plakát seriálu

Zpátky do školy

(Community)

Epizoda 4×04 – Válka o studovnu (Alternative History of the German Invasion)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Parta se zapsala do kurzu evropské historie, kde se setkají se starými známými - Němci, se kterými se Jeff a Shirley střetli ve stolním fotbalu... Děkan je nemile překvapen, když se ve škole objeví Chang. Rada schválila, že se 'Kevin' může po škole pohybovat, aby se vyléčil z amnézie.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Parta se zapsala do kurzu evropské historie, profesor Cornwallis dá třídě za úkol zamyslet se nad dějinami nejen z pohledu vítěze, jak to obvykle bývá, ale i z pohledu poražených. Na první lekci se setkají se starými známými - Němci, se kterými se Jeff a Shirley střetli ve stolním fotbalu. A mají nového vůdce Reinholda. Němci jim začnou dělat naschvály - neustále jim obsazují studijní místnost. Parta to ale jen tak nenechá a vymyslí plán, jak se jich zbavit. Jenže když se jim to podaří, obrátí se zbytek školy proti nim a označí je za nacisty...

Děkan je nemile překvapen, když se ve škole objeví Chang. Rada schválila, že se 'Kevin' může po škole pohybovat, aby se vyléčil z amnézie. Děkan ale nevěří, že Chang ztratil paměť a rozhodne se to dokázat.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Hra o trůny

Troy říká: "Kdybych chtěl vědet, co se kdysi dávno stalo v Evropě, díval bych se na Hru o trůny." ("If I wanted to know what happened in Europe a long time ago, I'd watch Game of Thrones.")

The Real World

Troy se nadchne, když Annie řekne: "Tenhle kurz je o pravém světě." ("This class is about the real world."), ale Abed ho zchladí: "Nejde o ten pořad. ("Not the show.")

Chůva k pohledání

Reinhold vysvětluje svůj ďábelský smích: "Vzpomněl jsem si na velmi vtipnou epizodu německé verze Chůvy k pohledání. ("I was recalling a very funny episode of the german version of The Nanny.")

Hogan's Heroes

Jeff: "Před mnoha lety, když nikdy nebylo moc brzo, vysílali seriál o partě potrhlých nacistů vedoucích zajatecký tábor. A ten seriál se jmenoval" ("Many years ago, before the concept of 'too soon' existed, there was a show about a bunch of goofy nazis running a prison camp. And that show was called"), Abed: "Hogan's Heroes!"
Hlavní postavy
Jeff Winger
Britta Perry
Abed Nadir
Annie Edison
Ben Chang
Shirley Bennett
děkan Craig Pelton
Troy Barnes
Pierce Hawthorne
Vedlejší postavy
profesor Cornwallis
člen představenstva Richie Countee
člen představenstva Carl Bladt
Greendale Human Being
Dr. Ken Kedan
Garrett Lambert
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVálka o studovnu
Původní názevAlternative History of the German Invasion
Rok natočení2013
Premiéra28. února 2013
Česká premiéra24. května 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry2 830 000 diváků
Autoři profilu epizody