Ženská spravedlnost

Ženská spravedlnost (Femmes de loi)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Dávná nenávist

Mladá žena je nalezena ubodána ve svém bytě se slzným plynem v očích.

Magali Laubierová byla nalezena ve svém bytě ubodána. Soused slyšel v noci mileneckou hádku, byla to však hádka mezi dvěma milenkami, protože Magali byla lesbička. Pátrá se proto po přítelkyni zavražděné, Céline Descampsová, dívka s již poněkud poskvrněným trestním rejstříkem, však tvrdí, že poměr mezi nimi už před časem skončil, a že Magali měla novou, bohatou přítelkyni, mělo se jednat o přísně utajený vztah. Zaměstnavatelka zavražděné, Angelique Piette, žena proslulého pianisty, patří k vyšší společnosti, a ona i její manžel se znají s Brocheneovou. Magali pracovala jako účetní v její malé agentuře, pronajímají pro společenské akce malý zámeček. Zaměstnaná je tu i mladší sestra Angelique, značně problémová, psychicky labilní Audrey, která je zřejmě na své sestře zcela závislá. Podle drahého náramku, nalezeného v bytě zavražděné, Marie s Brocheneovou nakonec zjistí, že tajuplnou milenkou Magali byla Angelique. Ta to sice přizná, že by Magali zavraždila, však rozhodně popírá. Důkazy proti ní do sebe zapadají až příliš přesvědčivě, a Brocheneové ani Marii nesedí psychický portrét údajné pachatelky. Nakonec vyjde najevo, že skutečnou pachatelkou byla Audrey, psychopatka, která na svou sestru bezmezně žárlila.

Touto epizodou v originále začíná V. řada seriálu, která se vysílala po několikaměsíční pauze, a v osobním životě Marie je leccos jinak. Chris zmizel, Marie žije sama, z drobné narážky lze usoudit, že ji opustil. Seznamuje se však s novým sousedem, z něhož se nakonec vyklube její domácí a celkem sympatický profesor literatury, a zdá se, že si padli do oka. Služební povinnosti ale zatím rozvoji vztahu brání.

Pokud jde o Brocheneovou, má být povýšena na předsedkyni porotního soudu, což by znamenalo přestěhovat se na jih Francie. Případ vraždy Magali Laubierové má být u pařížského soudu její poslední, ale Brocheneová v závěru epizody povýšení odmítá, a zůstává v Paříži...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon