plakát seriálu

Ztraceni

(Lost)

Epizoda 1×07 – Můra (The Moth)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Charlie bojuje s prvními příznaky drogového absťáku, Locke se ho snaží co nejvíce povzbuzovat. Jednou ho také nevědomě využije jako návnadu pro ulovení kance. Charlie ho prosí, aby mu dal jedinou zbývající dávku, Locke mu slíbí, že když ho takto požádá potřetí, skutečně mu ji dá.

Zatímco na pláži hodlá Sayid realizovat svůj plán a zaměřit pomocí trojice antén signál ve francouzštině, část lidí se pomalu stěhuje do jeskyně. Charlie a Hurley se utkají o místo, když se do boje zapojí Jack, část jeskyně se začne bortit. Zatímco Charlie unikne, Jack zůstane uvězněný pod sutinami v malé dutině.

Charlie spěchá pro pomoc, ale většina ostatních začala mezitím realizovat Sayidův plán. Trojici antén na vysílání, které musí být zapnuty kvůli docházejícím bateriím v jednu chvíli, mají na starosti Shannon, Sayid a Sawyer, Kate se vydává do jeskyně pomoci Jackovi z uvěznění.

Když se Charlie snaží dostat prohrabanou chodbičkou k Jackovi, část jeskyně se opět otřese a tentokrát zůstanou uvězněni oba. Už už to vypadá, že jim dojde vzduch a udusí se, když Charlie objeví můru a následně průduch, kterým se jim podaří vylézt bez problému ven.

Synchronizace při zachycení signálu se povede – ale právě když se Sayid snaží lokalizovat signál, někdo – kdo zřejmě nechce, aby odjeli pryč z ostrova – ho omráčí.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

You All Everybody (Drive Shaft)

Charlieho vzpomínky na koncert své kapely.
Hlavní postavy
Jack Shephard
John Locke / Muž v černém
James 'Sawyer' Ford
Kate Austenová
Charlie Pace
Hugo 'Hurley' Reyes
Sun Kwonová
Sayid Jarrah
Claire Littletonová
Vedlejší postavy
Michael Dawson
Shannon Rutherfordová
Boone Carlyle
Steve Jenkis
Liam Pace
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMůra
Původní názevThe Moth
Rok natočení2004
Premiéra3. listopadu 2004
Česká premiéra8. října 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody