plakát seriálu

Zkažená úča

(Bad Teacher)

Názory uživatelů

Bad Teacher

Bad Teacher jsem sledovala současně se seriálem About a Boy. Chtěla jsem zjistit, jak se tvůrci obou seriálů poperou s přepracováním filmové (případně knižní) předlohy do seriálové podoby. Výsledek? Větší rozdíl už to být nemohl.

I když struktura obou seriálů je obdobná – hlavní hrdina udělá něco sobeckého, pak se na něj podívá dítě s výrazem ztraceného štěňátka a jako mávnutím kouelného proutku si hlavní hrdina uvědomí svůj odporný čin a upřednostní ostatní před sebou – tak u Bad Teacher to vyznívá tak nějak zoufale.

Pilot byl strašný, ale zároveň vypadal, že by seriál mohl směřovat trochu drsnějším směrem, s kontroverznějšími vtipy – prostě seriál, který je občas trapnější, než je žádoucí, občas úchylnější, než je tolerovatelné. Jenže to by tam nesmělo na každém kroku vystrkovat růžky morální ponaučení. Pak totiž moc nerozumím, jaké cílové skupině byl seriál určen.

Je docela problém, když nesnášíte hlavní postavu od prvního okamžiku, kdy se objeví na obrazovce. Ty její sexy přivřené oči, pootevřená pusa, to je něco tak strašného. Jasně, chápu, že to je přehrávání nejvyššího kalibru, ale taková Lilith z Femme Fatales to dělá taky a nepůsobí u toho jako nesympatická blbka. Na Meredith není sympatické vůbec nic. Kdyby to byla alespoň pořádná zlatokopka, která si hraje před bohatými muži na bezmocnou a hloupoučkou osůbku. Jenže tady je to naopak, ona tu hloupoučkou osůbku vůbec nemusí hrát, ona jí jednoduše je.

Vadilo mi i to, že si herci v podstatě zopakovali svoje předchozí role – Kristin Davis vystřihla Charlotte bez sexu a bez města, Sara Gilbert nerdovskou Leslie Winkle, Ryan Hansen svoje obvyklé týpky od dob Veronicy Mars.

Bad Teacher za moc nestojí, takže pokud seriál vynecháte ze svého watchlistu, tak o žádný seriálový hit nepřijdete.

10 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

What she lacks in credentials, she makes up for in cool.

Jedna z těch nudnějších novinek sezóny. I když musím upřímně přiznat, že s přibývajícími epizodami se kvalita mírně zvedala. Pilot je ukázkou vrcholu nevkusu, ale neukazuje přesně, o čem celý seriál je. Tohle opravdu nechápu. Už jsem se s tím setkala vícekrát, ale nedává mi to moc smysl. Proč se tvůrci snaží udělat první díl co nejvíce skandální a na hraně, až třeba do takové míry, že to diváka spíše odradí? A proč v dalších epizodách neudržují stejný směr, když už to nakousli? Vím, že napřed musí zaujmout tolik, aby se stanice rozhodla pilot vybrat pro seriál. Pak ale takto vyhraněné piloty nesednou průměrnému divákovi a tudíž seriál logicky přijde o spoustu potenciálních fanoušků, kterým by se obecně seriál líbit mohl, ale po znechucení z první epizody už si další prostě nezapnou, protože nač ztrácet čas.

Stejný případ je to i s Bad Teacher. Neříkám, že se za těch pět epizod stal z této komedie kdovíjaký zázrak. Každopádně minimálně přešla do koukatelné roviny. Meredith na rozdíl od prvního dílu nebyla tak zarytá zlatokopka, která se nestará o nic jiného než o bohaté chlapy. Jasně, stále toto téma bylo zastoupeno, ale výrazněji se příběh zaměřil na její vztahy ve škole, jak s ostatními učiteli, tak s žáky.

Bohužel hrdinka byla celou dobu stejně nesympatická, což byl pro mě hlavní kámen úrazu. Do hlavní role by se měli dosazovat lidi, kteří nebudou fanoušky odpuzovat. Nevím, možná tady jsem v menšině, ale představitelka Meredith mi přišla ve stejné míře odpudivá jak vzhledově, tak i charakterem její postavy, což se mi opravdu nestává moc často. Ostatní členové učitelského sboru ušli, samozřejmě jsem si užívala Ryana Hansona, který se zhostil stejného typu postavy, který hraje ve všech seriálech od dob Veronicy Mars. Sexy frajírek s dobrým srdcem mi vždycky udělá radost, těch není nikdy dost :-)

Bad Teacher je pravděpodobně seriál, kterému se většina diváků vyhne. V neprospěch svědčí rychlé zrušení, malý počet epizod, nesympatická hrdinka, ničím originální příběh a absence vtipu. A upřímně, o nic nepřijdete, pokud seriálu nedáte šanci. Existují mnohem lepší komedie, u kterých si můžete krátit život.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

:)

Nic jsem neočekávala ani se netěšila a přesně tak to dopadlo,nic jsem nedostala,nebavila se a byla otrávená,hlavní hrdinka mi už od samého začátku lezla krkem,ke konci se sice trochu zlepšila,ale co naplat,z blbého nápadu neuděláš počin,který zvedne diváky ze židle,hlášky byly trapné,postavy se chovají,jako by měly mozky z rosolu a prostě to stálo za h....(houby :)Film byl dobrý,ale taky za hodinu a půl skončil,tohle je pokaždé 40 minut a myslím,že já fanouškem určitě nebudu

30 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Možná

Po pilotu :)
Moc jsem nečekala, ale nakonec jsem se celkem dobře pobavila.

Herecké výkony a myšlenka seriálu stáli za nic a o to asi šlo. Hlavní hrdinka mi byla ze začátku nesympatická. Během těch 20 minut to o trošku vytáhla, ale stále můj názor na ni to nezměnilo. Je to... Ale co :D

Seriál má hlavní postavu s cílem, má hlavního záporáka (v případě Bad Teacher záporačku) a díl celkem hezky odsýpal.

Pokud se rádi podíváte na něco co nedává smysl ale přes to je to sranda tak Bad Teacher je pro vás :)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zkažený seriál

Hlavní představitelka je sexy, ale to je tak nějak všechno. Klišoidní převedení již tak průměrného filmu Zkažená úča do podprůměrných seriálových vod - řekl bych, že úča se v programu dlouho neohřeje. 40% [no je to tak, seriál "nečekaně" ZRUŠEN]

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

How Bad?

Bad. Ukázka zbytečného seriálu. Herecké výkony jsou pod televizním průměrem. S hlavní hrdinkou to sice nedopadlo tak špatně jak jsem čekal v některých scénách je sympatická potvora ale na Cami to nestačí, Di je pouze jedna. Ostatní postavy už tak výrazní nejsou a padají do zapomenutelného šedého průměru. Děj je povrchně hloupý stejně jako hlášky postav. Seriál je určen především velkým fandům filmu. Jedině fandové originálů přežijí půlhodinu bez větší ujmy. Ostatní vyhnout než se vaše vlasy zbarvi na blond a bude té si říkat o my God.

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé