Živí mrtví

Živí mrtví (Walking Dead, The) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

The Calm Before

Alexandrie, Království, Hilltop a Oceanside se sejdou, aby oslavili první Jarmark nových zítřků, netuší však, že se na ně žene nová hrozba.

Náhodná dvojice přeživších v lese bojuje s mrtvými, poté co zvítězí si pár popřeje šťastné výročí a vzápětí na to objeví Hilltop.
Později již v Hilltopu bydlí, žena věnuje muži k dalšímu výročí malé dřevěné kolečko, kde je uprostřed vyřezané H (jako Hilltop), muž jí řekne, že by jich měla udělat víc a že by to mohlo sloužit i jako peníze.
Později dvojice spolu s dalšími vyráží na jarmark v Království, po cestě je ale přepadnou Našeptávači a zabijí je. Alpha ženě seřeže skalp.

V Království mezitím Ezekiel oficiálně zahájí první každoroční jarmark se jménem Jarmark nových zítřků.

Carol chce vyrazit hledat Henryho, ale zrovna v tu chvíli se u bran Království objeví Michonne, Judith, Henry, Connie, Lydia a Daryl. Carol a Ezekiel se nadšeně vítají s Henrym, Carol je pak potěšená, že vidí i Judith. Ezekiel je naopak překvapený, že Michonne dorazila, ta mu řekne, že je potřeba, aby svolal všechny vedoucí komunit, aby si promluvili. Michonne je šťastná, že se konečně všichni znovu sešli a souhlasí, že budou ve větším bezpečí, pokud se navzájem ochrání. Gabriel ostatním prozradí, že Rada hlasovala, aby Lydii poskytli v Alexandrii azyl. Tara se ale bojí o bezpečí Hilltopu.

Všechny čtyři komunity se nakonec dohodnou, že budou proti Našeptávačům bojovat společně a aby to potvrdili, všichni podepíšou Ústavu, kterou Ezekiel doteď schraňoval.

Daryl a několik dalších lidí se rozhodne vyrazit hned do Hilltopu, aby zajistili jejich bezpečí pro případ, že by Našeptávači zaútočili. Další lidi se k nim připojí zítra ráno, nechtějí všichni odjíždět najednou, aby nevzbudili podezření v účastnících jarmarku. Lidé se tam totiž očividně baví a užívají si, nechtějí jim to kazit.

Skupina, která vyrazila z Království se na cestě setká se Silničními muži, kteří je upozorní na přepadený vozík, na který Našeptávači zaútočili na začátku epizody. Skupina se rozhodne rozdělit. Yumiko s Magnou si dají na rozloučenou pusu a každá jde jinam.

Carol, Michonne, Daryl a Yumiko narazí v lesech na skupinu mrtvých, která je obklíčí. Skupina je schopna si probojovat cestu ven, ale jakmile je všechny zabijí, obklíčí je Našeptávači. Beta je vyzve k odložení zbraní, což udělají. Beta pak řekne Darylovi, že jediné, co po něm chtěl bylo, aby mu dali Lydii, nikdo nemusel zemřít, teď ta dohoda už však neplatí.

Epizoda se vrátí o několik hodin zpět do okamžiku, kdy se Ezekiel rozloučil s Carol u bran Království. Lidé si užívají jarmark a nikdo netuší, že Alpha je mezi lidmi na jarmarku také, je oblečená do vlasů a oblečení ženy z Hilltopu, kterou ráno zabila.
Eugene s Rositou pracují na rádiu, aby spolu komunity mohli dálkově komunikovat. Tara mezitím domlouvá lekce boje mezi Hilltopem a Oceanside, chce vyrazit do Hilltopu co nejdřív, protože ví, že Hilltop potřebuje vedoucího, který bude k zastižení v případě problému.

Alpha dál prozkoumává jarmark a narazí na Ezekiela, který se jí snaží pomoct a nakonec jí začne ukazovat vše kolem. Lydia a Henry se políbí, pak je ale vyruší prasklá trubka, které jde Henry opravit. Večer pak v místním kině pouští film, který si všichni užívají. Dokonce i Lydia, ovšem až do chvíle, než se vedle ní posadí Alpha ve svém převleku.

Odvede Lydii před kino, kde se s ní dostane do argumentu, Lydia nechce odejít, chce s těmi lidmi zůstat, chce, aby odešla Alpha a nechala ji na pokoji. Alpha nakonec skutečně Lydii opustí a odejde.

Zpátky v přítomnosti se Alpha objeví u Daryla, Carol, Michonne a Yumiko. Daryl jí řekne, že Lydii zpátky nedostane, ale Alpha opáčí, že jí o její dceru už nejde. Namíří na Daryla zbraň a přikáže mu, aby šel s ní. Odvede ho na skálu, kde mu ukáže dole kaňon plný mrtvých, řekne mu, že její lidé jsou mezi nimi. Daryl se ptá, co po nich chce, Alpha řekne, že nic, protože jí nemají co nabídnout, jejich komunity jsou svatyně pro svět, který je dávno mrtvý. Nechá ho jít, ale varuje ho, že jakmile jeho lidé znovu překročí hranici na její území, zaútočí na ně. Svoje území jasně označili hranicí, kterou on a jeho skupina uvidí po cestě zpátky.

Daryl se vrátí ke Carol, Michonne a Yumiko, které už na něj čekají a společně se vydají na cestu zpátky do Království. V lese narazí na Siddiqa, který je přivázaný ke stromu a zkrvavený, je ale naživu. Jakmile ho Michonne odváže, roztřesený Siddiq ukáže nahoru na kopec, kde je deset kůlů, které značí začátek teritoria Našeptávačů.

Na každém z kůlu je přibitá hlava deseti lidí, které Našeptávači zabili: Frankie, Tammy, Addy, Rodney, Ozzy, DJ, Alec, Enid, Tara a Henry mají všichni hlavu na kůlu.

Siddiq později mluví před celým Královstvím o tom, co se stalo a o tom, že ho Alpha nechala na živu, aby všem nahnal strach a aby komunity opět rozdělila, on jim však chce říct, že navzdory tomu, co se stalo všichni ti lidi, kteří zemřeli bojovali bok po boku a snažili se navzájem chránit. A to je příběh, který Siddiq chce, aby si všichni z téhle hrozné události vzali.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • The Calm Before (neoficiální název)
 • The Calm Before
 • 9. série, 15. epizoda (celkově 130. díl)
 • 24. března 2019
 • 2019
 • 57 minut
 • www.imdb.com/title/tt8250840/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy