plakát seriálu

Ztraceni

(Lost)

Epizoda 1×05 – Bílý králík (White Rabbit)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ostrov si vybere svoji další oběť. Tentokrát za to může zrádné moře, které podcenila jedna žena a přes silný odliv se nedostala zpět ke břehu. Boone se ji snažil zachránit, ale málem se také utopil, nebýt včasného zásahu Jacka. Ženu už se ale zachránit nepodařilo, což si starostlivý Jack dává za vinu.

Problém s jídlem byl pro přeživší zdá se vyřešen, ale objevil se nový problém. Dochází pitná voda a zanedlouho budou poslední zásoby balené vody vyčerpány. Poslední zbytky náhle zmizí a z loupeže je obviněn sběratel všeho možného – Sawyer. Ukáže se však, že ten získal zbytky vody jinde a on sám je – výjimečně – nevinný, poslední zbytky ukradl totiž Boone.

Jack je zároveň s tím pronásledován přeludem tajemného muže na pláži. Když se prodírá džunglí, aby tento přízrak polapil, narazí na dosud neobjevenou, dobře chráněnou jeskyni. V ní se ukrývá nejen prázdná rakev, ve které Jack převážel zpět z Austrálie svého mrtvého otce, ale také zdroj pitné vody – průzračný a bohatý pramen! Okamžitě naplní všechny prázdné lahve a vrací se zpět na pláž.

Hlavní postavy
Jack Shephard
John Locke / Muž v černém
James 'Sawyer' Ford
Kate Austenová
Charlie Pace
Hugo 'Hurley' Reyes
Sun Kwonová
Sayid Jarrah
Claire Littletonová
Vedlejší postavy
Michael Dawson
Shannon Rutherfordová
Boone Carlyle
Margo Shephard
mladý Jack
svalnatec
Dr. Christian Shepard
hotelový manažer
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBílý králík
Původní názevWhite Rabbit
Rok natočení2004
Premiéra20. října 2004
Česká premiéra24. září 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody