavu trošku přiškrtit, aby se vzpamatovala, a často se mi nelíbilo, kam se děj posunul, ale v celkovém obrazu to do sebe prostě všechno zapadlo.

Všechny postavy, které se v seriálu objevily, měly své pevně dané místo v ději a žádná z nich pro mě nebyla nudná, nepříjemná či otravná. Osobně miluju zlý hochy, takže největší pochoutkou byl pro mě Simon, ale všem od Marka až po Nicole jsem fandila.

Nevím, proč seriál ztrácel sledovanost, ale na druhou stranu musím říct, že je to dobře. Kdyby ho stanice obnovila, proměnil by se v další Prison Break a všichni (dobře, většina) víme, jak to dopadlo. Tím, že seriál skončil po první sérii, jsme si užili to nejlepší a můžeme tedy přejít k něčemu jinému s pocitem, že Flash Forward skončil na vrcholu a se ctí.

80 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Flash Forward

Seriál zpracovává vynikající nápad o naplnění či nenaplnění budoucnosti. Celosvětový výpadek lidského vědomí 6. října 2009 trvající 137 vteřin zapříčiní, že každý člověk na světě vidí svoji budoucnost o půl roku později, konkrétně 29. dubna 2010. Někoho tyto vidiny posílí, někoho zdrtí, někdo proti nim bojuje, ale nikdo doopravdy neví, jestli se vidiny vyplní či zda se výpadek bude znovu opakovat. Seriál rozvíjí myšlenku, zda sami můžeme ovlivnit svoji budoucnost nebo je všechno v rukách osudu. To je dokumentováno na lidech, kteří neměli žádný záblesk a pravděpodobně 29. dubna 2010 budou po smrti.
Flash Forward má zajímavý pilot, pak trochu ztrácí tempo, aby se po dvojdílu v polovině série vrátil ve vší parádě a směřoval ke konci, kdy se budoucnost sejde se současností.
Seriálu se nedá upřít určité ovlivnění seriálem Lost. Zmatené pobíhání Marka Benforda po výpadku nápadně připomíná pobíhání Jacka z Lost po havárii letadla. Dále zde můžeme vidět plakáty propagující Oceanic Airlines a v neposlední řadě se do Flash Forwardu přesunuli i někteří herci.
Pro mě nejzajímavější linií seriálu byla linie se Simonem Camposem, aneb podezřelým nula, ze kterého se postupně vyklube ohromně charismatický sympaťák:-) Přiznávám, že jsem sentimentálně fandila Brycovi a jeho japonské přítelkyni Keiko. Naopak nejméně mě zaujala linie Aarona a Tracy v Afghánistánu.
Je škoda, že seriál skončil po první sérii, protože měl potenciál i na další sezóny. Na tabuli D. Frosta bylo přece napsáno The end – 2016. A navíc ve Flash Forwardu hrál můj oblíbenec Jack Davenport:-)

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Neočekávané

Na FF jsem se začala dívat z čisté nudy a protože námět zněl zajímavě. Vzhledem k tomu, že to zrušili jsem k tomu ale moc důvěry neměla.

Když jsem však začala sledovat uvědomila jsem si, že se koukám na jeden z nejkvalitnějších seriálů co jsem zatím viděla. Neříkám, že každému padne tak do noty, ale pro mě to byl seriál od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Bylo tam všechno - perfektní námět, zápletka, pomalé rozuzlení, žádné zbytečné vytáčky, nepředvídatelné konce i postavy, skvělý sountrack a ještě lepší obsazení.

Seriál vysoké kvality, který poukazuje na život lidí s potencionální vzpomínkou na budoucnost, kterou možná chcete a možná nechcete uskutečnit a vaše snaha se k ní dostat, nebo jí předejít. Perfektní zaměření na osudy hlavních postav i samotného hlavního děje, hlavně Mark a Olivia a jejich záblesky, které se ani jednomu dvakrát nelíbily, ale vidí, že cesta je k nim pomalu vede... Postava Lloyda je perfektní (i přízvuk), tomu jsem fandila od začátku a i z počátku negativní postavy jako Simon ukázaly svou lidskou tvář.

Je neskutečná, neskutečná škola, že seriál zrušili. Ze všech co takhle dopadlo tenhle mě zatím zasáhl nejvíc jako vrchol bezpráví. Nemůžu hodnodit jinak než 100%.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

FF

Jak se říká, v nejlepším přestat.

Mě se ten seriál líbil. Tenkrát jsem všechny díly hltala a nemohla se dočkat pokračování. Nápad se zábleskem z budoucnosti byl originální a jak se s tím praly jednotlivé postavy, se mi líbilo.
Nechybělo tomu napětí, akce, konspirace a ani padouchové, co v pozadí tahají za nitky.

Jedna řada ale stačila...

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Flash Forward

Tento seriál jsem měla moc ráda, nejen kvůli tomu, že v něm hráli mí oblíbení herci - Joseph Fiennes, Jack Davenport a Dominic Monaghan. Byl to docela originální nápad, celosvětový výpadek vědomí ve stejný den, během kterého lidé uvidí svoji budoucnost, konkrétně 29.duben 2010. Někoho jeho záblesk motivoval, protože viděl něco pěkného, někoho deprimoval, jelikož se viděl v ne uplně příjemném okamžiku a někdo neměl záblesk žádný, což mohlo znamenat jediné - 29.dubna už bude po smrti (předpokládejme, že kdyby spal, viděl by během blackoutu sny...). Zaujalo mne sledování různých dějových linií, a jak do sebe nakonec všechno krásně zapadlo. Seriál podle mě měl na to stát se velkou peckou, škoda jen, že měl tak malou sledovanost. Poslední díl, kdy vše končí velice otevřeně, mě navnadil na další sérii, byla jsem napnutá jak kšandy, jak to bude dál ... a pak jsem zjistila, že další série není, což mě opravdu nepotěšilo. Jediné pozitivum je, že seriál skončil "se ctí" a v nejlepším, a nestihl se zamotat, třeba jako Lost.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak to vidím já...

První dojem: 80%

První dojem je velmi kladný. Přestože sekvence pobíhání hlavního hrdiny po výpadku jasně kopíruje (Nebo vykrádá?) Ztraceni, tak zbytek je celkem originální a zajímavý. Příběh bych přirovnal k 4400. Vývoj seriálu bude zřejmě vlmi podobný. Máme prakticky neomezený počet hrdinů a zápletek, takže se seriál může rozjet.

A to jeprávě problém. Autoři mají možná až moc velkou volnost a já se bojím, že jí buď naprosto nevyužijí, jako právě 4400, nebo k tomu přilepí nějaké tajné společenství a začnou plácat páté přes deváté, jako je to u novějších řad Heroes.

Seriál se rozbíhá docela zajímavě, ale musím vytknout, že v šestém déle nejsme o moc dál než v prvním. To mohlo fungovat u Lost, kteří nabalovaly nové a nové záhady, takže absence odpovědí tolik nevadila. FlashForward ale řeší stále jednu věc, která se stala v prvním dílu, a která se bohužel nijak zásadně nevyvíjí. Dobře se na to koukám, ale já bych rád, aby se to konečně rozjelo.

Po prvních dílech je na jakékoliv členění brzy, ale tentokrát se nenechám opít rohlíkem a nebudu sázet 90% hodnocení. Fringe mě už naučilo, že ze zajímavého projektu se může vylíhnout pěkná blbost a téma samotné, jakkoli je zajímavé, se může snadno proměnit v splácaninu. Na soudy je brzy, na chválení také. Přesto relativně vysokých 80%.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Škoda nízké sledovanosti...

Pilotní epizoda seriálu naprosto špičková, přichází s originálním nápadem, je plná napětí, lepší rozjezd jsem snad u jiného seriálu neviděla. Kvalita se drží i dál, i když napětí trochu klesá, ale v druhé polovině série se opět rozjíždí. Bohužel kvůli nízké sledovanosti musel být seriál ukončen po pouhých 22 epizodách. Tvůrci možná jak viděli, že jim strom padá k zemi, si začali sami podřezávat větev tím, že odhalili identitu Suspect Zero, zabili hlavního padoucha, pochytali ty, co mají všechno na svědomí... Takže o čem by to vlastně potom bylo, když většinu těch záhad stačili rozlousknout jen v těch pár dílech. Škoda, podle mě měl seriál velký potenciál a kdyby žebříčky sledovanosti vypadaly jinak, asi bychom se dočkali i jiného vývoje a materiál pro pokračování by byl.

90 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

FlashForward

Tohle je hodně dobrej seriál a pro mě osobně moc milé překvapení. Námět je velmi zajímavý a děj originální, napínavý a plný zvratů. Herecké výkony jsou na jedničku a sci-fi je to opravdu velice zajímavé. Lituji jenom toho, že seriál má jenom jedinou sérii. Skutečně je to něco na způsob Lostu a já jsem rád, že se v seriálu pořád něco děje. Zatím uvidím, jak se to vyvine a do hodnocení tím pádem třeba ještě zasáhnu. Já ale věřím, že to nebude potřeba, protože zatím jsem celým seriálem opravdu nadšen. 85%.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

FF

Velká škoda že tento seriál nemá pokračovaní, protože ten konec byl epický. Už od počátku mě vtáhl maximálně do děje až do úplného konce.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

the whole world saw the Future

Perfektní koncept, výborné zpracování, nadstandardní obsazení, skvělý scénář... tyto a mnohé další superlativy mě napadala po posledním díle bohužel jediné série. S odstupem času mě ta počáteční euforie trochu opustila. Přesto však pro Flash Forward představuje půlroční závislost, kdy jsem každý týden netrpělivě čekala na další díl.
Favorite:
Epizoda - 11&12 Revalation zero
Postava - Janis Hawk
Hláška - "We also gave the world Britney Spears"..."The only thing we know at this point is how much we don't know"

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Flash Forward

Po dlhšej dobe som sa dostala ku kvalitnému sci-fi seriálu.
Herecké obsadenie bolo ideálne - Joseph Fiennes sa na úlohu Marka Benforda výborne hodil, neviem si v nej predstaviť nikoho iného. Veľmi dobre pôsobil aj Dominic Monaghan alias Simon Campos a talentovaný John Cho ako agent Demetri Noh.
Nechápem, prečo mal seriál nakoniec takú nízku sledovanosť a nedočkal sa pokračovania. Námet mal zaujímavý, zápletka fungovala ako hodinky a všetko do seba tak nádherne zapadalo, až mi pri sledovaní naskakovali zimomriavky a musela som premýšlať, aké by to v skutočnosti bolo.
Seriál som si užila jedným hltom, som rada, že existuje a že som ho mohla vidieť. Budem dúfať, že sa takých zaujímavých námetov objaví viac.

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Uvidíme co se vyklube...

Když mi kamarádka vyprávěla o čem seriál je, tak jsem skepticky říkala, že to bude další Lost a že se toho docela bojím a nevím jestli to vůbec chci vidět. Nakonec jsem si řekla, co se mi stane, když skouknu pilot... A zatím nejsem zklamaná, sice podoba L. je nepřehlédnutelná, ale nutno přiznat, že myšlenka je originální a zajímavá- líbí se mi. Má to dobrý spád, herci taky nejsou zlí, takže jen doufám, že tvůrci nezapomenou na ženské publikum a nebude z toho mužská záležitost, takže mé ubohé myšlenkové pochody a logika budou dostávat zabrat. Budu držet palce, aby se to povedlo :-)
EDIT: Finále trošku nepovedené, tedy dle mého názoru. Proto snižuji na 70%

70 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Flash forward

Puvodni hodnoceni 80% jsem musela po poslednim dilu zvysit o 10%, za umeni skoncit vcas a zachovat si vysokou uroven (ne jako Prison break nebo Lost, kde chcete dat 1. serii hodnoceni nejvyssi a te posledni dodivane - schvalne pisi dodivane, prestoze tocili dal, ale vy uz jste se na to nemohli koukat - jedno z nejnizsich).
I kdyz nemam rada otevrene konce a nedoresene veci, jsem rada ze skoncili.
Serial se mi velice libil, mel spad i svih, jen jsem se nedokazala vcitit do postav a vytvorit si sveho hrdinu. Hlavni postava agenta Benforda mi dokonce byla trochu nesympaticka (ackoli ho hraje vyborny J. Fiennes).

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Překvapení :)

Dokoukala jsem první díl a můžu říct, že jsem překvapená. Hodně překvapená a to v tom kladném smyslu :) Skvělý námět, samé zvraty a převraty. Jen tak dál. Jediné čeho se taky bojím, je aby to nedopadlo jak s Hrdiny.

Tak už jsem viděla 10dílů. Děj mě pořád drží na ten nemám připomínky. Co mi ale vadí jsou herci, hlavního hrdinu bych pověsila do průvanu :) kapke moc sladkej. Spíš by měl jít hrát do těch Upířích diářů :) výraz má stejnej.

Tak se přiznám, už mě ten seriál nebaví. Leze mi na nervy jak jednou něco rozmotaj a pak to zamotaj, nemám ráda tenhle typ seriálu.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

ÚŽASNÉ

Jak já jsem se pletl,když jsem si myslel,že na nějaký perfektní seriál už nenarazím a ono z ničeho nic vidím 22 geniálních epizod.Ani jedna z nich nemá sebemenší chybu.U závěru jsem myslel,že se mi zastaví srdce :-).Takové závěry bych přál více serálům.Obsazení špičkové, všechny postavy mi seděly.Hudba mě také potěšila.No co víc si přát???No nic byl jsem součástí něčeho úžasného.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

FlashForward

Nemám rada sci-fi! Vyhýbam sa im oblúkom, preto ani neviem ako je možné, že som sa k tomuto seriálu dostala. Neviem či to náhodou nebolo len kvôli tomu, že tam hral Joseph Fiennes (nesúďte ma, som len človek :)). No ale dopozerala som ho kvôli tomu že ma úplne dostal (ten seriál, nie Joseph). Každý diel skončil cliffhangerom. Výborné herecké obsadenie. Obzvlášť precitlivelá bývam na herečky, ktoré hrajú policajtky, agentky,... A aj to sa im podarilo vybrať tak, že sa jej to dalo veriť a nevyzerala, ako keby práve vyšla z kozmetického salónu. Výborný seriál, len sa neviem rozhodnúť či by som chcela druhú sériu. Troch sa obávam, že ak by bola natočená len kvôli nátlaku fanúšikov, tak by sa mohla stať, že by nebola taká dobrá a bolo by to také "len aby to bolo." Ale ono sa to vyriešilo už dávnejšie, takže druhá séria nebude. No len neviem či sa tomu teším alebo čo.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Asi tak ...

První dojem byl takový že sem si říkala \" námnět seriálu v podobě tohoto ? Tak to bude síla \"
Seriál mně chytl hned od začátku , a vůbec nevadí že sem moc nepobrala jak se to celé vyvrbilo a moc sem nepochopila PROČ se to vlastně stalo.
Zápletka je jak má být - drží vás v napětí až do nervy drásajících titulků , kdy hrozí zhroucení , páč čekat týden na další díl není možné.

Trochu to kazí fakt že seriál zkončil z otevřeným koncem ( 2 záblesk ůplně na konci 22 dílu ) ) a ani za nic nemůžu najít druhou sérii.

Celkově , to hodnotím jako hodně dobrý námět , který by mohl být docela slušnou seriálovou peckou.

100 % - za námět a odvahu něco takového jak zamotat , tak zase logicky rozmotat.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zajímavý nápad

Seriál mne zaujal od první epizody. Originální zápletka, překvapivý vývoj, slušné tempo, herecké výkony uspokojivé, hudba přiměřená. Jen mne mrzí, že to skončilo tak nějak nijak. To nemám ráda, proto ubírám procenta

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Proč?

Základní věc která nebyla vysvětlena(anebo byla a já si jí neuvědomil)proč zrovna 2 minuty a 17 sekund?Zde byla vidět částečně práce tajných služeb v USA kde si každý hraje na svém písečku a snaží se podrazit jeden druhého aby měl prospěch jen a pouze pro sebe(já to zjistil a tys to pos.....).

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

zaruka neuspěchu

Tak k tomuhle seriálu jen stručně.
Postavit základní kostru celého seriálu na cca 137 vteřinovém flashforwardu prostě nejde. Je to málo a scenáristům nedává možnost jak obohotit už tak chudý skelet.

30 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
8 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

celkom zaujímavé

celkom zaujímavý seriál, zakončenie som čakal veľkolepejšie, trochu sklamalo. Na vyplnenie voľného času v lete fajn

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Není to špatný .....

Seriál mne jako amatéra a spotřebitele dosti zaujal a tak jsem viděl vše, bez sebemšího záblesku, že bych se netěšil na další díl.Pro mne dobré.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí