Ženská spravedlnost

Ženská spravedlnost (Femmes de loi)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Černý pasažér

Případ vraždy mladého muže černé pleti...

Na poli je nalezeno mrtvé tělo mladého muže černé pleti, zaryté 20 cm do země. Nejdřív to vypadá, že jde o černého pasažéra, který se ukrýval v letadle a vypadl, podrobnější ohledání ale prozradí, že muž byl zavražděn. Není to žádný nelegální přistěhovalec, ale Thierry Decastel, student z velmi bohaté rodiny, jeho rodiče (otec je běloch, matka černoška) žijí ve Spojených státech, a právě přijeli syna navštívit.

Thierryho přítelkyně Nayah tvrdí, že už ho nějaký čas neviděla, že odjel za rodiči. Prozradí také, že byli oba členy hnutí, které bojuje proti rasové diskriminaci. V Thierryho počítači pak vyšetřovatelé najdou nahrávku pořízenou skrytou kamerou: Thierry se ucházel o místo stážisty v obchodním oddělení jednoho golfového klubu, ale majitel klubu Tessier ho nechal dlouho čekat, a mezitím přijal bílého kandidáta. Zvláštní je, že klub je jen kousek od místa, kde byl mrtvý Thierry nalezen - a na jeho oděvu se našla tráva pocházející z golfového hřiště. Dále se zjistí, že Tessier ve svém klubu zaměstnával lidi na černo - nelegální přistěhovalce. Když Thierry nebyl přijat jako ekonom, nechal se zaměstnat jako manuální pracovník. Byl totiž zamilovaný do Tessierovy dcery - a jen tak jí mohl být stále nablízku. Chtěl snad Tessier nežádoucího nápadníka své dcery odstranit?

Tessier má ale alibi - v osudnou noc hrál s několika přáteli v klubu poker. Pak se ale zjistí, že Nayah nemluvila pravdu, když říkala, že Thierryho dlouho neviděla. V tu noc, kdy došlo k vraždě, spolu byli v nočním klubu. Když se rozloučili, sledovala ho žárlivá Nayah, která se stále nemohla smířit s tím, že ji opustil kvůli bílé dívce, až k poli sousedícímu s golfovým hřištěm. Pohádali se, a když se pak Nayah vracela, srazila motocyklistu a ujela z místa nehody - proto policii předtím lhala.

Poskytne ale vyšetřovatelům důležité svědectví - když po rozchodu s Thierrym odjížděla, viděla na pole jet traktor. Traktor patřil majiteli pole, který vedl s golfovým klubem už dlouho spor - kradli mu totiž vodu z jeho studně. Tessier na to právě využíval své černé zaměstnance. Soused spatřil Thierryho u studny a v záchvatu vzteku ho praštil lopatou tak nešťastně, že ho zabil. Zamaskovat vraždu mu ale pomohl Tessier, kterému se svěřil...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon