plakát seriálu

Ztraceni

(Lost)

Epizoda 1×04 – Výprava (Walkabout)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lidé jsou v noci probuzeni Vincentovým štěkotem. Vypadá to, že na pláž dorazili tři podivní tvorové. Nejedná se však o domnělá monstra, ale o trojici kanců, kteří byli přilákání hnilobným pachem mrtvol. To přeživším připomene dvě věci – jednak je třeba těla pohřbít a zabránit tak infekci a zároveň počítat s tím, že zásoby jídla dříve nebo později vyschnou.

Zatímco těla jsou spálena a pohřbena, je zorganizována lovecká výprava. Do jejího čela se k překvapení všech postaví Locke, který o sobě prohlašuje, že v minulosti již několikrát lovil. Spolu s ním se vydává lovit Michael. Na pláží se mezitím Sayid rozhodne vypátrat pomocí trojice antén zdroj vysílání, který je podle jeho domněnek někde na ostrově. Pokračují také rozepře mezi Boonem a Shannon, která se snaží flirtovat s Charliem.

Poznáváme také další výraznou přeživší – Rose, která při konverzaci s Jackem sebevědomě tvrdí, že její manžel nezemřel. Claire mezitím objeví obálku se Sayidovým jménem, uvnitř se skrývá fotka neznámé ženy.

Při prvním pokusu umístit vysílací anténu je Kate opět napadena podivným monstrem, které si mezitím výhlédlo jiný cíl – Locka lovícího kance. Kate prchá zpět na pláž v domnění, že Locke je mrtvý, za pár hodin se ale přesvědčí, že se mu podařilo střetnutí přežít. A to není všechno – dokázal také s sebou přinést zabitého kance.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Shannon: Můžu se tě na něco zeptat?
Charlie: Říkal jsem si, kdy na to dojde. Ano, jasně, hraju na basovku v Drive...
Shannon: No a vyznáš se v rybaření?
Hlavní postavy
Jack Shephard
John Locke / Muž v černém
James 'Sawyer' Ford
Kate Austenová
Charlie Pace
Hugo 'Hurley' Reyes
Sayid Jarrah
Sun Kwonová
Claire Littletonová
Vedlejší postavy
Michael Dawson
Shannon Rutherfordová
Boone Carlyle
Rose Nadlerová
cestovní agent
Randy Nations
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVýprava
Původní názevWalkabout
Rok natočení2004
Premiéra13. října 2004
Česká premiéra17. září 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody