plakát seriálu

Zákon a pořádek

(Law & Order)

Epizoda 2×13 – Odškodné (Severance)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mladá zaměstnankyně reklamní agentury Moskowitzová přichází se dvěma kolegy na parkoviště, když vtom si vzpomene, že si ještě potřebuje zavolat. Když se k nim později vrací, téměř ji porazí šedá dodávka. O kus dál najde své dva kolegy zastřelené.

Detektivové Seretta a Logan se dávají do práce. Od strážce parkoviště se dozvědí, že dodávka měla kanadskou značku. Na parkovišti se v inkriminované době ještě nacházela tmavovlasá žena, o níž nikdo neví, kam odešla.

Ve vlaku odjíždějícím do Montrealu zadrží policisté recidivistu Franka Kempa a najdou u něj pistoli a zkrvavený nůž. Jak se ukáže, skupina krve na noži se shoduje s krví zmizelé tmavovlásky. Podle auta, které na parkovišti stále stojí, policisté zjistili, že se jedná o Janis Torrensovou, která měla brzy svědčit v případu Charlese Martina, obviněného z prodeje závadných naváděcích systémů pro vojenská letadla. Janis Torrensová byla jeho účetní a na podvody přišla. Martine je už sedm měsíců ve vyšetřovací vazbě. Jeho advokátem je Larry Teasdale, který – jak vyšetřovatelé zjistí – měl den před krvavou událostí na parkovišti dlouhý rozhovor s recidivistou Kempem. A pak policisty napadne, že dva zaměstnanci reklamní agentury původně vůbec zemřít neměli...

Hlavní postavy
D.A. Adam Schiff
detektiv Mike Logan
kapitán Donald Cragen
Executive A.D.A. Ben Stone
A.D.A. Paul Robinette
Detective Tony Profaci
Seržant Phil Cerreta
Vedlejší postavy
Judge Alan Berman
Arthur Gold
Sharon Styger
Larry Teasdale
Frank Kemp
Defense Attorney Werner
Tina McManus
Judge Jenklaw
Ms. Moskowitz
Charles Martine
Mr. Torrens
Mrs. Torrens
John Blanchard
CSU Technician
Policeman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevOdškodné
Původní názevSeverance
Rok natočení1991
Premiéra14. ledna 1992
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody