Zlá krev

Zlá krev (Zlá krev) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Dahllia

9. prosince 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pokračování

Laťka byla předchozí sérií Sňatků z rozumu nasazena velmi vysoko. Zpočátku se zdálo, že i přes "barevnost" a změnu vypravěče, by se laťka mohla jenom zaklepat a zůstat na stojanu. Ale tak to není. Zajímavost se ze seriálu postupem času vytrácela, až se v posledních dvou dílech jednalo takřka výhradně o rozebírání témat "socialismus", "boj dělníků s majiteli" apod. Přesto i tak jeden z těch nadprůměrných seriálů, co byly u nás natočeny.

Avatar uživatele
arthurcz

12. prosince 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Sága pokračuje

Pokračování románové adaptace Sňatky z rozumu, v tomto seriálu jde o romány Zlá krev a Veselá vdova.

Navazovat po více letech na klasiku, která prakticky nemá chybu, no to je těžké. Pokud je to ještě ke všemu adaptace románové série a kvalita předlohy klesá, tak šance se alespoň přiblížit úvodní sérii je prakticky nula.
Přitom provedení, obsazení (snad až na mladého pana borna), celková podoba, no to je luxus. Z nových postav třeba Munzarův pre-nácek a následně fízl, no to byla paráda.

Jenže dějově je to slabší. Lehký posun v čase, Bornové se skoro neřeší, seriál hlavně sleduje spory dělníků s Nedobylem, trable a životní cestu mladého Pecolda. Vrchol je v akci Omladina. Prostě je to tu samej socan a výhledy na revoluci. A jeden si pak říká, jestli s tím vůbec měli začínat. Ale asi jo, pokoukání stále dobré.