plakát seriálu

Ztraceni

(Lost)

Epizoda 1×08 – Podvodník (Confidence Man)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sawyer má mezi lidmi na ostrově zvláštní pověst, proslul jako sběratel všeho zajímavého a potřebného, tyto věci pečlivě střeží a neváhá je vyměňovat za něco jiného. Když jednou nachytá Boona, jak se mu ve věcech hrabe, neváhá ho zmlátit. Ten přitom ve věcech hledal jednu důležitou věc – další dávku léků pro svou sestru Shannon, která trpí astmatem.

Do celé věci zasáhne Jack, který se rozhodne tyto léky ze Sawyera dostat třeba i násilím. Zastaví ho Kate, která se snaží na celou věc jít diplomaticky. Sawyer oznamuje, že léky vydá, jen když ho Kate políbí. V jeskyni mezitím Shannon zastihne prudký astmatický záchvat a její stav se zhoršuje. Když Jack vidí, v jakém stavu je, rozhodne se jednat. Spolu se Sayidem, který má zkušenosti z irácké armády, dají dohromady plán, jak Sawyera zajmout a mučením z něj dostat informace, kam schoval léky.

Nejdříve tedy Jack a následně Sayid se snaží dostat ze Sawyera mučením informace, ale marně. Ten tvrdošíjně trvá na svém požadavku – léky předá, až když ho Kate políbí. Ale když to Kate nakonec udělá, Sawyer prohlásí, že nikdy žádné léky neměl.

Sawyer se následně popere se Sayidem, který ho zraní nožem. Jack přispěchá na pomoc a na poslední chvíli zachrání Sawyera před vykrvácením. Sayid se rozhodne opustit všechny, protože by podle svých slov nesnesl žít vedle člověka, kterého mučil. Odchází, zatímco Charlie a Claire se popichují kvůli burákovému máslu a Shannon nakonec pomůže odvar z rostliny eukalyptus, který pro ni připravila Sun…

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

I Shall Not Walk Alone (Blind Boys Of Alabama)

Sayid odchází prozkoumat ostrov.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Jack: Já ho snad zabiju.
Kate: To nám ty léky sehnat nepomůže.
Jack: Možná ne, ale budu mít dobrej pocit.
Hlavní postavy
Jack Shephard
John Locke / Muž v černém
James 'Sawyer' Ford
Kate Austenová
Charlie Pace
Hugo 'Hurley' Reyes
Sayid Jarrah
Sun Kwonová
Claire Littletonová
Vedlejší postavy
Michael Dawson
Shannon Rutherfordová
Boone Carlyle
chlapec
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPodvodník
Původní názevConfidence Man
Rok natočení2004
Premiéra10. listopadu 2004
Česká premiéra15. října 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody