plakát seriálu

Živí mrtví

(The Walking Dead)

Epizoda 2×09 – Přestřelka (Triggerfinger)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lori se musí bránit proti chodcům, které přilákala její nehoda, a Rick s Glennem a Hershelem prožijí horké chvilky při opouštění baru a města...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lori se probouzí v převráceném autě ve chvíli, kdy na něj zaútočí chodec. Postupně se jí podaří vyprostit a prvního i druhého útočníka zabít. Rick, Hershel a Glenn jsou mezitím připraveni opustit bar, ale společníci Davea a Tonyho právě dorazili do města a své přátele hledají. Střelba, kterou skončilo dohadování mezi Rickem a dvěma nezvanými hosty však přilákala do města množství chodců. Naše trojice je tedy momentálně v pasti.

Na farmě zbytek skupiny zjišťuje, že tam Lori není a Shane se rozhodne ji jet hledat. Když ji najde, zalže jí o tom, že Rick už je zpět na farmě a ona s ním jede v pohodě zpět. Později jí poví, že to udělal proto, aby ochránil ji samotnou a její nenarozené dítě.

Když se do města začnou stahovat chodci, cizinci pokoušející se pomstít své padlé přátele ujíždějí a jednoho ze svých nechávají zraněného na místě. Rick ho na poslední chvíli osvobodí a přiváží na farmu k ošetření. Shane nahlas sděluje své obavy z toho, že by cizinec mohl prozradit polohu farmy svým přátelům a všechny tak ohrozit.

Lori se rozhodne říct Rickovi o svých obavách ze Shanea, který se chová jako utržený z řetězu a je navíc přesvědčen, že dítě je jeho...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Rick's Pain (Bear McCreary.)

The End of the Innocence (Bear McCreary.)

Coalescence - Intro (Long Ed) (Bear McCreary.)

Coaelscene - The Fence (Bear McCreary.)

Hlavní postavy
Daryl Dixon
Carol Peletier
Hershel Greene
Beth Greene
Maggie Greene
Carl Grimes
Glenn Rhee
Dale Horvath
Shane Walsh
Rick Grimes
Vedlejší postavy
Patricia
Randall Culver
chodec
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPřestřelka
Původní názevTriggerfinger
Rok natočení2012
Premiéra19. února 2012
Česká premiéra19. listopadu 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry6 890 000 diváků
Autoři profilu epizody