plakát seriálu

Zločin

(Forbrydelsen)

Názory uživatelů

Zločin je boží

Fakt parádní seriál. Vzhledem k tomu, že třetí série Zločinu je moje první, nestačím se divit, jak moc je tento seriál kvalitní. Nabitý emocemi, parádními dějovými zvraty, pořád se tam něco děje a já vůbec nemám pochyby o tom, že by mě to snad začalo nudit, protože to prostě nejde. Severské detektivky mají v současnosti dost navrch nad těmi anglickými, a tenhle seriálový dánský skvost to jenom potvrzuje. Zápletka je fakt pořádná a herecké obsazení je excelentní - hlavně Sofie Grabol si to opravdu slušně dává. Musím pochválit i český dabing, který se také povedl. Návaznost na předešlé dvě série je (podle mě) myslím si malá, takže ke sledování není znalost nutná, jelikož si to vzhledem k ději poměrně snadno domyslíte. Jinak velký dík patří tvůrcům i za místy hutnou atmosféru. Prostě jak říkám, je to dokonalé a doufám jenom, že mě nezklame finále. Jinak to zatím vypadá, že až to dokoukám, vrhnu se okamžitě na druhou sérii. Ano, na druhou. Severská krimi vládne světu a zatím opravdu není důvod to měnit. 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Forbrydelsen

Je to opět jeden z velmi vydařených seriálu ze severské kinematografie. Sarah Lund s Janem Mayerem byla moc sympatická volba a ostatní herečtí protagonisté rozhodně nezůstali o nic pozadu. A navíc seveřani zkrátka umí navodit tu správnou ponurou atmosféru, která se linula celým dějem. Místy zajímavě propletené, někteří podezřelí odpadají, aby je vzápětí nahradili jiní, takže nuda to rozhodně nebyla a co určitě chválím, je skvělý český dabing. Finální část byla asi nejzajímavější a možná pro mnohé příjemným, nečekaným zakončením první série. Měla bych jen dvě menší připomínky, kde se jedna tak trochu týkala Sarah. Nemohu si pomoct, ale chvílemi mně připomínala svou přílišnou emancipovaností Julii Lescotovou z francouzského seriálu, ale to byla jen malá vada na kráse. Ale i tak to byl pro mě další moc příjemný zážitek letošního roku.


Forbrydelsen - 2012

Po čtvrtém díle jsem nadšená, rozjezd byl výborný, každý díl vás maximálně navnadí na zhlédnutí dalšího dílu a to je obrovským plusem. K Lundový mně Nikolaj jako parťák taky sedne skvěle a co mě osobně těší, je fakt, že na mě Sarah už nepůsobí jako Lescotka i když adrenalinu má stále plnou kapsu, ale je to konečně taky trochu žena.........
Tak a je konec zřejmě poslední série Zločinu a nebo taky ne a budeme překvapení dalším pokračováním. Celé vyšetřování a anabáze , které s tím souvisely jsem hltala zhruba do poloviny devátého dílu a tam se to seklo nejen nelogickým jednáním policie, kdy už bylo jasné, kdo je vrah, ale ani osobní život Sarah mi tam vůbec neseděl. Možná to mělo svůj význam k pochopení jejího závěrečného jednání, ale to už bylo něco na sílu, alespoň já to tak cítila. Ale přesto musím než souhlasit s tím, že Dánsko se ve světě seriálů, potažmo filmů jako takových, rozhodně neztratí

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

A můj názor je ...

1. série - 70%
Seveřené to prostě umějí. Trochu mě nejdříve odrazovala délka první série, přeci jen 20 dílů je hodně. Nakonec to uteklo rychleji, než bych čekal. Pomalé tempo, hodně zvratů a sympatické postavy (za mě nejoblíbenější - Meyer a Hartmann). Jen to finále mi přišlo trochu nedotažené a ve vzduchu zůstalo viset spousta otázek. Kvůli tomu nižší hodnocení, než by si seriál zasloužil.

2. série - 80%
Ze začátku jsem se bál, protože téma teroristů mi moc nesedlo, ale nakonec se v tom ukázalo něco víc. Opět pomalé tempo, gradující napětí a ke konci fakt netušíte, jak to dopadne. Vraha jsem si tipl pár dílů před koncem a i když to vypadalo, že jsem se mýlil, naštěstí jsem měl pravdu. To potěšilo.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Čekal jsem Bron...

...dostal jsem Forbrydelsen. Neboť jsem opravdu velký fanoušek "Mostu" doufal jsem v podobnou parádní jízdu. A ona to celkem parádní jízda je. Jen úplně jiná. Lundová a Meyer se dobře doplňují i když to mezi nimi občas solidně skřípe. První série se mi líbila a dal jsem si jí poměrně rychle. Pravdou ale je, že to pro mě není tak excelentní, jak bych asi chtěl. Jsem opravdu nadšený z výkonu Sofie Grabol a jsem si jistý, že právě díky ní jdou procenta sledovanosti o solidní kus nahoru.
1. Co říci k první sérii? Trošku mě frustrovalo to, že v sérii dějových zvratů bylo na můj vkus až příliš. Jednou byl podezřelí ten, podruhé onen. Ale odsýpalo to a nenašel jsem chybu, která by mě svou nelogičností bila do očí. Člověk se při shlédnutí dokáže vcítit do role poškozených, neprávem obviněných a dokáže tak i pochopit, jak nepříjemně dokáže do života obyčejných lidí zasáhnout policejní vyšetřování. Zvlášť když ztratíte někoho blízkého. Pak vám dojdou i pohnutky seriálového otce, který se jde "na první dobrou" pomstít za smrt své, sotva zletilé dcery, když její matka začne "blbnout" a co s touto rodinou udělá, když má jen kusé informace o obviněných a neví, zda a kdo z jejich nejbližšího okolí může být vrah.
Za mě velké díky a palce nahoru. Druhou sérii určitě zkusím.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Seveřani bodují

Ať je to k neuvěření, tak musim vystřihnout zase "Severákům" pochvalu....od nich by se mohli další a další učit.Fakt tento seriál doporučím všem co krimi maji v oblibě.
V tomhle seriálu je úplně všechno co správná krimoška má mít....takže jen tak dál seveřani.
Rád tedy a ani jinak to nevidím že hodnotím za plný počet!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé