Ženská spravedlnost

Ženská spravedlnost (Femmes de loi)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Transplantace

Případ vraždy profesora Hervé Fresnela, specialisty na transplantaci ledvin...

V garáži kliniky je sekerou zabit profesor Hervé Fresnel, specialista na transplantaci ledvin, vynikající odborník a vážený, i když poněkud despotický šéf.

Dostával hodně výhrůžných anonymních dopisů od odpůrců transplantací. Podezření padá na zoufalou matku, jejíž malá dcerka je už dlouhou dobu na čekací listině na transplantaci ledviny. Matka Fresnelovi napsala anonymní dopis, a na její zahradě se skutečně najde vražedná zbraň. Matka přizná, že Fresnelovi skutečně vyhrožovala, protože zjistila, že její dceru na čekací listině někdo předběhl - vysvětluje si to tak, že Fresnela uplatil. Vraždu ale popírá. Při podezřelé transplantaci ale nešlo o orgán získaný z těla zemřelého dárce - byla to tzv. transplantace mezi živými: bohatému obchodníkovi Martialovi věnovala svou ledvinu jeho žena. A neoperoval ho Fresnel, ale jeho zástupce Pascal Lombard.

Další šetření ale ukáže, že ve skutečnosti šlo o fingované manželství - Martial zaplatil chudé dívce 200 tisíc eur, naoko si ji vzal a ona mu jako rodinná příslušnice mohla darovat ledvinu - jinak by to byl obchod s orgány, který je nezákonný. Podezření ze zorganizování celé akce padá na doktora Pascala Lombarda. Ve skutečnosti všechno ze zištných důvodů zorganizoval ředitel kliniky profesor Persan. Lombard si ale všechno domyslel - a protože má Persana zrovna operovat, obávají se Brocheneová s Elénou, že se mu bude chtít za smrt svého šéfa a mentora pomstít. Lombard však provede zdařilou operaci - a tak si Persan bude moci odpykat trest za nelegální obchod s orgány, korupci a vraždu bez ledvinového kamene, který ho tak trápil...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon