Ženská spravedlnost

Ženská spravedlnost (Femmes de loi)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Dáma v červeném

Případ vraždy muže v parku, v němž je jednou z podezřelých prokurátorka Élisabeth Brochèneová...

V parku je nalezen ubodaný neznámý muž, zprvu je považován za pedofila. Malá Céline Gauthierová, která je posledním, kdo ho viděl, tvrdí, že od místa činu viděla odcházet paní v červeném, a pak bez váhání ukáže na Brocheneovou. Célinina chůva tvrdí, že už muže viděla víckrát, dokonce dal malé Céline lízátko.

Z parku se před časem ztratil malý chlapec Kevin Blanchot, policie případ nevyšetřila, a rodiče založili dobrovolnickou organizaci "Naše děti především", která má na bezpečnost v parku dozírat. Jeden z hlídačů najatých tímto sdružením, Michel Deleau, pomůže vyšetřovatelům odhalit totožnost zavražděného - je to jistý Martin Nedard. V jeho bytě se najdou fotografie Brocheneové, na jeho košili dokonce její otisky: z případu se stává záhada, Brocheneová je hlavní podezřelou, ačkoli její spolupracovníci nepochybují, že je to past, kterou na ni nastražil někdo, kdo se jí chce pomstít.

Brocheneová je nucena uvést některé údaje ze svého soukromého života, například to, že má milence, o kterém toho mnoho neví. Ukáže se, že je to Luc Pages, strýc malé Céline. Pak se přizná Celinina matka, že Nedara znala - byla to prý náhodná známost: sbalil ji na ulici a ona se s ním šla do hotelu vyspat. Nechtěl jí pak dát pokoj, a tak na něj poslala Michela Deleaua, aby ho zbil. To už bylo ale dřív, a v době vraždy byla v Londýně.

Případ je strašně zamotaný, a stále není jasné, jak se do něj dostala Brocheneová. Navíc vyjde najevo, že jejím milencem nebyl Pages, ale Gauthier, manžel Celininy matky, za Pagese se pouze vydával. Na dobu vraždy má ale také alibi. Pravda nakonec přece jen vyjde najevo. Martin Nédard byl skutečným otcem malé Céline, Gauthierová s ním měla poměr ještě před sňatkem. Nédard to všal zjistil teprve teď, nechal si udělat test otcovství a hodlal se přihlásit o svá rodičovská práva. Gauthierová ho zabila. Brocheneová měla prostě jen tu smůlu, že byla milenkou jejího manžela...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon