plakát seriálu

Živí mrtví: Počátek konce

(Fear the Walking Dead)

Názory uživatelů

Season 1- Trestuhodně nevyužitý potenciál

FTWD přicházel se slibnou premisou. Dostali jsme šanci vidět propuknutí celé nákazy a reakci společnosti na neočekávanou katastrofu. Přístup seriál zněl možná dobře na papíře, výsledný produkt je nepodařený. Dostali jsme bandu nezajímavých postav, které jsou úplně nepoužitelné a hloupé. Téměř nikdo vám nedokáže přirůst k srdci a po většinu času si budete rvát vlasy nad rozhodnutím, jaké udělají. Děj se snažil působit záhadně, přesto pohořel. Napětí či nějaký strach se nedá vybudovat okolo postav, které nikoho nezajímají. Navíc každý ví, co přijde, tím se ve velké míře eliminuje složka překvapení. Jediná postava, která dokázala zaujmout, byla feťácká troska. Je smutná, že pouze Nick dokázal pochopit závažnost vzniklé situace. Charaktery zkrátka stály za prd, dějově to také nebyla žádná sláva. FTWD je nepovedený zombie seroš, přesto měl obří sledovanost a dostal druhou sezónu. Předpokládám, že další rok bude už pouze klasický WD akorát v teplejším podnebí. Season 1 - 50%


Season 2 první polovina – tyhle zombíci by se měli co nejdříve rozložit a skončit v seriálovém zapomnění

První řada byla veskrze průměrná a zanechala ve mě velmi hořkou pachuť zbytečného spinoffu. Proto jsem k nových epizodám přistupoval velmi opatrně a sakra lituji, že jsem seriálu dával svůj další čas, který si rozhodně nezaslouží. Nepatrnou jiskřičku naděje ve mně vykřesaly první minuty nové sezóny, ale byly nemilosrdně spláchnuty v okamžiky, kdy se děj vydal na širé moře a začala tak další zbytečná odysea plná nezajímavých postav, plytkého příběhu a nepřesvědčivého podání hereckými představiteli. Nic se na to nezměnilo ani po přenesení událostí na souš, kdy se snad ještě ve větší míře dala aplikovat má předchozí výtka. Zkrátka tento seriál neštymuje a snaží se hrát na něco, co rozhodně není. Stále mou pozornost získal pouze Nick, který umí diváka nějak zaujmout, zbytek je ale prostě zoufalost a nedokážu pochopit tu vysokou sledovanost těchto zombíků. FTWD tak bude dále pokračovat bez mé účasti, s jedinou naději kterou v sobě nesu, a to aby vymřelo kompletní osazenstvo a došlo tak k jakémusi restartu. Pak by seriál opět získal mou zvědavost.
Season 2A – 40%

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Nedoceněno

FTWD je úžasný příklad toho jak první řada dokáže zničit potenciál seriálu dosáhnout absolutní vrcholu a slávy svého bratříčka. První série byla doslova utrpení kdy se přeskakoval čas. Neviděli jsme reakci světa ani bombardování měst. A tím pádem se z toho pak stala taková kopie TWD. Jdeme někam protože tady už není bezpečno. Druhá série to potvrdila. Osobně mi to nevadí. TWD nemám nikdy dost a koukat na to samé v jiné části USA mi nevadí. Konec konců máme tu nové problémy. Rasy, národy, voda atd... to v TWD není. Hlavní roli obsadila matka víceméně kopie Ricka. Akorát prošla mnohem rychlejší proměnou. Mě osobně přijde hlavní role vůdkyně hodně slabá. Vynahrazujeme si to, ale ostatními. Třetí série odpálila každopádně atomovku. Indiáni! A bílý rasisté! K tomu Mexičani. A voda. Abych to tedy shrnul. Je to kopie TWD s problémy jihu USA a severu Mexika. A tím pádem je to originální. Pro fanouška TWD povinnost. Mimochodem scéna z Bunkeru s Alysou je fakt psycho možná nejvíc psycho scéna ze všech twd a ftwd episod. Nebudte k tomu seriálu kritičtí když sledujete TWD. Je to to samé. A proto je to užásné i nudné zároven. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zombie jedou.

Po TWD přišel na řadu tenhle kousek a jelikož jsem veliký fanda TWD, měla jsem velká očekávání.
První série byla fajn, celkově si udržovala tempo i napětí a na to, že měla jenom šest epizod, se tam toho vešlo hodně. Nicka jsem tady ještě moc nemusela.
Druhou sérii jsem též shledala jako povedenou, ale místy mě to nudilo, ty klišé a nic neříkající dialogy, ale konec se povedl a já měla dobrý důvod nadále seriál sledovat. No a tady jsem Nicka začala mít v oblibě.
Třetí série je asi pro mě nejlepší, nové postavy jako třeba Troy, kterého jsem si oblíbila a myslím, že jeho charakter a celkově jeho postava může ještě něco přinést. Spolu s Nickem tvoří výbušný, nesourodý tým, ale přesto jim nejde nefandit. Zatím si tedy nemůžu stěžovat na dávku zvratů, akce a zombie.
Seriál je pro mě příjemným a přijatelným zpestřením před vypuknutím sezony TWD.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zatím spíše průměrnější

Mám takové zvláštní tušení, které se pravděpodobně dříve či později naplní: a sice to, že tomu ty čtyři hvězdy ode mě nezůstanou moc dlouho a že mě to asi časem přestane bavit, a to i přesto, že tenhle seriál má mnohem víc potencionálu než původní TWD. Co se týče postav, tak si nemůžu nijak zvlášť stěžovat - z Kim Dickens se stane zatracená drsňačka, to dojde snad každému (a já se těším, až se to stane) a Alycia Debnam Carey vydrží doufám co nejdéle, protože jinak bych neměl důvod to sledovat :D . Ne, vážně, oceňuju i ten nápad přesunout děj do města (LA super) a ta pravá zombie apokalypsa se snad slušně rozběhne a VIRUS rozšíří, zatím mě to musím říct, zrovna dvakrát nezaujalo. I když pilot a druhý díl byli výborné, ostatní nic moc, i tady se (celkem brzo) hraje na "celej díl se tam nic neděje, natáhneme to, aby jsme měli hodinu, na konci dáme zvrat a dáme titulky, na začátku dalšího to vyřešíme a zase budeme natahovat" Tenhle přístup mi vadí už dlouho i u TWD, ale ty prostě mám chuť dokoukat pokud možno až do finále a bojím se, že tady to úplně nepůjde, pokud se s tím něco neudělá. I přesto je ale Fear the Walking Dead docela působivým dramatem a zůstává jedním z těch silnějších, zajímavějších a kvalitnějších seriálů s největším potenciálem za dlouhou dobu, takže věřím, že zklamán nakonec přeci jen nebudu, byla by to zatracena škoda. A na poměry AMC i celkem kvalitní a obstojný dabing, Hana Ševčíková to jistí. 75%.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

FTWD- 3.série

Seriál mi během první série připadal nudný. Musím říci, že mě to hned po dopozeraní 0. části nebavilo. První část jsem ani nedopozerala. Podle hodně recenzi a hodnocení seriálu jsem dospěla k závěru, že se seriál vyplatí dívat tak od třetí série. A tak jsem zkusila podívat první část třetí série a nelitovala jsem.

Třetí série je již od první části napínavá, děje se v ní mnoho věcí, přibudají nové postavy, nové zápletky. Zkrátka už to začíná být opravdu Fear The Walking Dead.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

1 + 2

Jsem obrovským fanouškem TWD a každou řadou mé nadšení z tohoto seriálu roste. Spin-off byl malým infarktem. Skoro jsem až věřila, že to bude první hřebík do rakve jeho velké matky. Díkybohu, že jsem se mýlila.

Pilotní díl byl malé představení hlavních hrdinů, klidný a celkem pěkně začínající příběh. To bylo co mě nejvíce děsilo - obsazení. Tím větším překvapením bylo mě nadšení po prvním díle. Žádný pocit zklamání, ale malá jiskřička naděje, že by se to mohlo povést!

A hle druhý díl, který nám ukázal přesně ty počátky apokalipsy, které musí člověk z dnešní doby od lidské rasy očekávat - ignoranci, násilí, sobeckost.

Tohle bude sakra pekelná jízda!

Update: Musím říci, že seriál se mi líbí čím dál více. Ač jsem se snažila se netěšit, očekávání bylo dost vysoké a úspěšně splněno. Teď si jen přeji, aby to tak bylo až do konce série a po mnoho dalších!

Po konci série: Nadšení neopadlo, hodnocení už bohužel vytáhnout nemůžu, ale rozhodně musím říct, že to zvládli výborně. Trochu se ve mně probouzely obavy ohledně finálního dílu, ale byla to pecka. Nenapadlo mě, že po pár dílech seznamování s nastávající apokalypsou vytáhnou takovou kulku! Jedno je jasné, před začátkem druhé série si udělám druhé kolo a už se nemůžu dočkat. Maximální hodnocení od začátku zasloužené!

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Podle mne spíše ztráta času

Očekávala jsem vysvětlení, co se to vlastně lidstvu stalo, odkud nákaza přišla. V celé první sérii jsem se toho nedočkala, začalo to dost podobně jako WD. Postavy jsou nemastné neslané a situace, kdy matka už ví, co se děje, ale "chrání" dospělou dceru tím, že nechce nic říct, i za cenu risku, že holka se bude celkem bezstarostně producírovat po ulicích..no prostě takové postavy si moje sympatie nezískají.

A nelíbí se mi ani zombíci :-) Jak jsem celkově zklamaná, mám pocit, že zombie jsou zahraní hůře než ve WD. Musím se tam na ně znova podívat...jestli se mi to nezdá :-)

Jak jsem psala v nadpisu, podle mne ztráta času, to se raději počtvrté podívám na WD než na tohle rodinné drama.

40 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

první série

Naprosto povedené. Tak jiné než TWD a přesto potěší snad každého jejich fanouška. Mě tedy určitě. Postavy jsou sympatické, zombíci, ač v menší míře, naprosto mrtvolní. Začátek apokalypsy je skvělé téma a tvůrci ho podle mě zpracovali bravurně, protože je to zábavné, poutavé, má to své tempo a vcelku málo hluchých míst. Mě osobně osudy této rodiny zajímají a doufám, že je postupně všechny nezabijí.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

První díl

Ze začátku prvního dílu jsem se začínal bát, že FTWD bude spíše rodinné drama s city, ale finální scéna pod mostem v tom korytu mi ukázala, že se to pokusí minimalizovat a raději si pohrají na pořádný nával adrenalinu, hereckých výkonů a dodá svůj slib ve velký překvapivý vývoj postav. Už v prvním díle je to tímto náznakem doslova nasáklý. Starší bratříček TWD jede ve svý určitý lajně a začíná už pomalu omrzovat a doufám, že tam udělá v další řadě nějaký refresh a zahýbe s postavami, přeci jen neustále nerozhodný Rick a ufňukaný Carl už přestávají pomalu bavit. Je škoda, že nedávají větší prostor dalším postavám a nerozvíjí je natolik, jako mladší bratříček. Další pokračování názoru si nechám na konec první série :)

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pilot

Po prvních trailerech jsem byl mírně nejistý a nezměnilo se to ani po velkém traileru, po tom jsem si sice řekl "jo, mohlo by to být fajn", ale i tak jsem si nebyl jistý.

V prvních minutách samotného pilotu jsem byl pořád na vážkách, ale poté mě to neskutečně chytlo a myslím, že tvůrci opravdu krásně ukazují "dobu před". Je jen otázkou času, co se stane dál a jsem opravdu natěšený. Doufám, že seriál se ponese ve stejné kvalitě, jako nastavila první epizoda.

Mimo jiné mi i rychle sedli herci a to hlavně Nick,jehož herec svou postavu zatím hraje na jedničku.

JEN TAK DÁL!

90 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Apokalypsa začíná!!

Hmm.. Čím začít. Je toho tolik! Vidět jak to všechno začalo!! Prostě krása.. No, ne tak docela.. :D Tak za prvé, všichni víme co bude dál, takže nějaké velké spoilery typu LIDÉ VYHUBILI NÁKAZU!!! Fakt nečekám... :D Dále postavy! To by bylo na dlouho, tak to nějak shrnu.. Je to otřes! :D Zatím jsem si nezamiloval ani jednu. Což se mi často nestává.. Chápu že to má být, aspoň trochu realistické(teda jestli se to tak, dá říct) :D

Travis(alfa) celkem pohodový týpek, ale zatím z něho nejde strach.. Lidé nebudící v tomto světě strach dlouho nepřežijí :D No snad se časem změní, zatím mě ale nijak zvlášť nebere..

Madison(žena alfy).. Můj názor?? Čím dřív zhebne tím lépe! :D

Nick(závislák) celkem borec, dávám do něj největší naděje, a stejně jako u Travise věřím, že se z něj stane drsoň (něco jako, mladší Daryl, no spíš ne... :D Ale nikdy neříkej nikdy) :)

Alicia... Sexy, to bude asi vše.. :D Dokud ji nenahradí jiná kráska, tak má budoucnost :D

Ofelia.. Stejný případ jako Alicia.. Dávám ji ale o něco větší šanci :D

Zbytek otřes!!

Dále.. Tempo příběhu je strašně pomalé. Do posledního dílů první série dávám obrovské naděje, tak jsem zvědavý..

Nevím, asi jsem si představoval něco jako World War Z, v seriálovém provedení :D (s tímhle souhlasit nemusíte, je to prostě můj názor)..

Ale jako, že by to byla hrůza, to vůbec ne.. Vlastně chtěl jsem dát najevo zápory, ale kladů má tento seriál mnohem více :)) Takže hodnocení berte s rezervou, protože tenhle názor je, jen jedna strana mince :))

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fear The Walking Dead

Teda jako ne že by mě to nebavilo, ale nebylo to ono. Zombie mi nepřišli moc jako zombie, postavy byli upřímně některé zajímavé ale hodně mi jich nesedlo. The Walking Dead je úplně někde jinde, na vrcholu.Tady to prostě moc nefungovalo. Seriál mě sice bavil, ale ne zas tak, abych mu dal stovku. Na druhou sérii se asi nepodívám.
1. série - 50%

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Slabší začátek

Téměř celá první serie se pro mě tak nějak táhla. Nic moc se tam nedělo... a já vždy nevěděla jestli tomu ještě vůbec mám dávat šanci. Postavy jsem si nijak zvlášť neoblíbila a ničím mi nepřišli zajímavý. Nicka jsem skoro nenáviděla a Travis se mi zdal až moc nudný. Chtěla jsem vědět jak vlastně ta apokalypsa začala ale nic moc jsem se nedozvěděla. Nakonec jsem první serii dokoukala a poslední díl mě konečně něčím nadchl. Objevila se už nějaká akce a rodina se konečně začala chovat jako rodina a táhla za jeden provaz, to je to co jsem potřebovala. Pokračovala jsem teda hned další serii a seriál jsem si pomalu ale jistě zamilovala. Poznala jsem více postavy a nakonec i toho Nicka mám ráda. Seriál se pomalu rozjíždí a díl od dílu to je lepší a lepší. Když dokoukám epizodu tak chci vědět jak to bude pokračovat! Nemůžu se dočkat co ještě tuhle rodinku čeká a netrpělivě budu čekat na každou novou epizodu.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Výborný seriál

Ze začátku jsem si myslel, že to bude stát za nic, ale nakonec jsem rád, že jsem dal seriálu šanci. Na TWD nemá, ale i tak velmi zajímavé!! ;-)

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

po pilote

Tak po pilote musím uznať, že som milo prekvapená. Trošku som sa obávala, nakoľko TWD nastavilo latku naozaj vysoko a od začiatku vieme akým smerom sa to všetko bude uberať.Ale sledovať túto skupinku ľudí ako bojuje s tým čo vidí, čomu sami veria a ako sa s tým všetkým popasujú môže byť naozaj zaujímavé.

Obrovské + pre mňa osobne je herecký výkon Nicka (Frank Dillane) Skutočne úplne všetko som mu verila.

90 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pilot

Tak nevím. TWD je pro mě srdeční záležitost a v žádném případě se mi ještě neomrzela. Tady jsem trošku nerozhodná. Připadá mi, že Fear nemá ten správný "šmrnc" a skoro bych ho zařadila mezi ostatní teenagerovská dramata na střední, (možná na vejšku..:o). Závěr byl o malinko lepší, ale stále mě nepřesvědčil. Fajn, uvidíme, co nás čeká dál (a třeba budu příjemně překvapená).

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

More brainzzz

Jeden z očekávaných seriálů letoška je konečně tady. Spinoff legendárního Walking dead představuje svět na pokraji apokalypsy. Lidé neví o hrozbě, které se objevuje sice pomalu a nenápadně ale jistě. Viděl jsem všechny díly původního WD. Tohle je spíše zklamání. Na můj vkus byl první díl docela nuda. Postavy mě nesedly, nezajímá mě, kam se seriál posune v ději. Jenže ten druhý díl, to bylo něco jiného. Konečně se začalo něco dít. Panika v ulicích a demonstrace se postaraly o dramatično, na postavy jsem si trochu zvykl. Zatím dávám 80 %, jen tak dál a můžu dát více.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dá se

Ano seriál je pěkný ,ale prostě mě to nechytilo tolik jak živí mrtví to je moje srdcovka

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

horší a ještě horší

stává se z toho neskutečná sra...,5.série je to nejhorší co jsem viděl,6.už být neměla jedině pokud se objeví Madison.

5.série-20%

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé