Zákon a pořádek

Zákon a pořádek (Law & Order) — 20. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Boží mlýny

Vrátný, který ráno poklízí v kancelářích obchodní společnosti, najde za stolem mrtvého šéfa Marshalla McFaddena. Muže někdo zastřelil.

Vyšetřovatelé Cerreta a Logan se dávají do práce. Brzy je jim jasné, že zavražděný měl rozhodně daleko víc nepřátel než těch, kteří mu byli nakloněni. Obchodoval s podniky a sjednával jejich fúze, přičemž se choval naprosto bezohledně. Často se stávalo, že se v důsledku jeho machinací ocitly ze dne na den na dlažbě stovky zaměstnanců. Je mezi nimi i starý Simon Vilenis, jenž v podniku, který McFadden zavřel, pracoval dlouhou řadu let. Vilenis přišel nejen o práci, ale také o pojištění a dokonce i o byt, nacházející se v domě, který také vlastnil McFadden a zrekonstruoval v něm byty pro majetné nájemníky. Navíc nebude Vilenis pobírat ani penzi, všechno v důsledku McFaddenových machinací, kterých se – jak se později ukáže – dopouštěl s požehnáním odborových předáků, s nimiž naoko vyjednával.

Jmenovitě Eddie Palmieri je vyšetřovatelům ihned podezřelý. Ovšem zbraň, která McFaddena zabila a která byla nalezena v odpadkovém koši v kanceláři, patří Vilenisovi. Starý muž, který umírá na rakovinu plic, je tedy podezřelý, přestože Cerreta a Logan jsou přesvědčeni, že se jen někdo hodně snažil na něj vraždu svést.

Obrat ve vyšetřování nastane ve chvíli, kdy policisté zjistí, že jakýsi William Cousins na ministerstvu práce hodlal McFaddena zažalovat pro bankovní a jiné podvody. Pracoval na případu se skupinou spolupracovníků, která pak ale byla rozpuštěna. Ukázalo se, že McFadden dostával vysoké půjčky od banky "5 Boroughs", s nimiž ani zdaleka nebylo všechno v pořádku. Předseda představenstva banky Dwight Corcoran je shodou okolností dlouholetý přítel státního návladního Adama Schiffa. Ten je přesto – a možná právě proto – odhodlán učinit ve věci jasno a viníka přísně potrestat...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon