Ženská spravedlnost

Ženská spravedlnost (Femmes de loi)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Imunita

Případ vraždy ředitelky muzea.

Do muzea se v noci vloupe zloděj, úplný akrobat, který zdolá takřka hladkou fasádu a vleze dovnitř pootevřeným oknem vysoko nad zemí. Vyruší ho hlídač, který na něj vystřelí, zloděj však uteče. Na místě je nalezena zavražděná ředitelka muzea, která tam tu noc přespávala, protože nefungovalo zabezpečovací zařízení. Hlídač ji najde v louži krve.

Podle zprávy z jejího mobilu jí vyhrožoval jistý Raphael Montes, pracovník ředitelství Mezinárodní agentury pro umění a kulturu UIAC. Ztratila se pouze jedna kamenná soška lví hlavy. Vyšetřování odhalí, že krádež a vražda spolu nesouvisejí. Krádež byla domluvena s hlídačem: ze sentimentálních důvodů sošku ukradl syn její bývalé majitelky André Delambre. Ředitelku už našel na podlaze mrtvou - zakopl a věci se mu rozsypaly, když je sbíral, sebral omylem na místě činu i manžetový knoflíček, který vyšetřovatele dovede k vrahovi. Elena se tajně dostane do bytu Raphaela Montese, kde najde druhý knoflíček do páru. Montes nejdřív tvrdí, že zavražděná byla nejlepší přítelkyní jeho ženy Christelle, pak ale pod tíhou důkazů přizná, že jeho manželství je v troskách: zavražděnou miloval, ale jeho žena otěhotněla, a nemohl ji teď opustit.

Jenže Montes, který se teď přiznává, má na dobu vraždy alibi - byl na důležité schůzce. Vraždy ve skutečnosti spáchala jeho žena Christelle, která před měsícem potratila, ale těhotenství dál předstírala. Byla ale zoufalá, protože věděla, že teď muže ztratí, a tak se rozhodla svou sokyni zavraždit. Všechno přitom ale chladnokrevně narafičila tak, aby podezření padlo na něj. K vraždě se mu přiznala, a on ji chtěl krýt...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon