Zelenáč

Zelenáč (Rookie, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

The Hawke

Tentokrát se nováčkové setkají s tím, že i vynikající a dlouholetý policista se může kvůli krizové životní situaci ocitnout na druhé straně zákona. Večer v baru se Nolan setká se svým školitelem na akademii Hawkeyem. Spřátelili se tam. Druhý den v práci mají Bishopová a Nolan za úkol vyslechnout svědky vraždy. Bradford a Chenová dělají prohlídku k vloupačce. Bradford nechá Chenovou dělat velmi nepříjemnou práci. Zbytečně. Lopezová a West jedou nejprve vyšetřit noční výtržnost. Zjistí, že se jedná o policistu Hawkeye. Poté jdou do nemocnice vyšetřit střelné poranění mladého muže. Hawkey nechce přijít dobrovolně na policejní stanici, místo toho utíká. Úkolem denní směny je ho dopadnout. Jedná se o úkol nadmíru těžký, protože zná veškerou policejní taktiku a všechny policejní fígle.

Nolan v baru vzpomíná s Hawkeyem na zážitky z akademie. Ten si mu trošku postěžuje na život a svěří se, že ho žena vyhodila z bytu. Chenová převrátí na střechu policejní auto. Je v něm i s Bradfordem, ale nikomu se nic nestane.

Denní směna musí dokončit práci za noční směnu. Každý dostane přímý úkol. Bradford s Chenovou dělají domovní prohlídku u muže podezřelého z loupeže. Hledají ukrytý lup. Bradford nechá Chenovou hledat v nechutnostech, zatímco sám se probírá „čistým“ a lup najde. Chenová se mu po skončení směny vtipně pomstí.

Lopezová s Westem při vyšetřování noční výtržnosti zjistí, že jde o policistu Hawkeye. Choval se nevhodně k novému partnerovi své ženy, ohrožoval ho a překročil zákon. Se ženou je v rozvodovém řízení, ta to už nechce řešit, aby mu neublížila. Na to je ale pozdě, je na něj podáno trestní oznámení. Lopezová ho nezatkne, ale oznámí vše na velitelství. Poté pokračují do nemocnice splnit další úkol – vyšetřit střelbu na mladého muže. On i jeho otec tvrdí, že ho postřelil někdo z okolo jedoucího auta. West zjistí, že to není pravda. Obnoví výslech. Mezitím do nemocnice přijde přítel postřeleného mladíka a otce bodne do břicha. West tuší, jak se vše stalo. Pochopí, že jde o despotického otce, který syna šikanoval a zesměšňoval za to, že je gay. Odhaduje, že se prali o pistoli a ta náhodně vystřelila. West mladému muži domlouvá, že problémy se musí řešit včas.

Bishopová s Nolanem jako první úkol jedou vyslechnout svědka vraždy. Ten je překvapí. Pachatele přemohl, spoutal a zavřel do kufru auta. Zajistil i vražednou zbraň. Protože se jednalo o občanské zatčení za použití přiměřené síly, nebude z toho mít problémy. Seržant Grey posílá pro Hawkeye Bishopovou a Nolana, chce, aby přišel dobrovolně. Ten nejdříve slíbí, že s nimi půjde, ale pak ujede autem. Je po něm vyhlášeno pátrání. Protože je to dlouholetý a vynikající školící policista s praxí, je obrovský problém ho dostat. Řeší to i vnitřní oddělení, podezírá Nolana, že ho nechal ujet. Bishopová ho podrží. Nolan si vyčítá, že měl udělat víc. Kapitán posílá Bishopovou s Nolanem, aby se ho pokusili najít. Pomáhají jim Bradford s Chenovou. Nolan ho objeví, dojde k automobilové honičce. Nemohou do něj narazit, zjistí, že v autě má svého syna. Hawkey zajede do obchodního domu. Tam syna zanechá a prchá dál. Na policejní frekvenci zavolá zprávu o fiktivním střelci, ale policisté na ni nenaletí. Dostanou ho na parkovišti neobvyklým způsobem. Hawkey chce nejdřív střílet, pak chce rovný boj muže proti muži. Přemůže Bradforda i Nolana, ale vzadu stojící Bishopová mu stříkne sprej do očí a současně ho Chenová sejme taserem. Je zatčen.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • The Hawke (neoficiální název)
 • The Hawke
 • 1. série, 6. epizoda (celkově 6. díl)
 • 27. listopadu 2018
 • 21. května 2019
 • 2018
 • 43 minut
 • www.imdb.com/title/tt8855932/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

A.R.G.U.S.
hudy536