plakát seriálu

Zápisky mladého lékaře

(A Young Doctor's Notebook)

Epizoda 1×01 – Episode One
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mladý lékař přichází do malé ruské nemocnice, aby ji vedl. V Moskvě prohledává NKVD pracovnu Dr. Vladimira Bomgarda.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

1934, Moskva
Pracovnu Dr. Vladimira Bomgarda prohledává NKVD (Narodnyj komissariat vnutrennich děl / česky Lidový komisariát vnitřních záležitostí). On si prohlíží starý zápisník, který si jako mladý lékař psal. Vzpomíná.

1917, Murjevo
Čerstvý absolvent medicíny přichází vést malou místní nemocnici. Na personál nemocnice (dvě porodní asistentky a felčar) nepůsobí důvěryhodně. Je příliš mladý, nízký a na rozdíl od svého předchůdce nemá plnovous. Neustále ho porovnávají s jeho předchůdcem - Leopoldem Leopoldovičem.

Během noci nemůže spát, venku zuří meluzína. Říká si, že aspoň nepřijdou pacienti. Starší Vladimir poznamená, že pokud nějaký pacient přijde, tak to bude něco velmi vážné. Mladší Vladimir se lekne a v knihách začne hledat informace o kýlách. Co když to dokonce bude přiškrcená kýla?

Naštěstí jde jen o komplikovaný porod - příčná poloha dítěte. Vzpomíná, jak se na fakultě tuto věc nenaučil, protože během cvičení se před něj postavili vysocí spolužáci. Pod záminkou kouření chce nahlédnout do knih, aby zjistil, co má udělat. V knize však nejsou obrázky. Anna mu poskytne pár tipů od Leopolda Leopoldoviče.

Porod se podaří. Dokonce mu sestry upraví plášť na jeho velikost. Povzbuzen úspěchem chce vytrhnout bolavý zub pacientovi. Po dlouhém a náročném trhání se mu podaří vytrhnout spolu se zubem i část pacientovi čelisti.

1934, Moskva
Tuto část čelisti má stále odloženou. NKVD prohlíží zápisník.

Hlavní postavy
Anna Nikolayevna
Demyan Lukich
Pelageya Ivanovna
starší Dr. Vladimir Bomgard
mladší Dr. Vladimir Bomgard
Vedlejší postavy
profesor porodnictví
NKVD Agent Kirill
Yegorych
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode One (neoficiální název)
Původní názevEpisode One
Rok natočení2012
Premiéra6. prosince 2012
Česká premiéra3. prosince 2017
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka24 minut
Autoři profilu epizody