plakát seriálu

Zločiny v čase

(Crime Traveller)

Epizoda 1×04 – The Revenge of the Chronology Protection Hypothesis
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když je Slade střelen během vyšetřování Holly jde proti všemu v co kdy věřila a jde zpátky na zdánlivě beznadějnou výpravu - zachránit ho.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V televizi informují, že Slade byl postřelen a je v kritickém stavu. Hlavním podezřelým je muž jménem Crowley. Holly pospíchá do nemocnice, aby zjistila v kolik hodin byl Slade postřelen. Pak pospíchá domům do svého bytu a cestuje zpátky v čase aby zabránila střelbě. Ví, že minulost nemůže být změněna, přesto to musí zkusit.
Najde Slada uprostřed vyšetřování vraždy mladého začínajícího umělce Jbara, kterého obrazy teď budou mít desetinásobnou cenu než měli předtím. Holly se přilepí na Slada jak lepidlo a tvrdí mu, že mu chce pomoci s případem. On předpokládá, že tím myslí cestování v čase, aby viděl kdo umělce zabil. Avšak když protestuje a nedovolí mu použít Stroj Slade začne být podezřívavý. Jeho pochybnosti se potvrdí když uvidí časovač na Hollyně zápěstí.

Nejprve mu Holly nechce prozradit proč cestovala zpátky, ale pak to vzdá a řekne Sladovi, že bude postřelen v šest večer téhož dne. Crowley, muž který postřelí Slada, je muž s pestrou kriminální minulostí, tak Slade s Holly jdou k němu domů, aby zjistili něco víc. Ale proč by Slada chtěl zabít muž s kterým se nikdy předtím neviděl? Najdou sešit se jménem, které Holly poznala, ale nemůže si vzpomenout odkud ho zná. Naneštěstí se Crowley vrátí a Slade je nucen ho zatknout, Crowley se zeptá kvůli čemu má problém. Jak ale můžete zatknou člověka za něco co ještě neudělal. Slade musí improvizovat a zatkne ho pro vraždu toho umělce.

Posadí ho do vězení, ale Grisham ho pustí ven protože neměl co dělat s tou vraždou, protože zadrželi umělcovu ženu o které si myslí, že spáchala tento zločin. Slade s Holly jdou kolem klenotnictví, které právě vykrádá před chvílí propouštěn Crowley. Holly si vzpomene, že jméno v Crowleyho sešitu bylo jméno toho klenotnictví. Slade běží za Crowleym, ten běží do obchodu s uměním a bere tam rukojmí. Obchodník s uměním, pan Levenson, je ten kdo si koupil Jbarovi obrazy, ale při výslechu tvrdil, že už je nemá. Ale kdyby jste se šli podívat do jeho skladiště, našli by jste tam tři Jbarovi malby. Crowley chce vyjednávat pouze se Sladem, čemu se Holly snaží předejít. Nicméně ona se musí vrátit zpátky do Stroje a tak mu v tom nemůže zabránit. Krom toho "nemůže přeci podvést čas" připomíná jí Slade.

Slade jde do obchodu, rukojmí jsou propuštěni, teda všichni kromě Levensona. Slade zápasí s Crowleym o zbraň, věci ale nejdou tak jak by měli. Naštěstí je to Crowley, kdo je postřelen. Slade si pomyslí, že Holly se musela splést, Levenson zvedne zraň. Slade zbadá malby a pochopí, že to Levenson zabil Jbara. Naneštěstí to už nestihne nikomu říct, protože ho Levenson postřelí. Holly jde ze Stroje rovnou do nemocnice, kde vidí, jak se Levenson snaží dokončit začatou práci- zabít Slada. Levenson chce napadnou Holly skalpelem, Slade vyskočí z postele a zastaví ho. Pamatujete na Crowleyho sešit? Tak ten zachránil Sladovi život - zastavil kulku! Pak jste se dozvěděli, proč Levenson zabil Jara. Zabil ho, protože měl přijít o obchod. Zaplatil 90 tisíc dolarů za Jbarovi malby, a kdyby byl Jbara mrtev, dostal by za ně skoro milion a vyplatil by dluhy - tak ho zabil!

Hlavní postavy
detektiv Jeff Slade
Holly Turnerová
vrchní inspektorka Kate Grishamová
detektiv Morris
Nicky Robson
Vedlejší postavy
Receptionist
Sutherland
Auctioneer
Bernstein
Louise Jbara
Levenson
Hostage
Receptionist
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Revenge of the Chronology Protection Hypothesis (neoficiální název)
Původní názevThe Revenge of the Chronology Protection Hypothesis
Rok natočení1997
Premiéra22. března 1997
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka50 minut
Autoři profilu epizody