Zákon a pořádek

Zákon a pořádek (Law & Order) — 20. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Krev je hustší než...

V noci je na ulici nalezeno tělo mrtvé ženy. Zdá se, že by se mohlo opět jednat o loupežnou vraždu, podobnou dvěma předcházejícím: žena má rozbitou hlavu a zmizely její šperky, nic jiného. Identifikace ukáže, že se jedná o Lois Ryderovou, manželku Jonathana Rydera, bohatého příslušníka newyorské smetánky. Ten tvrdí, že byl v době manželčiny smrti mimo město. O to podivnější je, že pitva odhalí, že žena měla nedlouho před smrtí pohlavní styk. Jak potvrdí pracovnice nemocnice, kterou Ryderovi finančně podporovali a kam chodila Lois vypomáhat v rámci charitativní práce, jejím milencem byl doktor Joel Friedman, vedoucí pediatrie.

Ryder a jeho panovačná matka Barbara, které, jak se zdá, syn zcela podléhá, tvrdí, že Lois milence neměla. Když se toto tvrzení ukáže jako neobhajitelné, Ryder musí připustit, že o milenci své ženy věděl. Spolu se sestrou se ale celá rodina energicky ohrazuje proti podezření, že svou ženu zabil. Ovšem výsledky policejního šetření tomu jasně nasvědčují. Lois pocházela z chudé rodiny, což jí Ryderovi neustále připomínali. Její manžel jí dokonce předložil smlouvu, podle níž má za vysokou sumu odstupného souhlasit s rozvodem a nechat mu děti. Její poměr s lékařem židovského původu byl pro snobskou rodinu vrcholem.

Zároveň také vychází najevo, že Ryder znal případ loupežných vražd, s nimiž má vražda jeho manželky mnoho podobného. Policisté jsou si už téměř jistí, že se je pokusil napodobit...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon