Zákon a pořádek

Zákon a pořádek (Law & Order) — 20. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Právo na advokáta

Když ráno vrátný v luxusním domě vede do bytu Barbry Spiegelmanové dva malíře, najdou jednašedesátiletou ženu mrtvou. Někdo ji probodl nožem.
Vzhledem k tomu, že šlo o velice bohatou vdovu, začínají Briscoe s Loganem pátrat v příbuzenstvu, které mohlo mít z její smrti prospěch. Dcera Carol uvede, že matka měla mladého přítele, módního návrháře Stevena Grega. Sama Carol je rozvedená, s manželem Douglasem ale stále žije. Rozvedli se jen naoko proto, že matka jejího manžela nesnášela. Carol zdědí veškerý majetek s výjimkou dvou milionů dolarů, které má dostat Greg. Ten tvrdí, že Barbru miloval a o dědictví nevěděl. Večer před vraždou se ale se svou přítelkyní prokazatelně pohádal a při výslechu v několika věcech lhal. Když se vyšetřovatelé navíc dozvědí, že má za sebou v minulosti trest za zpronevěru, opět v souvislosti s mileneckým vztahem k mnohem starší ženě, stává se Greg hlavním podezřelým. Jeho advokátka Sally Knightová nakonec dohodne s asistentem státního návladního Stonem přiznání k zabití, za které má Greg – který se až chorobně bojí opět jít do vězení – dostat méně než za vraždu prvního stupně. Greg je tedy vzat do vazby a čeká na výměru trestu...

Pak ale přijde Paul Robinet s teorií, podle které byla Barbra zabita úplně jinak, než jak to Greg před porotou popsal. Je však záhadou, když už se k činu přiznal, proč by v tomto bodu lhal? Zavraždil Barbru skutečně on?

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko