plakát seriálu

Zázračná planeta II

(Planet Earth II)

Názory uživatelů

Fantastické a dokonalé

Po každém dokumentu BBC si říkám, že prostě není v silách kohokoliv v tomto vesmíru to ještě nějak překonat. A ejhle, v BBC to zase dokázali. Zázračná planeta II je další naprosto strhující dokument, revoluční záležitost s fantastickým scénářem, naprosto úžasnými zápletkami a zvraty, fantastickou hudbou (mistr Zimmer), nepopsatelně úchvatnou kamerou, úžasným komentářem (samozřejmě mistr Attenborough) a strašně obrovským počtem nerváků a dojemných i dechberoucích situací v každé epizodě. Dokonalost. 100%. Ždímačka emocí a pořad u kterého budete fandit tak, jako u ničeho jiného. Skutečně zhmotnělá fantazie, příroda v celé své kráse i hrůze. 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zázračná paneta

Zázračná planeta je skvost dokumentární tvorby. Když před deseti lety přišla první Zázračná planeta, bylo to jako zjevení. Dokumentární seriál točený jako největší hollywoodské filmy. A dnes tady máme druhou sérii a je ještě velkolepější a úchvatnější. Komentář tradičně čte nestárnoucí David Attenborough. Záběry jsou točené nejmodernější technikou. Některé záběry jsou vysvětleny na konci v krátkém making of. Některé scény jsou nezapomenutelné, např. útěk leguána před hady, dramatický návrat tučňáků na domovský ostrov, lov šelem ve městě, přátelský vztah hyen a člověka nebo dlouhé záběry vzácných irbisů. Často jde o záběry, které ještě nikdo nenatočil. A není se čemu divit, některé scény se točily měsíce, štáb musel trpělivě čekat, než se zvířata objení. Někdy šlo i o zdraví. Rozhodně doporučuji i divákům, které dokumenty příliš neberou.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Planet Earth II - Pokračování jak má být

Co se vizuální stránky týče, tak šlo opět o další naprosto famózní podívanou z produkce BBC, doplněnou tradičně výbornou hudbou. Hlavně Zimmerova úvodní znělka byla působivá. Snad jen některá ta "dramata" živočichů občas působila až moc vyumělkovaně, ale stejně jsem jim to většinou sežral i s navijákem. Ať už šlo o útěk leguánů divým hadům, drama s tučňáky na Zavodovského ostrově, souboj štíra s netopýrem či závěrečný osud malých karet. Vůbec bych se nedivil, kdyby za deset let vznikla další série, které ohromí zase o úroveň víc. Pokud to vůbec ještě jde.

Oblíbené díly: 01 - Islands, 06 - Cities

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé