plakát seriálu

Zašlapané projekty

(Zašlapané projekty)

Názory uživatelů

Zašlapané projekty

Možná to není úplně tak, jak se tam povídá. A možná to bylo úplně jinak. Nevím. Každopádně to neubírá jedinečnost a geniální myšlenku celému projektu zmapovat neuskutečněné a nadějné projekty našich vědců.

V prvních epizodách pořad jede. Šlape jako hodinky a zdá se, že témat je spousta. Bohužel, v polovině druhé témata docházejí a do pořadu se dostávají i taková, která tam až tak úplně být nemají (např. zákaz výjezdu československým sportovcům na LOH do Los Angeles) a více cílí na protisovětskou propagandu. Tohle není úplně ten šálek kávy, kam by se podle mne měl pořad ubírat, ale pravděpodobně to byl jeden z cílů tvůrců, i když ho asi chtěli uchovat více v utajení. Pořad byl přeci jen o projektech, o strojních, stavebních nebo jiných tvůrčích činnostech člověka.

Na druhou stranu ale oceňuji vysokou kvalitu a propracovanost jednotlivých dílů. Na projektu se vystřídala spousta osob, a i když se ne vždy zacházelo do detailu, ve výsledku jde o vysoký nadprůměr. Pořad navazoval na starší Osudové okamžiky a odstartoval vlnu dokumentaristických seriálů České televize.

Já sám za sebe dávám vysoké hodnocení, protože pořad zpracovává témata velmi zajímavým způsobem, jak po informativní stránce, tak po té dramatické a míří v dokumentaristické skladbě hodně vysoko.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí