plakát seriálu

Živí mrtví

(The Walking Dead)

Epizoda 2×10 – Víc než dál (18 Miles Out)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Rick a Shane mají vážný rozhovor a nakonec se pořádně servou, což může klidně skončit smrtí jednoho z nich. Rozhodne se Rick svému parťákovi pomoct? A co jejich zajatec, přežije malý výlet, který ho čeká?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Rick a Shane jedou 18 mil od farmy, aby našli bezpečné místo, kde by mohli svého zajatce Randalla pustit a on je neměl jak ohrozit. Chtějí také nalézt nějaké další zásoby, které by se jim mohly hodit během přicházející zimy. Rick auto zastaví na křižovatce uprostřed polí, aby si se Shanem vážně promluvil. Tématem jsou samozřejmě především Lori a Carl.

Když pak dorazí do malého městečka, rozhodnou se Randall nechat právě tam. Rick mu při odchodu hodí nůž, aby se mohl zbavit pout a měl se jak bránit. Randall je ale přemlouvá, aby ho tam nenechávali a prozradí, že zná Maggie. Shane se kvůli tomu rozhodne, že je příliš velkou hrozbou, jelikož ví, kde farma leží a chce jej zabít. Rick Randalla zachrání a se Shanem se porve. Ten po něm hodí hasák, který rozbije jedno z oken vedlejší budovy a ven se vyhrnou chodci. Shane je uvězněn v přistaveném školním autobusu a zdá se, že nemůže vydržet moc dlouho.

Na farmě se mezitím pokusí Beth spáchat sebevraždu, protože už nemůže dál vydržet vše co se kolem děje. Lori a Maggie ji naštěstí najdou včas.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Civilian (Wye Oak)

Shane na dně...

Last Battle Begin's (Bear McCreary.)

Glenn is a Badass (Bear McCreary.)

Up on the RV (Bear McCreary.)

Jimmy Dies (Bear McCreary.)

Hlavní postavy
Beth Greene
Maggie Greene
Shane Walsh
Rick Grimes
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVíc než dál
Původní název18 Miles Out
Rok natočení2012
Premiéra26. února 2012
Česká premiéra26. listopadu 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry7 040 000 diváků
Autoři profilu epizody