plakát seriálu

Ztraceni

(Lost)

Epizoda 1×06 – Dům vycházejícího slunce (House of the Rising Sun)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na pláži dochází k dalšímu střetu. Dvojice korejských manželů, která se doposud stranila společnosti, se poprvé významněji zapojuje do děje. Muž (Jin) znenadání napadne Michaela a v příboji ho málem utopí. Zápasící dvojici se podaří rozdělit, a protože ze strany manželů nedojde kvůli jazykovému nedorozumění k žádném vysvětlení, je Jin připoután želízky ke troskám.

Mezitím se Jack, Kate, Locke a Charlie vydávají na podrobný průzkum jeskyně, kde byla nalezena voda. Cestou se setkávají s nepříjemností – Charlie omylem šlápne do včelího hnízda a celá parta získá několik nepříjemných štípanců. V jeskyni jsou objeveny dvě mrtvoly ženy a muže a hrubým odhadem je zjištěno, že se tam nacházejí asi čtyřicet let.

Jack navrhne, aby se lidé přestěhovali za zdrojem vody do jeskyně a zatímco se spolu s Kate vydávají na pláž, Locke a Charlie zůstávají sami. Locke odhalí, že Charlie je narkoman a snaží se ho jeho závislosti zbavit. Aby mu dal motivaci, ukáže mu, kde se v troskách nachází jeho milovaná kytara.

Na pláži se nápad přestěhovat se do jeskyně nesetkává s velkým ohlasem a pouze část lidí je ochotna to provést. Do jeskyně se stěhují například Charlie, Hurley a také korejští manželé. Sun – která překvapivě umí anglicky – se vydá za Michaelem, aby celé nedorozumění vysvětlila. Michael totiž nosí nalezené hodinky, které jsou dávným dědictvím rodiny Sun. Michael je Jinovi vrátí, osvobodí ho a vydávají se společně do jeskyně. Na pláži zůstává Kate, Sayid, Sawyer, Boone a Shannon, aby udržovali signální oheň pro případnou záchranu.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Are You Sure (Willie Nelson)

Část lidí se stěhuje do jeskyně.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Charlie: (podává Kate triko) Někdo tam nechal tohle.
Kate: Bylo plné včel.
Charlie: Já myslel, že koz.
Hlavní postavy
Jack Shephard
John Locke / Muž v černém
James 'Sawyer' Ford
Kate Austenová
Charlie Pace
Hugo 'Hurley' Reyes
Sun Kwonová
Sayid Jarrah
Vedlejší postavy
Michael Dawson
Shannon Rutherfordová
Boone Carlyle
dekoratérka
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDům vycházejícího slunce
Původní názevHouse of the Rising Sun
Rok natočení2004
Premiéra27. října 2004
Česká premiéra1. října 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody