plakát seriálu

Zoufalé manželky

(Desperate Housewives)

Epizoda 8×02 – Věci, které nás spojují (Making the Connection)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Bree dostává stejný anonym jako kdysi Mary Alice. Musel ho napsat někdo, kdo znal původní dopis. A to jsou její kamarádky.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lynette je nespokojená s tím, že se jí děti odcizují. Když jsou u Toma, otec jim všechno dovolí a ona je ta přísná z rodičů. Když chce jít Parker ke kamarádovi na mejdan, ani Tom, ani Lynette mu to nechtějí zakázat. Parker se opije a rodiče se kvůli němu pohádají. Tom se přizná, že chce, aby ho děti co nejvíc milovaly, protože se cítí sám.

Ben Faulkner řekne Mikeovi, že je developer, připravuje nový projekt a chtěl by Mikea za pomocníka. Mike souhlasí, ale Ben si zjistí, že byl Mike ve vězení. Neví, co si má o něm myslet, ale přesto s ním počítá.

Renee se snaží získat o Benovi informace. Dozví se, že pracuje pro charitu. S pomocí uplacené Karen se k němu dostane blíž. Ben ji pozve na večeři a Renee urazí, když zjistí, že má v jeho centru pro seniory obsluhovat staré klienty. Chce odejít, ale nakonec si s Benem vyjasní situaci. Ben také nemá rád staré a chudé lidi, oba totiž pocházejí z chudých poměrů.

Carlos i nadále trpí stresem a Gabi se nelíbí, že neplní manželské povinnosti. Pozve si proto domů striptérku Dakotu, aby Carlosovi dodala chuti na sex. Carlose to rozčílí a doporučí Gabi, aby se se vším smířila. S pocitem, že zabil člověka, bude žít celý život.

Susan se také nemůže smířit s tím, že napomohla vraždě. Překračuje nařízení a zákony a vyhledává situace, při nichž by mohla být zadržena a potrestána. Po konfliktu s policistou ji konečně předvedou na oddělení. Přijede pro ni Carlos a Susan v něm najde spřízněnou duši. Jdou spolu na kávu, aby se oba ze svých obav vypovídali.

Anonym, který dostala Bree, je identický s tím, který kdysi obdržela Mary Alice. Bree navštíví ve vězení Paula, ten však o anonymu nic neví. Shodnou se na tom, že ho napsal někdo, kdo znal ten původní dopis. A to jsou její kamarádky. Bree to nevydrží a svěří se s anonymem Gabi. Ta jí řekne, že by hlavně měla ukončit svůj vztah s Chuckem. Paul volá z vězení Bree, vzpomene si, že o dopisu pro Mary Alice ví i policie. Vyšetřování tehdy vedl Chuck. Bree ale nedokáže Chuckovi říct, že se s ním rozejde.

Susan nechce jít ani na grilování, které pořádá Gabi. Po Mikeově naléhání k Solisovým jde a řekne kamarádkám, že se s tajemstvím svěří Mikeovi. Bree, Lyn a Gabi jí to vymlouvají. Lyn Susan vysvětlí, že když to muži nebudou vědět, tak by z toho byli venku, kdyby došlo k prozrazení. Susan prohlásí, že se s tím pokusí žít. Bree se vrací s Chuckem z grilování domů a najde ve schránce anonymní dopis. Kdosi jí píše, že ví, co udělala, a že to řekne. Bree má strach.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Renee: Ahojky, Karen.
paní McCluskeyová: Karen? Co se stalo s "jaterní skvrnou" nebo "vykopávkou" nebo jinou tvojí roztomilou přezdívkou?
Gaby: Jak to můžu v ložnici trochu okořenit?
Bree: Nezdá se mi to? Gabrielle Solisová po nás chce tipy na sexuální hrátky?
Gaby: Já vím! Je to konec světa.
Lynette: No, pokud ti nevadí špatné nasvícení a otevřená nesnášenlivost k ženám, vždy můžete koukat na porno.
Gaby: Viděla jsem. Natočila jsem. Další.
Susan: Možná tě to šokuje, ale někdy to já a Mike rádi děláme na veřejnosti.
Lynette: Ty z nás, kteří se potulovali kolem Santovy dílny o vánočním karnevalu, to moc nešokuje.
Bree: Mohli byste zkusit hrát nějakou roli. Jednou jsem se oblékla do kostýmu francouzské pokojské a Orson předstíral, že je neodstranitelná skvrna... Proč se na mě všichni tak díváte?
Gaby: Vážně, lidi, potřebuji něco nového.
Lynette: No, ve škole je jedna maminka, a já slíbila, že ji nebudu jmenovat... Betty Cunningham, která si najala striptérku, aby ji naučila, jak manželovi zatančit na klíně.
Gaby: Inu, nevím, co by mě striptérka mohla naučit, ale za pokus to stojí.
Parker: Rich Cohen pořádá večírek, kam jsem doufal, že vyrazím.
Lynette: Jo? Tak nedoufej zas příliš.
Parker: Proč ne?
Lynette: Pamatuješ, když Rich oslavil 13 let? Byl to jediný bar mitzvah, který ukončila policie. Jeho rodičům nevěřím.
Parker: No, jestli se tak budeš cítit lépe, jsou mimo město.
Lynette: Párty bez dozoru? Ještě lepší.
Hlavní postavy
Susan Mayer/Delfino
Renee Perry
Lynette Scavo
Bree Van De Kamp/Hodge
Gabrielle Solis/Lang
Mary Alice Young
Carlos Solis
Mike Delfino
Tom Scavo
Paul Young
Karen McCluskey
Maynard 'MJ' Delfino
Parker Scavo
Vedlejší postavy
bezpečnostní strážce
Ben Faulkner
strážník Brovka
Chuck Vance
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVěci, které nás spojují
Původní názevMaking the Connection
Rok natočení2011
Premiéra2. října 2011
Česká premiéra4. října 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry9 160 000 diváků
Autoři profilu epizody