plakát seriálu

Zoufalé manželky

(Desperate Housewives)

Epizoda 7×10 – Rebelové ve Wisteria Lane (Down the Block There's a Riot)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Keith se kvůli Bree nepohodne s otcem. Susan prozradí Tomovi, co jí o něm řekla kamarádka. Juanita zjistí pravdu o Grace. Sousedé zorganizují protestní shromáždění proti Paulovu azylovému domu, které má opravdu nepředvídané následky...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Keith znovu vyzná Bree lásku. Navrhne mu, aby se k ní nastěhoval. Prosbu, aby se za něj provdala, však odmítne. Keith se urazí a vrátí se domů. Za Bree přijde jeho otec Richard, který si na ni již dlouho myslí. Neovládne se a políbí ji...

Susan prozradí Tomovi, s čím se jí svěřila Renee. Navrhne mu, aby přesvědčil Renee, aby se odstěhovala. Tom se bojí, aby se to nedozvěděla Lynette.

Gabrielle se stýská po Grace a na radu Lynette, která také přišla o dítě, píše své vlastní dceři imaginární dopis. Juanita ho objeví, dozví se pravdu a uteče z domu.

Ve Wisteria Lane se objeví bývalí spoluvězni Paula, kteří mu mají pomoci zrekonstruovat azylové centrum. Sousedé se obávají, aby někdo neprodal Paulovi osmý dům.

Lynette Scavovou kontaktuje Brent Ferguson z blízké ulice a nabízí, že Paulovi naženou strach. Lynette nejdřív odmítne, ale pak souhlasí. Do Wisteria Lane přijíždí starosta města Fairview, aby předal Paulovi cenu za službu veřejnosti. Lynette se sousedy připraví protestní akci. Ferguson přivede i rváče s baseballovými pálkami.

Gabrielle s Carlosem hledají Juanitu. Renee dostihne Susan a řekne jí, že se neodstěhuje. Lee a Bob, kteří nechtěně Paulovi pomohli, se chystají ujet. S autem, do kterého se schovala Juanita, uvíznou v davu. Ferguson si povšimne Keitha a Richarda, kteří do sebe strkají kvůli Bree. Považuje je za záškodníky a jeho muži se na ně sesypou. Gabrielle objeví Juanitu a vytáhne ji z auta, na které už útočí Fergusonovi muži. Bree chce chránit Keithe a vystřelí do vzduchu. Vypukne panika. Fergusonova parta zdemoluje azylový dům, lidé se začnou chovat jako zvířata, poboří ploty a šlapou po těch, kdo upadli. Je mezi nimi i Susan, kterou najdou zraněnou na zemi. V noci vypadá Wisteria Lane, jako by se tu přehnalo tornádo.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Renee: Co se to s touhle čtvrtí děje? Zastavila tu nějaká dodávka a lezou z ní děsivá individua.
Tom: To je školní autobus, Renee. To jsou děti.
Paul: Chtěl jsem vám všem říct, že v pátek tu bude starosta Fairview, aby mi předal ocenění za výjimečnou službu veřejnosti.
všichni: Co? Cože?
Paul: Ano, je to tak trochu velká událost a byl bych moc rád, kdyby se toho účastnili všichni mí přátelé.
Karen McCluskey: Kdybys pozval své nepřátele, měl bys tu víc lidí.
Hlavní postavy
Renee Perry
Susan Mayer/Delfino
Lynette Scavo
Bree Van De Kamp/Hodge
Gabrielle Solis/Lang
Mary Alice Young
Carlos Solis
Mike Delfino
Tom Scavo
Andrew Van De Kamp
Paul Young
Karen McCluskey
Lee McDermott
Bob Hunter
Porter Scavo
Preston Scavo
Juanita Solis
Parker Scavo
Vedlejší postavy
sousedka
protestující
protestující
starostův právník
protestující
Keith Watson
Beth Young
Derek Yeager
starosta Franklin
Brent Ferguson
Richard Watson
Roy Bender
Mitzi Kinsky
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRebelové ve Wisteria Lane
Původní názevDown the Block There's a Riot
Rok natočení2010
Premiéra12. prosince 2010
Česká premiéra2. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody