Ženská spravedlnost

Ženská spravedlnost (Femmes de loi)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Cesta života

Ve výzkumné laboratoři je zavražděn muž, který, jak se později zjistí, pracoval na světovém objevu.

Obsah 1: Ve výzkumné laboratoři Genel je v noci zavražděn dr. Lionel Hirsh. Mrtvého najde chvíli po vraždě ředitel laboratoře Olivier Dares. Domnívá se, že Hirsh byl zabit některým z odpůrců pokusů na zvířatech. Šéfka laboratoře Eleonore Destreová mezitím zjistí, že z trezoru zmizely všechny Hirshovy poznámky a vzorce. Společně s Hirshem pracovali tři roky na světovém objevu – na výzkumu molekuly zabraňující stárnutí pokožky. Hirshe tedy mohl zavraždit i někdo od konkurence a ukrást všechny poznámky.

Poručík Balaguèreová se z výslechu dozví, že má Eleonore Destreová dceru, která trpí nevyléčitelnou chorobou a pomalu umírá. Kdyby jejich laboratoř dokončila výzkum jako první, dostala by 250 milionů eur, a měla tak peníze na výzkum nevyléčitelné choroby. V budově najde policie otisky šéfa odpůrců pokusů na zvířatech Serge Vitouxe.

Brochèneová mezitím zjistí, že Vitoux seděl rok ve vězení za fyzické napadení Hirshe a zničení laboratoře, ve které Hirsh předtím pracoval. A Vitoux u soudu Hirshovi dokonce vyhrožoval zabitím...


Obsah 2: Ve výzkumné laboratoři Genel je v noci zavražděn významný vědec doktor Hirsh. Pracoval na projektu GN-36, na výzkumu molekuly zabraňující stárnutí pokožky, a údajně byl už u cíle. Podle ředitele laboratoří Darrese ho zavraždili odpůrce pokusů na zvířatech z militantní ekologické organizace Zelení ďáblové, kteří mu ostatně na svých webových stránkách smrtí vyhrožovali. Jeden z nich, Serge Vitoux, se skutečně oné noci do laboratoří vloupal, podařilo se mu ale v nastálém zmatku - laboratoř byla zapálena - utéci.

Marie se ocitá v konfliktu zájmů. Ví, že Chris o Zelených ďáblech píše, a že má s Vitouxem dokonce schůzku. Nechá Chrise tajně sledovat, a Vitoux je na schůzce zatčen. Vehementně však popírá, že by Hirshe zabil, nicméně ho velmi ostře odsuzuje, protože prý své lékařské pokusy konal nejen na zvířatech, ale i na lidech. Brocheneová mezitím zjistí, že vedoucí laboratoře Eleonore Destréová má dceru, která trpí vzácnou smrtelnou chorobou, a že konec laboratoře, která byla závislá na Hirshovi - dokumentaci výzkumu měl pouze on a shořela při požáru - je pro ni skutečnou tragédií: z peněz za objev chtěla financovat léčení své dcery. Čím dál podivnější je ale jednání ředitele Darrese, který stále tvrdí, že Hirshe zabili odpůrci pokusů na zvířatech. Darres tajně miluje Destreovou, a nakonec vyjde najevo, že v laboratoři byl ve skutečnosti vyvíjen lék na chorobu, kterou trpí dcera Destreové. Hirsch měl ve výzkumu úspěch, Destreovou ale vydíral, chtěl po ní milion euro. Po dohodě s Darresem nastražili na Hirshe past, Destreová mu chtěla výsledky ukrást, on ji ale přistihl, fyzicky ji napadl, a ona ho ve rvačce podřízla skalpelem. Díky Brocheneové, která má pro zoufalou matku porozumění, lze čekat, že porota bude pro mírný trest. Její dcera dostala lék, protože dokumentace při požáru ve skutečnosti neshořela, a její zdravotní stav se výrazně zlepší.

Chris zuří, že ho Marie nechala tajně sledovat, vypadá to na definitivní rozchod, ale pak se milenci přece jen smíří...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon