plakát seriálu

Žralok

(Shark)

Epizoda 2×01 – Gangsterka (Gangster Movies)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Carl Wilson z bezpečnostní agentury je hlavním svědkem v soudním procesu proti Dereku Markhamovi, který je obžalován z vraždy manželů Niemanových. Wilson však Markhama odmítne identifikovat. Po jednání nastoupí do autobusu, který exploduje. Prokurátor Sebastian Stark požádá bývalou kolegyni Jessicu Devlinovou, aby mu s případem pomohla.

Policie zjistí, že v autobusu vybuchly granáty z Ukrajiny, a usoudí, že ve vraždě Niemanových má prsty ruská mafie. Denny Reyes z oddělení organizovaného zločinu řekne Starkovi, že v mafii bojuje s Yurim Denikoffem o post jedničky Andre Zutofsky. Stark se sejde s Denikoffem a dozví se, že Zutofsky má uměleckou galerii. Stark ho navštíví, ale nic se nedozví. Denikoff je zanedlouho zavražděn. Stark získá informace, že si zavražděný Nieman často mailoval se skladem, jehož majitelem je právě Zutofsky. Ve skladišti najdou kradené počítačové programy a pirátské kopie filmů. Vychází tak najevo, že Zutofsky s pomocí Niemana, který dělal šéfa distribuce ve studiích, pašuje pirátské kopie filmů do Evropy a Asie.

Starkova sedmnáctiletá dcera Julie, která odjela na studie do New Yorku, se vrací k otci do Los Angeles, aby byla poblíž svého přítele Trevora Boyda...

Hlavní postavy
Sebastian Stark
Raina Troy
Jessica Devlin
Madeleine Poe
Vedlejší postavy
Detective Isaac Wright
Lewis Slocombe
Danny Reyes
Andre Zitofsky
Maria Lutrova
Derek Markham
Judge Warren Cleary
Warren Dowd
Yuri Denikoff
Carl Wilson
Auctioneer
D.A. Leo Cutler
Jury Foreperson
Officer
Glen Neiman
Bomb Squad
Dana Neiman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevGangsterka
Původní názevGangster Movies
Rok natočení2007
Premiéra23. září 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody