plakát seriálu

Ženská spravedlnost

(Femmes de loi)

Epizoda 8×05 – Transplantace (Sur le vif)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Případ vraždy profesora Hervé Fresnela, specialisty na transplantaci ledvin...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V garáži kliniky je sekerou zabit profesor Hervé Fresnel, specialista na transplantaci ledvin, vynikající odborník a vážený, i když poněkud despotický šéf.

Dostával hodně výhrůžných anonymních dopisů od odpůrců transplantací. Podezření padá na zoufalou matku, jejíž malá dcerka je už dlouhou dobu na čekací listině na transplantaci ledviny. Matka Fresnelovi napsala anonymní dopis, a na její zahradě se skutečně najde vražedná zbraň. Matka přizná, že Fresnelovi skutečně vyhrožovala, protože zjistila, že její dceru na čekací listině někdo předběhl - vysvětluje si to tak, že Fresnela uplatil. Vraždu ale popírá. Při podezřelé transplantaci ale nešlo o orgán získaný z těla zemřelého dárce - byla to tzv. transplantace mezi živými: bohatému obchodníkovi Martialovi věnovala svou ledvinu jeho žena. A neoperoval ho Fresnel, ale jeho zástupce Pascal Lombard.

Další šetření ale ukáže, že ve skutečnosti šlo o fingované manželství - Martial zaplatil chudé dívce 200 tisíc eur, naoko si ji vzal a ona mu jako rodinná příslušnice mohla darovat ledvinu - jinak by to byl obchod s orgány, který je nezákonný. Podezření ze zorganizování celé akce padá na doktora Pascala Lombarda. Ve skutečnosti všechno ze zištných důvodů zorganizoval ředitel kliniky profesor Persan. Lombard si ale všechno domyslel - a protože má Persana zrovna operovat, obávají se Brocheneová s Elénou, že se mu bude chtít za smrt svého šéfa a mentora pomstít. Lombard však provede zdařilou operaci - a tak si Persan bude moci odpykat trest za nelegální obchod s orgány, korupci a vraždu bez ledvinového kamene, který ho tak trápil...

Hlavní postavy
prokurátorka Élisabeth Brochèneová
poručík Elena Cortèsová
Vedlejší postavy
kancelista Perrin
Théo Martineau
Procureur général
Professeur Persan
Professeur Fresnel
Docteur Devis
Graphologue
Irene Vermis
Christine Vernis
Virginie Camus
Responsable bio-médecine
Assistante Persan
Gouvernante Camus
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTransplantace
Původní názevSur le vif
Rok natočení2007
Premiéra25. října 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody