plakát seriálu

Zápisky mladého lékaře

(A Young Doctor's Notebook)

Názory uživatelů

Temná a zároveň vtipná dráma

Hneď na začiatku som mal isté pochybnosti ohľadom Dana v tejto minisérii. Napokon to bol však práve on, kvôli som si to stiahol a neľutujem. Daniel Radcliffe vás ihneď presvedčí, že hrať vie. A že vie hrať proste dokonalo. Po dopozeraní si ho nebudete spájať ani tak s Harrym Potterom ako s týmto mladým doktorom. Jeho kolega Jon Hamm je tu, samozrejme, tiež výborný.

Čo ma však na tomto celom prekvapilo, je ten humor. Myslím, že by som nikdy nečakal, že scéna s amputáciou nohy môže byť tak vtipná. Hold, ono to tak je. Samozrejme, je to v prvom rade dráma, so super temnou atmosférou, hlavne ku koncu, no vďaka pár vtipom sa absolútne nemusíte báť, že by ste sa nebodaj nudili.

Som zvedavý na chystané pokračovanie...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Držet se knižní předlohy?

Jednou věcí je ruská duše, kterou Bulgakov poměrně hezky v Zápiscích mladého lékaře vystihl, věcí druhou ale je, že britští scénáristé to ani omylem nepochopili a přešli do automatických stereotypů o Rusku. Naštěstí v tak krátké stopáži seriálu toho nestihli moc pokazit, takže to nutně nemusí být mínus.
Každopádně dvojpostava v mladší verzi ztvárněná Radcliffem a ve starší Hammem je v obou případech uvěřitelná, charakterní a především opravdu dobře zahraná - a to jsem od ex-Pottera nečekal. Tímto seriálem pro mě jako malý kouzelník definitivně skončil a přibližně od poloviny série jsem ho začal brát jako opravdového herce, který umí víc než ten jediný podivný výraz Harry Pottera. Jeho konverzace s Hammem fungují naprosto skvěle, nádhera se na to dívat.
Co se zbytku postav týče, kromě felčara zřejmě nikdo neutkvěl lépe v paměti, ačkoli scénáristé z více knižních postav dali dohromady méně seriálových, ale to nakonec taky fungovalo. Pravda, v knize je daleko víc kontextu a například v poslední epizodě některé narážky bez přečtení knihy moc pochopit nejde, i styl vyprávění je v knize naprosto odlišný od seriálové podoby. Bohatý a popisný jazyk knihy je nahrazen strohým, ponurým vyprávěním, které má jaksi korespondovat s černohumorným zaměřením seriálu. A opět to funguje.
Takže byla by vůbec oprávněná výtka "měli jste se při psaní víc držet předlohy"? Spíš ne. Kniha může být svazující a osobně mám radši, když kniha i film/seriál nabídnou trochu jinou perspektivu na dané téma. Aspoň trochu pak můžou být čtenáři při sledování obrazovky překvapení, no ne? ;)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Temná minisérie

Jsem nadšená, očekávala jsem hodně, ale ne tak moc. Herecké výkony obou herců byly výborné. Až na poslední díl, který už byl hodně temný to bylo hodně, hodně nechutné a vtipné. O Jonu Hammovi jsem nepochybovala. Trošku jsem se bála Daniela Radcliffa, kterého jsem doposud viděla jen v HP, ale zahrál to na patnáct výborných. Určitě se na minisérii podívejte :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Doctor ne Harry

Tak práve som dopozeral 2 sériu a moje pocity sú dobré.Daniel to zahral velmi uveritelno a spolu s jeho starším kolegon Hammom vytváraju super dvojicu.Seriál mal miestami veľmi temnú atmosféru ale spolu s vtipnou stránkou to bola dobrá kombinácia.Prvá séria mi prišla ako úvod do nemocnice a zoznamovanie sa s prostredím,postavami a problémami.Druhá ako ucelený celok ktorí nakoniec aj úctihodne skončil.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí