Ženská spravedlnost

Ženská spravedlnost (Femmes de loi)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Specialita šéfkuchaře

Prokurátorka Brochèneová řeší delikátní případ únosu proslulého kuchaře.

Obsah 1: Vrchní prokurátor svěřuje prokurátorce Brochèneové delikátní případ: jeden z majitelů restaurace, kam často chodí, Édouard Corvalec, se na něj obrátil s prosbou, aby diskrétně našel jeho bratra, proslulého kuchaře Jacquesa. Ten byl unesen – jeho syn Philippe ráno našel před domem kazetu, na níž se únosce žádá výkupné ve výši 500 000 eur.

Brochèneová a Balaguèreová začínají pátrat. Je povolán i zásahový vyšetřovací oddíl, vedený poručíkem Pelletierem. Policie zjistí, že Édouard nemá dost peněz na to, aby zaplatil za bratra výkupné. Hovoří také s jistou Christine Lecouffovou, bývalou Jacquesovou spolupracovnicí, která se chtěla stát jeho nástupkyní. Místo šéfkuchaře nakonec dostal mladý Philippe. Christine si pak otevřela vlastní podnik, který jí koupil právě Jacques.

Marie Balaguèreová se snaží zjistit, kdo bude v kuchyni chybět, až bude únosce kontaktovat rodinu kvůli předání výkupného. Únosce se ale domlouvá pomocí textových zpráv. Poručík přijde na to, že jeden ze zaměstnanců podniku – sklepmistr – neměl Jacquesa příliš v lásce a Jacques ho hodlal propustit. Že by motiv k vraždě?

Obsah 2: Jacques Corvalec, slavný kuchař a spolumajitel luxusní restaurace, byl unesen. Rodina obdrží žádost o výkupné, které činí 500 tisíc euro. Vyšetřování musí být vedeno diskrétně, únosci vyhrožují smrtí uneseného, pokud bude uvědomená policie. Corvalecův bratr a společník Edouard však požadovanou částku ani nemá. První stopy vedou k majitelce venkovské restaurace Christine Lecouffové, která u Corvalecových pracovala, a měla se dokonce stát zástupkyní šéfkuchaře - nakonec bylo ale toto místo svěřeno Edouardovu synu Philippovi. Dalším podezřelým je zadlužený someliér z restaurace, který, jak se ukáže, zaměňoval velmi drahé víno, které hostům nabízel, za levnější, a drahé pak pod rukou prodával. Policie dostane ze státních prostředků peníze na výkupné, předání však neproběhne, na místě je nicméně zatčen podezřelý someliér z restaurace. Při výslechu zapírá, ale má u sebe klíč od skladiště v docích, ve kterém je posléze nalezen vůz uneseného - v kufru je jeho mrtvola. Jacques Corvalec byl zavražděn už v den, kdy byl unesen. Balaguerová s Brocheneovou však pochopí, že číšník byl pouze obětí pečlivě připraveného plánu - vrah, který věděl o jeho nekalých praktikách, toho využil. Christine Lecouffová z okruhu podezřelých vypadne, když vyjde najevo, že se před týdnem stala Corvalecovou manželkou, že spolu čekají dítě, a Corvalec chtěl dokonce ze své restaurace odejít, nechat ji bratrovi a jeho synovi, a pracovat s Christinou. Podezření se soustředí na Philippa, Edouarda a jeho ženu Sophii. Philipp je ve skutečnosti synem Jacquesa - Edouard se to dozvěděl teprve nedávno. Rozhodl se pomstít, zavraždil Jacquesa, vraždu zinscenoval tak, aby z ní byl obviněn Phillipp, a nakonec se dokonce pokusil otrávit i manželku. Sehraný tým prokurátorky Brocheneové a poručíka Balaguerové však všechno odhalí...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Specialita šéfkuchaře
 • Meurtre à la carte
 • 5. série, 4. epizoda (celkově 17. díl)
 • 7. března 2005
 • 2004
 • 120 minut
 • www.imdb.com/title/tt0578829/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon