plakát seriálu

Zákon gangu

(Sons of Anarchy)

Názory uživatelů

Sága, kterou by ani Shakespeare nepohrdl

SAMCRO - Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original. Překvapení za všech sedm sérií. Podle mě neprávem mimo povědomí diváků, protože SoA dosahuje té nejvyšší scénáristické kvality. Protagonisté seriálu jsou vcelku netradiční postavy, s nevyzpytatelným chováním a víceméně se fandím těm špatným proti těm špatnějším. I přes počáteční rozpaky divák najde své oblíbence v tomhle motorkářském klubu a díl po dílu doufá, aby právě jeho oblíbenec neskončil na hrobníkově lopatě. Asi bych nečekal nic z toho, co mi SoA a Sutter přichystali. Hodně vymazlený seriál, který je spíše pro otrlejší diváky. Nad touhle, dovolím si říct ságou, by ani Shakespeare neohrnul nos. Komplet: 100% Oblíbené postavy: Opie, Jax, Chibs, Bobby, Tig, Nero, Piney.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj názor

Sons of Anarchy považuji za svojí srdeční záležitost - a to i přesto, že rozhodně to nebyla láska na první pohled :-) Přiznám, že skrz první tři řady jsem se musela občas až prokousávat. Pamatuji chvíli, kdy jsem "synáčky" snad na měsíc úplně položila k ledu s tím, že tohle není můj šálek čaje a zřejmě se k tomu nevrátím. Ale prostě nějak mi to nedalo a dala jim druhou šanci. Díky bohu, že jsem to udělala! Úderem prvního dílu čtvrté řady se spustí tak neskutečná smršť, že jsem se nestačila divit a jela jeden díl za druhým. Když to vezmu zpětně, tak Sons of Anarchy na to jde pomaloučku, polehoučku. O dramatické chvíle není nouze ani v těch prvních sériích, ale rozhodně se to nedá srovnat s tím, co přijde. Zákon gangu - ačkoliv by se mohlo zdát - není seriálem, který by primárně stavěl na akci, je to hodně (možná hlavně) o vývoji téměř všech postav, které se v seriálu objeví. Nikdo nezůstal takový, jaký byl na začátku. Sledovat přerod postav - na pozadí gangsterských válek, půtek, intrik, zrad, krveprolití, rodinných sporů, nenávisti, lásky - to je pastva pro oči! Sons of Anarchy - seriál, který gradoval a gradoval, vyloženě až do posledních vteřin posledního dílu, kdy jsme naposledy s Jaxem sedli na tu vymazlenou motorku, za zvuků písničky Come join the murder , se vydali vstříc fantastickému finále.....

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Riding Through This World All Alone...

Až po ukončení seriálu jsem se konečně dostal k tomu, abych dohnal další z restů. Tentokrát motorkářský gang z Kalifornie. Obsazení je zde opravdu povedené a ústřední trojice Perlman-Sagal-Hunnam to táhne vysoko, na druhou stranu je tady taky dost věcí, které nepůsobí ideálně. Problém mám hlavně se zápletkou, která byla vlastně finále první série. To slepé přehlížení možnosti, že to bylo celé nastražené (odposlech), mě vytáčelo. O následné extrémní odvětě pomlčím. Rádoby drsňácká agentka byla taky zbytečná (zbytečně drsná) a dost často jsem nepochopil, proč něco nějaká postava udělala (líbání na pohřbu, vážně?). Potěšilo i pár známých tváří ve vedlejších rolích, jako třeba Brian Van Holt nebo Taryn Manning. První řada tak rozhodně není dokonalá a je tady spoustu možností pro zlepšení, ale je tady taky něco, co mě nutí si pustit další díl a zjistit, kam se tenhle gang posune...

Druhá série se mi zdá o poznání lepší a hlavní zásluhu na tom má nepřítel. Nazi bratrstvo společně s uhlazeným Zobellem (Rollins i Arkin jsou fajn) jsou totiž konkrétními tvářemi, které jdou proti SAMCRO a dávají tak větší možnost fandit motorkářům. I když je třeba podotknout, že pánové nebojují jen s nimi, ale musí řešit spory uvnitř klubu. Největší chybou pro mě zůstává návrat agentky, kterou jsem původně kritizoval jako zbytečně drsnou. Ve druhé sérii mi přijde podle chování jako úplně jiná postava. Nebylo by tak lepší mít tam skutečně jinou postavu? Navíc motorkáři jsou v podstatě nezničitelní, jak jinak si vysvětlit, že chvíli potom, co málem umře na ránu do hlavy rozdává v souboji hlavičky? Ale i přes tyhle drobné chyby a občasnou díru v logice chování postav nabrala druhá série rozhodně směr hodnocením nahoru a těším se na to, jak to bude pokračovat...

Třetí série začíná opravdu pomalu a vážně poměrně dlouho trvá než se začne něco dít. Celá zápletka s IRA a gangem z Belfastu je dost zmatená a jako obvykle se logika při chování některých postav vytrácí. I přesto přeze všechno je připraven opravdu skvěle propracovaný závěr, který nás konečně připraví o některé nadbytečně "hráče" a epické finále uzavře několik uliček. Jsem zvědav, jak to bude pokračovat dál, protože myslím, že právě tady se to láme a postavy už nemají šanci zůstat "dobré".

Čtvrtá série je bezpochyby zatím nejdivočejší ze všech. Na scéně se objevuje mexický kartel v čele s Danny Trejem a výrazně přibývá akci a přestřelek. Jako již klasicky i tentokrát se pokračuje ve velké intrikářské hře, i když tentokrát už je Clay výrazně blíž tomu, co si zaslouží. Jeho postava mě vytáčí a společně s Gemmou bych je nejradši odstranil. Nové postavy na scéně jsou fajn a přinášejí do Charmingu něco zajímavého (policie, návladní). V závěru přijde několik překvapivých (i méně překvapivých) zvratů a také příprava na nadcházející sérii. Celkově je to výrazně lepší než předchozí série, ale nejlepší druhou přeci jen nepřekonalo.

Jax konečně usedá do prezidentského křesla. Akce rozhodně neubývá, intrik neubývá, zamotanosti také ne. Naopak přibývá mrtvých nebo nových postav. Jedna věc mi na Sons vážně vadí, a to je fakt, že odmítá odstranit otravný postavy, co už nemají co nabídnout (Gemma, Clay) a místo toho klidně oddělá jednu z těch nejzajímavějších (Opie). Spousta povědomých tváří zpříjemnila průběh, ať už to byl Donal Logue, Joel McHale, Harold Perrineau nebo Billy Brown, ale určitě nejde o nejlepší sérii. Jax je na cestě stát se ještě větším antihrdinou než doteď. Jsem zvědav, kam se to ještě posune.

V průběhu šesté série jsem si říkal, že Sons už pomalu dochází dech. Celá série je totiž opravdu pomalá a roztahaná a řeší se hlavně problém Tara vs. Gemma. SOA se opravdu povedlo vytvořit postavu, kterou nemám rád o první minuty a které jsem za dobu celého seriálu nepřišel na chuť a nefandil ji a minutu. Ano, nepřekvapivě je to Gemma. Alespoň, že konec série připravil několik akčních okamžiků, které určitě patří ke zlatému fondu seriálu, ať už jde o Claye nebo Taru, případně vyřízení Irů a Asiatů v podání Sons taky stojí za to. Teď doufám v drsnou závěrečnou sérii, protože po událostech z finále se z Jaxe musí chtě nechtě stát neřízená střela...

Když nad tím s odstupem přemýšlím, tak sedmá a závěrečná série mi nabídla přesně to, co jsem od ní čekalo. Jax byl utržený ze řetězu a rozpoutal válku na všech frontách, aby se v závěru dozvěděl krutou pravdu a vyřešil to způsobem sobě vlastním. Jax kompletně dokončil přerod z oblíbené postavy do absolutního antihrdiny, kterému je opravdu těžké fandit. Jinak hosté v sedmé sérii překvapili a potěšili (např. Marylin Manson nebo Courtney Love). Předem mi bylo jasné, že většina postav, ať už vedlejších nebo hlavních, se dočká nehezkého konce, ale i přesto mě překvapilo, jak moc krvavá tahle série byla. Jsem spokojen s koncem Gemmy, protože její postavu jsem upřímně nesnášel a nechápal jsem, jak se mohla dožít takhle pozdních epizod. Už opravdu dlouho jsem nějakou postavu tak špatně trávil jako ji. A samotný závěr vlastně dokonale zapadal a dával smysl...

Sedm sérií je opravdu pořádná dávka a motorkáři během ní zažili nejen úspěchy, ale také pády a stejně tak to bylo s mým nadšením. Některé série se mi líbily víc než jiné, ale jako celek si Sons of Anarchy zaslouží slova chvály, protože nabídl spoustu věcí, které nejsou k vidění v jiných seriálech. Hudební doprovod skvělý a soundtrack rozhodně stojí za poslouchání. I přesto všechno zůstane drobná pachuť z odstranění dobrých postav a ponechání těch protivných. To však určitě nezapříčí to, abych na seriál vzpomínal ve zlém. Rozhodně doporučuji se podívat a učinit si vlastní názor.

Nezbývá než si naposledy pustit "Riding Through This World All Alone" a vzpomínat...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Milé překvapení

Musím konstatovat, že jako příslušník něžného pohlaví nemám k motorkám nijak zvlášť kladný vztah, ale SoA mě chytnul a nepustil. Každý díl má spád a charaktery jsou dobře vykreslené. Hned jsem si řekla: "Jo, chlapče, tak ty se mi líbíš a ty mi naopak lezeš na nervy sotva jsi promluvil". (Chibs na hrad! Sotva se tam mihnul, už mi přilnul k srdci)
Nutno podotknout, že je lepší SoA sledovat v originálním znění, jelikož vlivem dabingu se z drsného motorkářského klubu stal klub pro čtyřprocentní...ale tak už to bývá u většiny dabingů, je to zlo.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Jax Teller

Tak jsem si konečně dodala odvahu a rozhodla se napsat názor,který je samozřejmě jen a jen kladný a plný nadšení.
Nebylo to jednoduché,po prvních pár dílech jsem si myslela,tohle nebude nic pro mě,ale tak moc jsem se spletla.
Jax Teller mě uchvátil hned na začátku a Gemma taky,jediná postava mě štvala strašně moc a to byla Tara,opravdu se mi tam nehodila,ale to je můj osobní problém.
Já sama nejsem fanda Harley-Davidson,ale vůbec mi to u seriálu nevadilo.
Jednu jedinou chybu jsem u sledování udělala(ale hned napravila)pustila si pátý díl s dabingem.....ooooo můj bože,to bylo peklo,originál je originál a to mi nikdo nevymluví.
Nejsem žádná drsnačka a občas jsem hold musela přivřít očičko,protože ti chlapi byli fakt šílení a dělo se tam spousta nehezkých věcí,ale většinou jsem je stejně milovala,samozřejmě nejvíc Jaxe a Chibse.
Jen mám slzu na krajíčku z toho bláznivého konce,pro mě,jako pro věčného romantika to bylo něco srdcervoucího,ale asi to tak mělo být.
Seriál se stal mým balzámem na duši a děkuji tvůrcům,že do toho šli :)

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SoA

Ať už motorkář, či šlapka, každá postava v tomto seriálu je naprosto brilantně napsaná. Nikdy nevíte, kdo je čeho schopný a pokud si to myslíte, věřte, že se mýlíte, nebo-li tady hranice není určená, aneb čí mrtvola to bude příště?

SAMCRO si zamilujete, ikdyž je to vlastně banda motorkářů, co pro kulku nejde daleko. Ve své podstatě se ale chovají jako rodina, která drží při sobě a navzájem si kryje záda, pokud teda nejste Clay Morrow.

Jax, i když je někdy na facku (a takových chvilek má opravdu spousty, ale pak si zase napraví reputaci, to se nebojte), tak je hlavním tahounem seriálu a KAŽDÝ mu musí fandit. Jeho holka Tara je klidně i na facky dvě, ale nakonec s ní budete stejně soucítít. Gemmu budete střídavě milovat a nenávidět, nesčetněkrát jí budete přát kulku, či celý zásobník, Clay je Clay, pro mě taková mužská verze Gemmy, Opie byl klenotem seriálu, Piney a jeho hadičky legendární a Juice, Bobby, Happy a Tigg, dej Bůh, ať to všechno přežijou.

V tomto seriálu se nemusíte stydět, že fandíte těm špatným. Silný příběh, věčná nejistota nad osudy vašich hrdinů, to je něco, co si zamilujete. SoA jednoznačně jedno z nejlepších věcí, co jsem měla možnost shlédnout :)

A teď už jenom čekat do září, protože kdo vystřelí naposled, ten se bude smát nejdýl.

Můj dá se říci hodně osobní komentář, obsahující spoilery, psaný po posledním dílu sedmé série:

Pokud jsem něco Sutterovi neodpustila, tak to, že nechal zabít Opieho. To jsem ale netušila, co udělá na úplném konci! Celý finálový díl jsem prořvala, protože po slovech Jaxe ,,I GOT THIS" (které mimochodem řekl i Opie), mi bylo jasný, jak to vlastně všechno skončí. Ono, řekněme si to rovnou, tušili jsme to tak nějak všichni, ale pořád v nás hlodala naděje, že se v Charmingu blýská na lepší časy. Rozhodně nesouhlasím s názorem, že všichni dostali to, co si zasloužili. Pokud by se to mělo brát takto, nejspíš by museli vystřílet všechny členy SAMCRO. Nebo možná všechny postavy v seriálu.

Co mi ale přišlo absolutní špičkou a jako fenomenální nápad bylo to, když Gemma darovala Abelovi prsten s logem SON. Záběr, jak ho prcek svírá na svým prstě byl mrazící. Ani nevím proč, ale mě to prostě dostalo. A teď už k tomu, co dostalo naprosto VŠECHNY. Jak jsem řekla, všichni tak nějak tušili, že se to stane, ale každej doufal, že to Sutter neudělá. SMŮLA, SMŮLA, SMŮLA, UDĚLAL TO! UDĚLAL!

A já byla tak neskutečně nasraná! Svoje ubrečený papírový kapesníčky jsem začala házet po televizi jako zběsilá, protože jsem se prostě nechtěla smířit s tím, že po tom všem zástupu mrtvejch hlavních postav přijdeme i o tu nejvíc důležitou. Jax to nakonec vzal všechno na sebe a ukončil to tak, jak chtěl on. Tohle prostě není žádná telenovela, takže kdo naivně čekal (JÁ?), že Jax bude sedět v čele stolu, houpat na klínu Abela a Thomase a tvářit se, jakože nezabil těch stopadesát lidí, byl fakt hloupej (JÁ).

Miluju tenhle seriál naprosto bezmezně a určitě se k němu budu dál vracet a vracet a vracet,.... A ano, musela jsem si ulevit od svých emocí, které ve mně SoA zanechali :)

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

SoA

Tak tohle je vážně povedený kousek, ikdyž jsem váhala, zda se pustit do koukání na seriál o motorkářském gangu. Jsem opravdu ráda, že jsem ho začala sledovat. Lepší seriál jsem zatím nenašla. Skvělý děj, charakteristiky postav se vyvíjejí a ti chlapi... ;)
Doporučuji všem!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SoA

O Sons of anarchy jsem se začala zajímat, jakmile byl Charlie Hunnam vybrán do role Christiana Greye. Sice jsem si přečetla pár recenzí, ale na seriál jsem se nějak zvlášt' netěšila. Po pár dílech jsem ale začala jednotlivé postavy mít ráda a nemohla jsem se dočkat, co se s nimi stane v díle dalším a dalším. Musím říct, že pro mě je velkým tahounem pár Jax a Tara, kteří musí neustále čelit nějakým překážkám a už pro klid v mojí dušičce doufám, že vše vyřeší tak jak bych si přála já. Milým poznatkem bylo obsazení Katey Sagal, prostě Peggy Bundová. Gemma v jejím podání je prostě ženská, kterou v jeden moment máte chut' zabít ale v okamžiku druhém ji milujete. A nyní k Charliemu. At' už má dlouhé nebo krátké vlasy, prostě je pořád dokonalý. Jeho Jax je neuvěřitelně náročná postava, ale on je kupodivu skvělý v každé situaci. Navíc jeho britský přízvuk, když se naštve, nemá chybu. A poslední poznatek k Maggie - Tara je typická ukázka toho, jak se může člověk vlivem okolností změnit z neviňátka ve lvici, co je ochotná bránit vše zuby nehty!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Srdcová záležitost

No, co říct, seriál mě zaujal už když jsem viděla poprvé upoutávku v televizi. Je to sice seriál typu motorky, zbraně, násilí, gangy, rvačky a sem tam dost sprostých slov, ale je to jeden z nejlepších seriálů, jaká jsem kdy viděla. Když se člověk na tento seriál podívá, má pocit, jako by to všechno byla realita, žádné šťastné konce, podle typických amerických scénářů, prostě skutečný drsný svět. Takže doporučuji, a to nejen drsňákům a milovníkům motorek :-)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Seriál podle mého gusta

Tento seriál mě dostal. Řekla jsem si, že se podívám na první díl a jestli mě zaujme tak ho budu sledovat dál. Hned ze začátku jsem byla unesená. Baví mě ty roztršky mezi gangy. Je to seriál, který vás chytí a nepustí dokud ho neshlédnete celý. Také si myslím, že to je něco jiného než jsou seriály s upírama atd. tohle je reálné, víte, že se to někde děje a to dodává seriálu ten správný říz.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vždy jsem chtěl být motorkář ..

Ták Sons ... Sonda do života psanců ,motorkářů a gangů .Od tohohle seriálu jsem nic moc nečekal a o to víc mě dostal .Postavy jsou dokonalé nikdo není na víc - příběh je dobrej i když to není ten typ kde mám hubu na zemi a celej nadrženej hned pouštím druhej díl (narážím tím hlavně na:24 a Lost) ... Ale tehle příběh se vám víc a víc dostává pod kůži a chcete vědět jak to celé dopadne .Nebojím se přiznat že jsem u jedné scény i brečel a byl jsem z toho trošku "mimo" .
Ještě musím zmínit jednu věc :Ten kdo hraje hry a zná Rockstar a jejich GTA a měl možnost hrát datáč Lost and Dammed musí ta hra něco připomínat ...Ano tenhle seriál a nebojím se říct že tu Rockstar hodně kopíroval .
Peggy z ženatý se závazky mě totálně dostala :D :D ...
Teď se celej třesu na 2 S. která se mi právě stahuje .

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Vhodne pre deti.

Sons of Anarchy som začal sledovať po tom ako som dostal typ od kamaráta. Žiaľ očakávania boli oveľa väčšia a nenaplnili sa. Seriál sa síce snaží aby v ňom bolo všetko čo má mať, ale tým sa stáva len podivuhodnou telenovelou. Na jednej strane je hlavný hrdina Jax člen gangu a na druhej sa snaží byť tak super etický, až to vôbec nedáva zmysel. Ak to mal byť seriál o gangstroch nemali sem miešať trápnym spôsobom romantiku a pocity, ktoré sem vôbec nepatria. Verím, že moju mienku o seriály neovplyvnilo, že som ho pozeral dabovaný, ale to asi dej neovplyvňuje.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SOA

Tak tehle seriál mě uplně pohltil. Párkrát jsem na něj přepla a už sem se koukala pořád. Neznám žádnej podobnej seriál, který popisuje, jak to chodí v motorkářským gangu, který obchoduje se zbraněma. Výborná dějová linie, kde každým dílem stoupá napětí. Vždycky mě něco překvapí a hlavně závěr 3. řady byl dokonalej.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pochvala

I když je seriál místy přehnaný co se týče bratříčkování se s poldama, musím konstatovat, že už nemám v televizi nač se koukat. Všechno je to o ničem a raději si pustím všech 13 dílů SA znovu. Už ať je dokončená třetí serie!!! ISI

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

NEjsem motorkář...

...ale tohle mi přišlo dokonalý...

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

SONS

Charakterní chlapíci na motorkách , pomstychtivý ženský a " idilická " rodinka :) .

Seriál je výborně zpracovaný , příběh mě ještě vůbec neomrzel a děj se má pořád kam vyvíjet , aniž by byl vyčerpávající a běžel z posledního . Líbí se mi to napětí a ta dramatická stránky , vždycky mě seriál nějak překvapí .

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Klubovna Rychlých šípů

dlouho jsem tomu přicházel na chuť ...ale vývoj některých postav mě velice zajímal tak jsem se díval dál až jsem skončil u posledního dílu 4 řady :) moje srdcovka to není ale uznávám že SoA je návyková a budoucnost ukáže kolik serek tomuto seriálu ještě zbývá ....

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

100%

Seriál mi doporučil kámoš, a tak jsem se rozhodl, že mu dám šanci. A udělal jsem dobře. Celé to prostředí mě hodně zaujalo. Ty gangy a jejich války, zbraně, zkrátka všechno. A nesmím zapomenout ani na motorky, na které se dobře dívá. Zákon gangu vám rozhodně doporučuju a dávám 100%.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

SOA

Moji milovaní motorkáři! Co by si bez nich Charming počal.. Nechybí drsný šarvátky, pekelný přestřelky a fakt zlý záporáci! Vítejte v americe! 100% Po 5 seriích

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

SOA

Moc zajímavý krimi

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí