Zločiny v zahradách

Zločiny v zahradách (Rosemary & Thyme)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Lišky na vinici

Laura s Rosemary obdržely další zakázku, a proto odjíždějí na vinici bratrů Blacktonů. Mají tam vyřešit problémy s plevelem. Dávají se tedy do díla, ale jako vždy jim do cesty vstoupí zločin, a to rovnou ten nejtěžší – vražda. Obě zahradnice opět neodolají a začínají pátrat. Zdá se, že za vším jsou podvody s vínem, ale kdo je vrah?

Zahradnice Rosemary a Laura přijíždějí za prací do vinic, i když se v této oblasti zrovna nevyznají. Mají ale málo zakázek a jejich auto potřebuje novou převodovku. Když dorazí k hotelu, seznámí se s bratry Stuartem a Benem Blacktonovými. Stuart vlastní hotel a Ben je majitelem vinic.

Rosemary a Laura dostanou velmi malý pokojík v hotelu přímo pod střechou. Rosemary potká v hotelu svého dávného přítele Anguse Fairleyho, který píše kritiku na místní hotel. Jeho recenze je natolik důležitá, že může hotel buď zničit, nebo vyzvednou k úspěchu. V hotelu se jim ještě představí asistentka Daisy a Rosemary s Laurou se konečně vypraví na obhlídku vinic.

Zjistí, že Ben Blackton má malou úrodu kvůli plevelu, který mu roste mezi vínem. Kvůli autu, které definitivně přestalo jezdit, jsou Rosemary a Laura nuceny přijmout práci pletí.

Ráno jde Daisy za panem Fairlym do pokoje, kde ho najde mrtvého. Vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o srdeční selhání. Rosemary ani Laura tomu však moc nevěří. Když jim pak Stuart nabídne pokoj po Angusovi, protože je větší, využijí toho k pátrání...

Když dá Laura postavit vodu na čaj, objeví se díky páře z konvice na zrcadla nápis vražda. Laura ihned běží pro Rosemary, aby jí to ukázala. Když se však vrátí do pokoje, je tam Daisy, která zrcadlo čistí. Rosemary a Laura se zase přestěhují zpět do malého pokoje, protože v pokoji po zemřelém Angusovi se jim nelíbí, a pokračují v pletí vinice.
Jednoho rána je u místního altánku nalezená mrtvá Daisy. Někdo ji zezadu udeřil do hlavy. Policie začne podezřívat Bena, protože spolu dřív chodili. Přesvědčivé důkazy však proti němu nemají. Laura je večer sama ve střešním pokoji a náhle uslyší zase podivné zvuky, které už slyšela předtím, ale v polospánku si myslela, že se jí to jenom zdá. Tentokrát však na to velmi důrazně upozorní Rosemary a společně se vypraví na půdu. Nic tam nenajdou, ale vede tam odněkud kovová roura. Rosemary a Laura zjistí, že roura má druhý konec až ve sklepě. Tam se pak po odchodu zaměstnance hotelu ještě tajně zdrží. Po chvíli přijde do sklepa i Stuart. Rosemary a Laura ho pozorují, jak na láhvích vína mění etikety a znovu je zátkuje, aby je pak mohl vydávat za kvalitní drahé víno...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko