plakát seriálu

Zlatá sedmdesátá

(That '70s Show)

Zajímavosti ze seriálu
Seriál se původně jmenoval "Teenage Wasteland" (Pustina Teenagerů), poté "The Kids Are Alright" (Děti jsou v pořádku). Nicméně oba názvy jsou odkazy na písně od The Who, a tak právní záležitosti zabránily jejich použití. Výsledkem tohoto byl seriál pojmenován "Feelin' Alright" (Cítit se dobře). Tento název měl však jen málo přiznivců, takže se opět rozběhlo vymýšlení nového jména. Poté si producenti všimli, že diváci při natáčení často říkají: "Mám rád tu show o 70. letech" nebo "Mám rád tu '70s show". Bylo proto nakonec rozhodnuto, že se seriál bude jmenovat "That '70s Show".
Ze všech sitcomů, co se objevily na stanici Fox během vysílací sezóny 1998-1999, byl tenhle jediný, který byl obnoven pro další řadu.
Ačkoliv ve skutečnosti seriál běžel 8 let, odehrává se mezi roky 1976 a 1980.
Ze začátku 1. sezóny se seznámíme se sestrou Donny. Poté už ji nikdy nevidíme ani o ní neslyšíme. V halloweenské epizodě vypravěč na konci ve skutečnosti říká: „Co se stalo Donnině malé sestře?“ Také v epizodě, kdy má Eric 17- té narozeniny, Midge půjčuje Kitty knížku s tím, že jí pomohla překonat odchod starší sestry Donny na vysokou.
Jeden z prvotních nápadů byl, že by Eric a Hyde trochu tvrději bojovali o přízeň Donny. Tento nápad byl ale zamítnut, jelikož se nehodil do charakteru vývoje postav.
Topher Grace nosil paruku proto, aby jeho účes vypadal více jako ze 70. let. To je důvod, proč jeho vlasy v průběhu epizod 1.řady někdy mění barvu do zrzata.
Plakáty, které jsou často vidět v Ericově sklepě jsou Paul McCartney & Wings.
Ericova G.I. Joe sbírka na poličce nad postelí obsahuje: 1970-73 Land Adventurer, Sea Adventurer, Air Adventurer, The Adventurer (an African American figure), 1964-67 Action Marine, Action Pilot, Action Soldier; 1966 Mercury Space Capsule; také byl vidět žlutý ATV ve sklepě na poličce pod schody. Zdá se, že vojenské akční figurky byly v průběhu seriálu vyměněny.
Chuck Norris byl počáteční volba pro roli Red Foreman, stále však točil Walker, Texas Ranger, takže nakonec byl zvolen Kurtwood Smith.
Kurtwood Smith (Red Foreman) jako jediný ze všech herců opravdu bydlí ve státě Wisconsin. Wisconsin je nazýván „půdou červeného kamene“.
Red je veterán jak z 2. světové války, tak z války v Koreji.
Kittino rodné jméno je Sigurdson.
Jackiino prostřední jméno je sice Beulah, viděli jsme ji ale také nosit tričko s jejími iniciálami JSB.
Mile Kunis (Jackie) bylo pouze 14 let, když se ucházela o roli Jackie. Když se producenti zeptali na její věk odpověděla: "No, bude mi 18 na moje narozeniny.", ale "opomněla" říci kdy.
Jackie si neustále dělá srandu z Feze, protože je cizinec. Ve skutečnosti se představitel Wilmer Valderrama narodil USA, zatímco Mila Kunis (Jackie) na Ukrajině.
V hodně scénách s Donnou, Jackie nosí boty s vysokými podpatky nebo obě sedí. Je to kvůli jejich velkému výškovému rozdílu.
Fez říká svoje jméno jen jednou a to když se poprvé seznamuje s ostatními. Jeho jméno ale neslyšíme, protože začne zvonit. On ale ve skutečnosti říká jména herců. Můžeme jasně vidět, že jako první jméno vyslovuje Ashton Kutcher.
V epizodě "Water Tower" (1.21), se Donna vysmívá Jackie za to, že věří, že by Kelso mohl být model. Ve skutečnosti byl takhle objeven Ashton Kutcher a následně požádán, aby se ucházel o roli Kelsa.
Laura Prepon (Donna) nesnášela, když musela nosit katolickou školní uniformu.
Laura Prepon (Donna) je přírodní brunetka. Byla však požádána producenty seriálu, aby si obarvila vlasy na zrzavo. V roce 2005 si musela obarvit vlasy na blond kvůli filmu Karla (2006), ve kterém hrála hlavní roli. Producentům se to líbilo a výsledkem toho měla Donna Pinciotti po finální 2 řady blonďaté vlasy.
Tři postavy ze seriálu "Buffy the Vampire Slayer" (1997) hostovali v tomto seriálu, byl to Seth Green, Alyson Hannigan a Eliza Dushku.
Názvy epizod 5. řady jsou podle písní od Led Zeppelin, 6. řady The Who, 7.řady od Rolling Stones a 8.řady od Queen.
Auta v seriálu: Ericovo: 1969 Oldsmobile Vista Cruiser. - Redovo a Kitty: v minulosti 1959 Corvette, nyní 1976 Toyota Corolla Redovo: Oldsmobile Vista Cruiser – Hydovo: 1967 Chevy El Camino. - Kelso měl tři v průběhu seriálu: dodávku a Volkswagen Samba Bus, oba modely ze 60. let. Nyní má MG convertible. - Bobuovo and Midgino: 1970 Cadillac El Dorado.
Wilmer Valderrama sice hrál Feze, který v seriálu dokáže odpudit snad každou ženu, ve skutečnosti však Wilmer randil s opravdu krásnými ženami jako např. Mandy Moore.
Mila Kunis (Jackie) se naučila anglicky při sledování "The New Price Is Right"(1972). Řekla, že Bob Barker natolik pomalu, že mu rozuměla. V 2. epizodě 5.řady kouká Jackie a Hyde na televizi a sledují tuto show, poté se na sebe vrhnou.
1/2
12