plakát seriálu

Zákon a pořádek

(Law & Order)

Epizoda 2×12 – Smrtící obdiv (Star Struck)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Malá holčička sleduje v parku pobíhajícího psa a za keři najde neznámou ženu, která sotva dýchá. Přivolaní policisté zjistí, že mladou ženu někdo téměř ubil k smrti, a žena je v kómatu ihned dopravena do nemocnice.

Brzy se ukáže, že zbitá žena je herečka z právě velice populárního seriálu – Lucy Nevenová. Protože se zdá, že Lucy neměla žádné nepřátele a vedla téměř příkladný život, vyšetřovatelé se soustředí na její fanoušky. Hned zkraje navštíví i Jesseho Ungera, třicátníka, který stále ještě žije s otcem. V osudnou noc se prý vrátil domů kolem desáté, služebná čas opravuje na půl jedenáctou.

Ani další stopy prozatím nikam nevedou. Lucy se naštěstí probere a pomalu se začíná zotavovat. Policisté najdou muže, který od kostymérky tajně kupoval věci, patřící herečce, a pak je dál prodával. Její šaty a doplňky se dostávaly k jistému Timu Wortmanovi, který má obchod se "suvenýry". A ukáže se, že jeho zákazníkem byl i Jesse Unger, jehož rodinu už vyšetřovatelé navštívili. Zdá se, že mladík Lucy také psal dopisy a několikrát ji dokonce zastavil na ulici. Když je Lucy dopravena na stanici k identifikaci, Jesseho okamžitě pozná. Mladík je zadržen, ale snaží se policisty přesvědčit, že s Lucy chtěl jen mluvit a ona sama ho napadla jako první.

Jeho otec i obhájce dělají všechno možné pro to, aby ho dostali zpět na svobodu, čehož se Lucy oprávněně obává: má strach, že na ni neodbytný mladík zaútočí znovu. Pravděpodobně na radu obhájce začnou najednou mladý muž a jeho otec hovořit o "hlasech", které Jesse již delší dobu slýchá...

Hlavní postavy
D.A. Adam Schiff
detektiv Mike Logan
kapitán Donald Cragen
Executive A.D.A. Ben Stone
A.D.A. Paul Robinette
Dr. Elizabeth Olivet
Seržant Phil Cerreta
Vedlejší postavy
Judge Walter Schreiber
Lucy Neven
Jack Gaffney
Jesse Unger
Dr. Mandell
William Unger
Mitchell Burkitt
Helen Neven
Wadsworth
Policeman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSmrtící obdiv
Původní názevStar Struck
Rok natočení1991
Premiéra7. ledna 1992
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody