plakát seriálu

Zákon a pořádek

(Law & Order)

Epizoda 2×14 – Krev je hustší než... (Blood Is Thicker...)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V noci je na ulici nalezeno tělo mrtvé ženy. Zdá se, že by se mohlo opět jednat o loupežnou vraždu, podobnou dvěma předcházejícím: žena má rozbitou hlavu a zmizely její šperky, nic jiného. Identifikace ukáže, že se jedná o Lois Ryderovou, manželku Jonathana Rydera, bohatého příslušníka newyorské smetánky. Ten tvrdí, že byl v době manželčiny smrti mimo město. O to podivnější je, že pitva odhalí, že žena měla nedlouho před smrtí pohlavní styk. Jak potvrdí pracovnice nemocnice, kterou Ryderovi finančně podporovali a kam chodila Lois vypomáhat v rámci charitativní práce, jejím milencem byl doktor Joel Friedman, vedoucí pediatrie.

Ryder a jeho panovačná matka Barbara, které, jak se zdá, syn zcela podléhá, tvrdí, že Lois milence neměla. Když se toto tvrzení ukáže jako neobhajitelné, Ryder musí připustit, že o milenci své ženy věděl. Spolu se sestrou se ale celá rodina energicky ohrazuje proti podezření, že svou ženu zabil. Ovšem výsledky policejního šetření tomu jasně nasvědčují. Lois pocházela z chudé rodiny, což jí Ryderovi neustále připomínali. Její manžel jí dokonce předložil smlouvu, podle níž má za vysokou sumu odstupného souhlasit s rozvodem a nechat mu děti. Její poměr s lékařem židovského původu byl pro snobskou rodinu vrcholem.

Zároveň také vychází najevo, že Ryder znal případ loupežných vražd, s nimiž má vražda jeho manželky mnoho podobného. Policisté jsou si už téměř jistí, že se je pokusil napodobit...

Hlavní postavy
D.A. Adam Schiff
detektiv Mike Logan
kapitán Donald Cragen
Executive A.D.A. Ben Stone
A.D.A. Paul Robinette
Detective Tony Profaci
Dr. Elizabeth Olivet
Seržant Phil Cerreta
Vedlejší postavy
Mrs. Barbara Ryder
Jonathan Ryder
Dr. Joel Friedman
Kent Meeker
Judge Vivian Jackson
Arraignment Judge Eric Bryan
Larry Webber
Miss Phillips
Detective Saperstein
Henry Willard
Officer Franzetti
Officer Nelson
Bouncer
Jane Dickey
Alison Ryder
Squad Room Detective
Jury Forewoman
Mrs. Friedman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKrev je hustší než...
Původní názevBlood Is Thicker...
Rok natočení1992
Premiéra4. února 1992
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody