plakát seriálu

Ztraceni

(Lost)

Zajímavosti ze seriálu
Představitelé hlavních rolí nesměli vidět trosky letadla před začátkem natáčení úvodní scény seriálu. Když bylo vše připraveno, byli "poslepu" zavedeni před kamery, a když odstartovala první klapka, viděli prostředí havárie poprvé - stejně jako jejich charaktery.
Pilotní epizoda, která původně vznikala jako jedna dvouhodinová (nakonec byla rozdělena na dvě části) se stala jednou z nejdražších v americké televizní historii – náklady dosáhly výše 10 miliónů dolarů (některé zdroje uvádějí 12). Za to, že dal projektu zelenou, byl jeden ze šéfu ABC, Lloyd Braun, vyhozen. Seriál se poté stal nejúspěšnější produkcí společnosti ABC za minulý rok.
Letadlo je původně Lockheed Tristar L-1011 a pod označením N308EA začalo létat pod vlajkou Eastern Airlines v roce 1972. Odstaveno bylo společností Delta Airlines s označením N783DL v roce 1998 a mělo za sebou 58 841 nalétaných hodin a 28 822 přistání.
Ještě než bylo rozhodnuto o tom, jestli se seriál rozjede (úspěch závisí na tom, jak se líbí pilotní díl), objednala si televize ABC překvapivě 6 dalších scénářů.
Jorge Garcia (Hugo) kvůli natáčení zmeškal svatbu svojí sestry.
Části letadla byly použity místo bicích a jsou slyšet v soundtracku.
Dominic Monaghan šňupá místo heroinu hnědý cukr.
Charlie měl být mnohem starší, ale Dominic Monaghan producenty natolik zaujal, že kvůli němu dali přepsat scénář.
Pravé jméno psa Vincenta je Madison a je to fena.
Pan Eko se měl jmenovat "Emeka".
Jorge Garcia byl první obsazený herec.
Michael Keaton zvažoval roli Jacka.
Čísla 4 8 15 16 23 42 se mimo různých filmů a komiksů objevily i v tuzemské reklamě na firmu ČSOB.
Čísla 4 8 15 16 23 42 vyšla z tzv. Valenzettiho rovnice, která předpovídá okamžik, kdy se lidstvo vlastním přičiněním zničí.
Tetování na rameni Jacka je skutečné tetování Matthewa Foxe. Znamená „orlové rozrážejí vzduch“.
Scénář ke každé epizodě píšou psychologové, přičemž každý z nich rozpracovával jednu z postav. Vybírali si je díky tomu, že losovali.
Seriál se natáčel na stejných ostrovech, jako film Jurský park.
Evangeline Lilly (Kate Austen) málem přišla o svou roli. Kvůli velkým problémům s vízem byla její postava málem přeobsazena. Nakonec se na místo dostala těsně před začátkem natáčení.