Zlatá sedmdesátá

Zlatá sedmdesátá (That '70s Show)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Seriál se původně jmenoval "Teenage Wasteland" (Pustina Teenagerů), poté "The Kids Are Alright" (Děti jsou v pořádku). Nicméně oba názvy jsou odkazy na písně od The Who, a tak právní záležitosti zabránily jejich použití. Výsledkem tohoto byl seriál pojmenován "Feelin' Alright" (Cítit se dobře). Tento název měl však jen málo přiznivců, takže se opět rozběhlo vymýšlení nového jména. Poté si producenti všimli, že diváci při natáčení často říkají: "Mám rád tu show o 70. letech" nebo "Mám rád tu '70s show". Bylo proto nakonec rozhodnuto, že se seriál bude jmenovat "That '70s Show".
Vložila: allyska
Ze všech sitcomů, co se objevily na stanici Fox během vysílací sezóny 1998-1999, byl tenhle jediný, který byl obnoven pro další řadu.
Vložila: allyska
Ačkoliv ve skutečnosti seriál běžel 8 let, odehrává se mezi roky 1976 a 1980.
Vložila: allyska
Ze začátku 1. sezóny se seznámíme se sestrou Donny. Poté už ji nikdy nevidíme ani o ní neslyšíme. V halloweenské epizodě vypravěč na konci ve skutečnosti říká: „Co se stalo Donnině malé sestře?“ Také v epizodě, kdy má Eric 17- té narozeniny, Midge půjčuje Kitty knížku s tím, že jí pomohla překonat odchod starší sestry Donny na vysokou.
Vložila: allyska
Jeden z prvotních nápadů byl, že by Eric a Hyde trochu tvrději bojovali o přízeň Donny. Tento nápad byl ale zamítnut, jelikož se nehodil do charakteru vývoje postav.
Vložila: allyska
Topher Grace nosil paruku proto, aby jeho účes vypadal více jako ze 70. let. To je důvod, proč jeho vlasy v průběhu epizod 1.řady někdy mění barvu do zrzata.
Vložila: allyska
Plakáty, které jsou často vidět v Ericově sklepě jsou Paul McCartney & Wings.
Vložila: allyska
Ericova G.I. Joe sbírka na poličce nad postelí obsahuje: 1970-73 Land Adventurer, Sea Adventurer, Air Adventurer, The Adventurer (an African American figure), 1964-67 Action Marine, Action Pilot, Action Soldier; 1966 Mercury Space Capsule; také byl vidět žlutý ATV ve sklepě na poličce pod schody. Zdá se, že vojenské akční figurky byly v průběhu seriálu vyměněny.
Vložila: allyska
Chuck Norris byl počáteční volba pro roli Red Foreman, stále však točil Walker, Texas Ranger, takže nakonec byl zvolen Kurtwood Smith.
Vložila: allyska
Kurtwood Smith (Red Foreman) jako jediný ze všech herců opravdu bydlí ve státě Wisconsin. Wisconsin je nazýván „půdou červeného kamene“.
Vložila: allyska
Red je veterán jak z 2. světové války, tak z války v Koreji.
Vložila: allyska
Kittino rodné jméno je Sigurdson.
Vložila: allyska
Jackiino prostřední jméno je sice Beulah, viděli jsme ji ale také nosit tričko s jejími iniciálami JSB.
Vložila: allyska
Mile Kunis (Jackie) bylo pouze 14 let, když se ucházela o roli Jackie. Když se producenti zeptali na její věk odpověděla: "No, bude mi 18 na moje narozeniny.", ale "opomněla" říci kdy.
Vložila: allyska
Jackie si neustále dělá srandu z Feze, protože je cizinec. Ve skutečnosti se představitel Wilmer Valderrama narodil USA, zatímco Mila Kunis (Jackie) na Ukrajině.
Vložila: allyska
V hodně scénách s Donnou, Jackie nosí boty s vysokými podpatky nebo obě sedí. Je to kvůli jejich velkému výškovému rozdílu.
Vložila: allyska
Fez říká svoje jméno jen jednou a to když se poprvé seznamuje s ostatními. Jeho jméno ale neslyšíme, protože začne zvonit. On ale ve skutečnosti říká jména herců. Můžeme jasně vidět, že jako první jméno vyslovuje Ashton Kutcher.
Vložila: allyska
V epizodě "Water Tower" (1.21), se Donna vysmívá Jackie za to, že věří, že by Kelso mohl být model. Ve skutečnosti byl takhle objeven Ashton Kutcher a následně požádán, aby se ucházel o roli Kelsa.
Vložila: allyska
Laura Prepon (Donna) nesnášela, když musela nosit katolickou školní uniformu.
Vložila: allyska
Laura Prepon (Donna) je přírodní brunetka. Byla však požádána producenty seriálu, aby si obarvila vlasy na zrzavo. V roce 2005 si musela obarvit vlasy na blond kvůli filmu Karla (2006), ve kterém hrála hlavní roli. Producentům se to líbilo a výsledkem toho měla Donna Pinciotti po finální 2 řady blonďaté vlasy.
Vložila: allyska
Tři postavy ze seriálu "Buffy the Vampire Slayer" (1997) hostovali v tomto seriálu, byl to Seth Green, Alyson Hannigan a Eliza Dushku.
Vložila: allyska
Názvy epizod 5. řady jsou podle písní od Led Zeppelin, 6. řady The Who, 7.řady od Rolling Stones a 8.řady od Queen.
Vložila: allyska
Auta v seriálu: Ericovo: 1969 Oldsmobile Vista Cruiser. - Redovo a Kitty: v minulosti 1959 Corvette, nyní 1976 Toyota Corolla Redovo: Oldsmobile Vista Cruiser – Hydovo: 1967 Chevy El Camino. - Kelso měl tři v průběhu seriálu: dodávku a Volkswagen Samba Bus, oba modely ze 60. let. Nyní má MG convertible. - Bobuovo and Midgino: 1970 Cadillac El Dorado.
Vložila: allyska
Wilmer Valderrama sice hrál Feze, který v seriálu dokáže odpudit snad každou ženu, ve skutečnosti však Wilmer randil s opravdu krásnými ženami jako např. Mandy Moore.
Vložila: allyska
Mila Kunis (Jackie) se naučila anglicky při sledování "The New Price Is Right"(1972). Řekla, že Bob Barker natolik pomalu, že mu rozuměla. SPOILER » V 2. epizodě 5.řady kouká Jackie a Hyde na televizi a sledují tuto show, poté se na sebe vrhnou. «
Vložila: allyska
Předchozí

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE