Ztraceni

Ztraceni (Lost) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Konstanta

Desmond, Sayid a Frank se helikoptérou vracejí k lodi, Frank dodržuje kurs, který dostal od Daniela Faradaye, i když musí proletět bouřkou. S Desmondem se ale začne dít něco podivného - jeho vědomí se střídavě vrací do doby před osmi lety, kdy po rozchodu s Penny sloužil u Královského skotského pluku. Po přistání na lodi reaguje dezorientovaný Desmond zmateně, nepoznává Sayida, a je odveden na ošetřovnu. Tam už je jiný pacient, přikurtovaný k lůžku. Je to Minkowski, a má evidentně podobné problémy jako Desmond.

Desmond se znovu vrací do roku 1996 a shání se po Penny, pokouší se jí dovolat, ale číslo je zrušené.

Sayid si mezitím půjčil od Franka telefon a dovolal se na pláž. Říká Jackovi, co se s Desmondem děje - Faraday zareaguje a přizná, že už zjistil, že ostrov u některých lidí narušuje vnímání času. Řekne Desmondovi, aby ho v minulosti vyhledal v Oxfordu a sdělil mu důležitá čísla. Desmond to skutečně udělá a je svědkem klíčového Faradayova pokusu s krysou Eloise. Faradayovi se podařilo přenést její vědomí na okamžik do budoucnosti - krysa ale na následky pokusu umírá. Faraday řekne Desmondovi, že ho může zachránit, pokud bude mít nějakou konstantu - něco trvalého, co existuje v obou časech.

Desmondovi je jasné, že to je Penny. Vypraví se za jejím otcem, aby od něj získal její adresu - zastihne ho zrovna na aukci, kde se draží deník z pirátské lodi Černá skála. Adresu dostane, jde za Penny, která se chová velmi odmítavě, ale svůj telefon mu nakonec dá.

Na lodi zatím umírá Minkowski, který Sayida a Desmonda dovedl do poničené lodní radiostanice. Předtím jim ještě prozradil, že Penny na loď často volala, ale oni měli zákaz hovor přijmout. Sayidovi se podaří zprovoznit telefon, a Desmond se skutečně dovolá Penny do Londýna. Než se baterka vybije, stačí mu Penny říct, že už ho tři roky hledá.

Na pláži zatím Faraday listuje horečně ve svém deníku, až najde spásný zápis: "Kdyby se něco stalo, Desmod Hume bude má konstanta."

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon