plakát seriálu

Zajatci předměstí

(Suburgatory)

Názory uživatelů

Daddy Altman

Seriál, který se ani na chvilku nesnaží brát vážně a kterému se daří parodovat stereotypy, ze kterých samozřejmě nejvíce vyčnívá parodie "plastikových blondýnek". Obsazení je fajn, zamlouvá se mi skoro kompletně. Samozřejmě nejvíc Tessa, ty zrzky vždycky zaujmou, a její tatík George, ale rád vidím i Alana Tudyka v roli zubaře. V podstatě každá postava má něco do sebe a dokáže člověka pobavit, takže jen doufám, že podobně tomu bude i v následujících sériích. Zatím je to velmi slibných 75 %

Druhá série je o něco slabí než ta úvodní a hlavní důvodem je to, že se tvůrci rozhodli spárovat snad každý nesourodý pár, který se tam nachází. Pořád to dokáže skvěle pobavit, protože některé vedlejší postavy jsou tak šílené, že to nemá obdoby, ale třeba Tessa se stala mnohem otravnější. I to je způsobeno tím, že brečí nad vztahem, který nechce. No, jsem zvědav na závěrečnou třetí sérii a doufám, že laťka už moc níž nepůjde. 70 %

Když si pustíte epizodu z první série a z poslední, tak je to jako kdybyste sledovali jinej seriál. Suburgatory se začalo brát moc vážně a v místech, které ze začátku skvěle dokázal pobavit už v závěru nic moc nebylo, navíc se z Tessy se stal ufňukánek. Škoda, že se seriál začal brát tak vážně, protože už to nefungovalo jako když se snažil o vtip a parodii v úvodu. I když Sheila a Fred jsou pořád nepřekonatelní. Zrušení se bohužel nedivím, jen je škoda, že nebylo předem plánované a tvůrci tak neměli prostor k uspokojivému zakončení. 65%

Last Night I had a Pleasant Nightmare...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sarkastické a vtipné

Bílé ploty, dokonale posekané trávníky, silikonové ženušky jak vystřižené ze Stepfordských paniček. Předměstí může být pro někoho nebem ale pro Tessu, která se přistěhovala z Manhattanské džungle, je to spíše peklo na zemi. Jako oddechovka funguje výborně, obešlo se to bez umělého smíchu v pozadí a doslova zbožňuju to, s jakým cynismem Tessa nahlíží na své vyumělkované sousedy. Je to sice dost zkreslený pohled na americké předměstí a příběh to není nijak originální, ale mě to prostě baví.(PS:A srovnání s Emmou Stone? Stejná barva vlasů,jinak je Emma daleko hezčí!)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Peklo na předměstí...

Ke zhlédnutí tohohle seriálu jsem měla dva důvody. Prvním byl zatraceně super "rohatý" plakát a druhým byla účast Alana Tudyka, kterého jsem konečně po delší době mohla zhlédnout v nějaké větší roli.
Nakonec si mě ale získaly skoro všechny postavy, a to nejen díky vtipně vyzobrazenému kontrastu mezi normálností a přitažeností za vlasy, či lidskou blbostí. Ale také díky cynizmu hlavní hrdinky.
Pokud chcete opravdu vypnout a bavit se nad více (a sem tam méně) povedenými vtípky, tohle je rozhodně váš šálek kávy.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Moorhuhn s blondýnama místo slepic...

Suburgatory je odpočinkový vcelku vydařený kousek, který poteší všechny rádoby intelektuály. Dělá si legraci z nažehlených paniček na předměstí a z pitomých blondýn. A vůbec mu to nejde špatně. Hlavní představitelka Tessa je typický návštěvník maratonů Woodyho Allena a festivalů dokumentárních filmů, takový ten hloubavý teenager, vrhnutý do světa festivalů růžových rtěnek a maratonů zkrášlovacích kůr. Její otec George (alias Billy ze Six feet under - Jeremy Sisto) je na tom podobně a dohromady předměstskému životu čelí se vtipem, který je někdy jen dobrý, jindy výborný. Je moc příjemné na to koukat ve chvílích, kdy si člověk připadá jako debil - přitroublé blondýny vám jistě vrátí kousek víry ve vaši vlastní inteligenci.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Chatswin

Představte si Stepfordské paničky se sarkastickým a ironickým nadhledem a dostane Chatswin na stříbrném podnose. Už jenom z tohoto spojení jsem byla nadšená a těšila se co z toho vznikne. 1. půlka série se opravdu držela, jak narážkami na Blondýny s růžovou kabelkou, tak i na celý tenhle předměstský život. Vtípky i ironické poznámky od hlavní hrdinky Tessy měly svůj styl a půvad.
Teď mi ale bohužel příjde, že úroveň seriálu klesá. Jak po stránce humoru, tak i celková dějová kostra. Spárovat dvě naprosto odlišné postavy ve stylu jeden se od druhého něco naučíme a budeme šťastní až na věky, není opravdu něco co by se hodilo do tohoto seriálu. Nemluvě o Tesse, kterou díl od dílu nemůžu vystát víc a víc.

40 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

fajn

Velký plus je v tom, že tam mám ráda opravdu všechny postavy. 15 dílů jsem zvládla za jeden den a už mi seriál vadil. Přišlo mi, že se tam nic neděje. Dala jsem si teda pauzu a zase to bylo dobrý. Jsou díly, který mě hrozně baví. Pak přijdou scény, který samou nudou trochu popoženu. Průměrný sitcom, s lepšími i horšími scénami. I přes to mám v plánu seriál sledovat dál.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí