plakát seriálu

Zápisky mladého lékaře

(A Young Doctor's Notebook)

Epizoda 2×03 – Episode Three
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pelegaja je vážně nemocná. Doktor musí Nataši oznámit špatné zprávy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Rusko, 1935
Doktor pokračuje v cestě a přemýšlí nad minulostí.

Murjevo, 1918
Pelegaja se necítí dobře. Doktor se obává, jestli náhodou není těhotná. Nezajímá se o ni. Má důležitější práci - pózuje Nataši. Díky Nataši doktor alespoň z části zapomněl na morfium, jeho budoucnost ho upozorňuje, že Nataša je zcela mimo jeho sféru. Přesto se jí rozhodně vyznat své city. A to slouží budoucímu doktorovi jako námět na operu.

Doktor ošetřuje vojáka a Nataša se snaží zjistit informace o pátém praporu. Voják zemře a doktor oznamuje Nataši špatné zprávy. U Goljeva se odehrál masakr, všechny důstojníci byli zmrzačení a Natašin snoubenec je mrtvý. Pravdou však je, že nic takového voják neřekl a doktor si to jen vymyslel.

Zdravotní stav Pelegaje se zhoršuje. Může jít o tyfus. Doktor raději dvoří Nataši, než by měl ošetřovat nemocnou Pelegaju. Pro Pelegaju už nikdo nemůže nic udělat. Nemají ani morfium na zmírnění bolesti. Pelegaja zemře a doktor zase utíká za Natašou.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Nataše zde recituje slavnou poému lorda Alfreda Tennysona "In Memoriam", což nám prozrazuje, že seriálová adaptace je skutečně britská - ruská šlechtična na konci první světové války by citovala především ruskou, případně francouzskou literaturu (jak bylo ostatně správně zachyceno častými referencemi na Alexandra Bloka a touhou nalézt exil v Paříži).
Hlavní postavy
Anna Nikolayevna
Demyan Lukich
Pelageya Ivanovna
starší Dr. Vladimir Bomgard
mladší Dr. Vladimir Bomgard
Vedlejší postavy
Viciously Mauled Soldier
The Colonel
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode Three (neoficiální název)
Původní názevEpisode Three
Rok natočení2013
Premiéra5. prosince 2013
Česká premiéra24. prosince 2017
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka24 minut
Autoři profilu epizody