plakát seriálu

Zlatá sedmdesátá

(That '70s Show)

Chybička se vloudí...

03×01 Marihuanové šílenství

Red jde přidělat do sklepa kouřový detektor, je divné, že má s sebou jen šroubovák, když je zeď očividně betonová.

03×04 Příliš staří na koledování, příliš mladí na smrt

5:03: Když si Eric stoupne na židli, aby dosáhl do své skříně a vzal odtamtud deku pro Feze, je vidět, že pokoj je jen kulisa, protože zde není žádný strop.

03×12 Fez dostane holku

Donna se snaží přemluvit Feze, aby pozval Caroline na rande, vedle Feze nalevo je doritos. Je však v obalu, který se začal vyrábět až v 80.letech.

03×13 Najíst se a zdrhnout

Když parta sedí na konci epizody ve sklepě a všichni tvrdí, že se cítí normálně, je vidět na stole pekáč s několika kousky buchty. Když se pak Kelso vrátí a říká Donně a Erikovi, jak je doběhli, vezme si poslední kousek buchty. Kam se poděly ty ostatní?

03×18 Zkoušky pro M.Kelsa

Z předchozích epizod víme, že když vstoupíme hlavními dveřmi do domu Pinciottiových, ocitneme se v kuchyni. Když ale Kitty s Redem zaklepou a Midge s Bobbem otevřou dveře, můžeme vidět, že za nimi je jen malý pokojík, žádná kuchyň.

03×21 Fez randí s Donnou

Bob Redovi řekne, aby opustil jeho pozemek. Ten si stoupne ke dveřím. Z toho co ale víme tyto dveře jsou nejdál od pozemku Formanů, takže by Red musel vlastnit celý Bobův pozemek, aby si mohl stoupnout tam, kam si stoupl.

03×23 Výlet do Kanady

Je tu několik podobných chyb: Celníci nekontrolují lidi, co opouští zemi, ale ty co se do ní chtějí dostat. Zelená karta umožňuje bydlet v USA a přijet do USA, nemá nic společného se vstupem do Kanady.

03×23 Výlet do Kanady

Píseň 'O Canada' se nestala hymnou až do roku 1980, do té doby byla hymnou "Bože chraň královnu".

03×23 Výlet do Kanady

Jet do Kanady koupit pivo bez Kelsa nebo Lea je celkem blbost, neboť těm jako jediným bylo už 18.

03×23 Výlet do Kanady

Kluci se zastaví na hranici, je tam cedule "Winnepeg", správně se to píše Winnipeg.

03×23 Výlet do Kanady

Kelso stojí před mapou Kanady, je tam zaznačen Nunavut. Nunavut vznikl ale až 1999 rozdělením Severozápadního teritoria na polovinu.

04×01 Co se mohlo stát

Všechny vzpomínky, co Eric na konci dílu vidí, jsou ty které by se bývaly nestaly, kdyby se s Donnou nepolíbili. Přitom ale 1. flashback, Donna a Eric sedí na schodech, se udál před políbením, takže by se tak jako tak stal.

04×05 Sbohem, sklepe

Hyde má povlečení s logem Spidermana, které se však začalo vyrábět až v 90. letech.

04×08 Povídka

Jackie nosí tričko se svými iniciály "JSB", jenže její iniciály jsou ve skutečnosti J.B.B. (Jackie Beulah Burkhart), jak jsme zjistili v epizodě 205, Halloween.

04×08 Povídka

Jackie vejde do suterénu a říká: "Panebože Donno, skvělá povídka!", drží noviny zboku, v dalším záběru, když se všichni smějí, je drží zespodu.

04×10 Red a Stacy

Kluci okukují Stacy, která stojí u pokladny, na poličce za nimi je Intellivision II videohra. The Intellivision II ale nebyly vydány dříve než v roce 1982.

04×14 Ericova sestřenice

Kitty oznámí Redovi, že chce kočku, Red drží časopis v ruce a pokládá si ho poté na kolena, zatímco jí vysvětluje, proč kočku nechce. V dalším záběru ale časopis drží v ruce a zase ho pokládá.

04×15 Tornádo

Díl se odehrává v lednu a přesto není nikde žádný sníh, přitom ve Wisconsinu je v lednu vždycky sníh.

04×16 Donna chodí s Kelsem

17:40: Fez je s Rhondou ve Fotohutu a na stole je několik žlutých krabic, on dá jednu pryč, ale hned v dalším záběru na stůl už zde není žádná.

04×20 Časy minulé

V této epizodě se dozvíme, že se Hyde a Eric potkali v 7 letech, kdy si Eric najal Hyda, aby ho chránil před Donnou, která se právě přistěhovala do vedlejšího baráku. Ale v epizodě 116 Eric řekl, že jsou s Hydem kamarádi už od školky.

04×20 Časy minulé

V pilotu říká Donna Ericovi, že ji mohl mít, když mu byli čtyři roky. V této epizodě se ale dozvídáme, že se poprvé potkali v 7 letech.

04×20 Časy minulé

V titulcích je psán u kluků stejný věk, my ale víme, že Kelso je o rok starší.

04×20 Časy minulé

Když se Hyde a Eric koupou, Hyde Ericovi vyhodí kačenku, ta se ale ještě nevyráběla v roce 1968.

04×20 Časy minulé

Red s Kitty přistihnou Kelsa a Jackie, jak si hrajou na doktora, na zdi můžeme vidět kouřový detektor, který tam ale Red umístil až poté, když zjistil, že tam kouří trávu.

04×24 Muzikál

V této epizodě Fez potvrdí, že nejenže jeho lidé bojovali ve válce, ale že ji vyhráli. To si ale odporuje s jeho tvrzením v epizodě 120, že jeho země nikdy žádnou válku nevyhrála.

04×24 Muzikál

V předchozí epizodě nedovolil Kelso Ericovi a Donně stát na střeše jeho dodávky. Nicméně v této epizodě stojí Eric na střeše, zatímco "zdobí" učitelův barák.

04×24 Muzikál

Finální číslo "Shake Your Groove Thing" byla sice populární disco písnička, ale byla vydaná až v roce 1979, tedy několik let poté, co se odehrála tato epizoda.

04×25 Planý poplach

V nákupním centru jede kolem Jackie vláček (Lokomotiva Tomáš), přičemž ten byl vytvořen až v roce 1984.

05×01 Kalifornie

Annette se jde ochladit a je mokrá dřív, než se namočí.

05×04 Kočka a myš

Ve všech flashbacích, kde Hyde přepral Kelsa, má Hyde vousy, jenže všechny 4 epizody, v kterých je Hyde má, se odehrávaly hned za sebou.

05×06 Za sedmero horami

Holky vejdou do Marquette, kde je nápis a na něm: DO TOHO ZLATÍ ORLI!, ale před rokem 1990 měla univerzita Marquette přezdívku Válečníci.

05×09 Černý pes

Nina má na bílých kalhotách Fezovy ruce, to je však nemožné, neboť Fez měl barvu jen na konečcích prstů.

05×09 Černý pes

Je celkem divné, že je Red naštvaný, když Eric řekne, že Nixon byl stejně nečestný jako Jackiin táta. Přitom v 103 se Red zeptal prezidenta, proč sakra omilostnil Nixona.

05×12 Ztraceni v horách

Eric mluví před odjezdem s Redem, na příjezdové cestě je zaparkovaná dodávka, co má zadní světla, která se začala vyrábět až v polovině 80. let.

05×14 Valentýnský ples

Tento díl se odehrává v roce 1978, když Donna navrhne Ericovi, aby své zasnoubení oznámili jeho babičce, Eric cituje Star Wars: udělají to, co se Luke Skywalker bál udělat - použít temnou stranu ke svému prospěchu. Tohle je ale z dílu Star Wars: Imperium vrací úder, který byl natočen až v roce 1980.

05×18 Hele, vole, co mám dělat

Eric řekne, že Red byl zatím jeho jediný zaměstnavatel. Eric ale ještě krátce pracoval ve Fatso Burger (105).

05×20 Zkušební lhůta

Donna je překvapená, že Jackie si na usnutí pouští hudbu, což je ale divné, protože v epizodě Tvůj čas přijde (513) u Jackie přespávala.

05×22 Podvod

Ke konci epizody přijde Jackie za Kitty a ta jí dá nejdříve zelený deštníček do vlasů a poté zvedne červený a chce jí ho dát do vlasů. Úhel se změní a my vidíme Jackie do obličeje, ona má už ale ve vlasech zelený a červený deštníček a Kitty drží v ruce další zelený.

05×25 Poslední americká noc

Když kluci jeli na výlet do Kanady, bylo tam řečeno, že Fez má zelenou kartu, takže asi těžko mu mohlo vypršet vízum, když se zelenou kartou je už američan.

05×25 Poslední americká noc

Parta konečně maturuje, ale je stále rok 1978, přitom ve 401 je zmíněno, že budou maturovat v roce 1979.

06×03 Zázračný autobus

V 1.řadě Eric slavil 17.narozeniny a byl rok 1976. Teď je rok 1978 a Eric slaví 18.narozeniny. Taky je celkem divné, že touží po oslavě, když s tím měl v předešlých letech takové problémy.

06×03 Zázračný autobus

Když Kitty partě sdělí, že bude mít s Redem pohlavní styk, Jackie a Hyde se obejmou. V dalším záběru, aniž by měli nějaký čas, jsou jejich ruce v úplně jiné pozici.

06×03 Zázračný autobus

Donna vyžene Jackie sprejem a položí láhev na jednu stranu stolu, ten se ale poté záhadně přesune na druhou stranu stolu.

06×09 Blues mladého muže

Eric ukazuje Redovi figurku Dartha Vadera a říká mu Sith. V době kdy se ale odehrává tento seriál, byl odvysílaný pouze díl Stars Wars "A New Hope". Tento pojem byl ale použit až ve filmu v roce 1999 v "The Phantom Menace" a v knížkách také až v devadesátých.
Eric také zmiňuje, že spravil Boba Fetta jet pack. Ten byl ale až v epizodě "Impérium vrací úder" vysílán v roce 1980.

06×13 Souboj titánů

16:31: Plechovka, která je na stole před Redem má označení, které pochází z roku 2004.

06×14 Ťukání na bránu pekelnou

Pastor zmíní nespolehlivé Millenium Falcon, to bylo ale nespolehlivé jen ve Star Wars: Impérium vrací úder, které bylo vysíláno až v roce 1980.

06×15 Nečekaný návrat

Pamela a Bob sedí v typu vířivky, která se začala vyrábět až v roce 2003.

06×18 Myslíš, že je to v pořádku?

Donna vidí Erica s Jackií, jak se baví při nakupování a uteče. Eric chce běžet za ní, ale zahákne a spadne mu sako na zem. Poté se Jackie a Hyde začnou bavit, když však Hyde nadzvedne Jackii a odnáší ji, na zemi už není Ericovo spadlé sako.

06×19 Mitch

Ericův kufřík s figurkami je z dnešní doby a navíc v něm má figurky postav, které se ještě v žádném filmu ze 70. let neobjevily.

06×20 Ahoj, kluci

Na začátku dílu jsou Eric a Donna v kině na "Krammerová versus Krammer", přičemž premiéra tohoto filmu byla až na konci roku 1979.

06×22 Kánoe

Když Kelso nasedá do kánoe, kterou bude tahat Hydovo auto, můžeme v záběrech z dálky vidět, že jeden konec jeho červené šály je vzadu a druhý vpředu, v blízkém záběru jsou ale najednou oba konce vepředu a poté zas při vzdálenějším záběru je jeden vzadu.

06×24 Svatebčané na útěku

Donna zmíní, že polovina manželství se stejně rozpadne, to je sice pravda... ale dneska. V 70.letech se však zhruba 1 ze 4 manželství rozpadlo.

06×25 Návrat ztracených

Fez (na Donnu): Hej, vezmi to z tý lepší stránky. Teď tě aspoň můžu sledovat z Ericova prázdného pokoje místo toho, abych lezl na strom, kde ani není místo na odložení krabičky džusu.

06×25 Návrat ztracených

Krabičky džusu se ale poprvé objevily až někdy na přelomu roku 1985/1986 a ne v sedmdesátých.