plakát seriálu

Zvíře

(The Beast)

Epizoda 1×03 – Nadia
93 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Charles Baker a jeho parťák Ellis Dove připravují past na rumunského občana s diplomatickou imunitou, který obchoduje s bílým masem...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Bakerův zdroj má pro něj novou práci. Roman Petresku je synem rumunského konzula. Je podezřelý z obchodu s prostitutkami. Jediným důkazem proti němu je nahraná výpověď jedné rumunské dívky, která však ve vazbě následně spáchala sebevraždu. Rumunský velvyslanec však souhlasil se stažením Petreskovy imunity, pokud bude dostatečně usvědčen.

Dova neustále sleduje agent Ray Beaumont. Počká si na něj a předá mu DVD s tím, že Baker je jeho parťák a ať si ho vnitřní záležitosti vyšetřují samy.

Jak se mohou dostat k Petreskovi? Pohybuje se kolem něj mimo jiné starší plešatý muž - Slavo Dobro. Toho si vezme na starosti Baker. Dove jde do masážního salonu, kde pracují Rumunky, které Petresku dováží do Ameriky. Vybere si na pokoj Nadiu, aby ji přesvědčil ke spolupráci. Nakonec však odchází, protože neměl odvahu jí přesvědčit. Baker nemá o nic větší štěstí se Slavem. Dove vymyslí plán. Zavolá policii do masážního salonu za účelem kontroly zdravotních předpisů a při té příležitosti se pokusí Nadiu přesvědčit ke spolupráci. Nadia nakonec souhlasí s podmínkou, že jí pomohou nalézt jejího syna Alina, kterého jí prodal její otec prostřednictvím Petreska do Ameriky k nelegální adopci.

Baker se podruhé pokusí zkontaktovat Slava a zpočátku to vypadá, že by ho mohl dovést k Petreskovi, ale Slavo ho prokoukne. Bakerovi nezbylo nic jiného než, že ho zabil. Baker vymyslí náhradní plán. Počká si na Petreska a namluví mu, že je také z Rumunska, má peníze a chce koupit od něj nějaké holky. Slava prý zabil proto, že Petreska zradil. Petresko mu nevěří a pošle ho pryč. Poté sledují Baker s Dovem Petreskova bodyguarda Stephana na letiště, kde přebírá další děvčata. Po cestě ho přepadnou a dívky mu vezmou. Baker zavolá Petreskovi, že s ním chce uzavřít obchod. Zaplatí mu za děvčata 200 000 dolarů, vezme si je do St. Louis a už o něm Petresku nikdy neuslyší. Domluví si schůzku na místě, které určí Baker. Jak položí Petresku telefon umlátí k smrti Stephana a ostatním bodyguardům řekne, že si vezmou děvčata, peníze a protivníky zabijou.

Bakerovi se s pomocí Dova podaří zneškodnit Petreskovu ochranku a nakonec z něj vytáhnout i místo kam prodal Nadiina syna. Petresku se mu zpočátku směje, protože jak tvrdí, je chráněn diplomatickou imunitou. Z jeho omylu ho ihned vyvede Baker, když mu předloží písemné zproštění imunity z pera rumunského velvyslance.

Dove jede s Nadiou na místo, kde by měl s náhradní rodinou bydlet Alin. Nadia se však pod vlivem okolností rozhodne nechat ho v současné rodině, protože mu poskytne lepší bezpečí a život, než jaký by mu mohla dát ona.

Petresku je však propuštěn a odeslán zpět do Rumunska. Bakerovi se to vůbec nelíbí. Obává se o život Nadii a její rodiny. Bakerův zdroj - Conrad ho ubezpečuje, že o ní i o její rodinu bude postaráno.

Ráno si Dove pouští televizi a jako hlavní zpráva je úmrtí Petreska. Baker s tím má určitě něco společného, ale to už se nikdy nedozvíme. Dove usedá k počítači a divák vidí, že si udělal kopii DVD z vnitřních záležitostí. V souborech je fotografie nějaké malé holčičky a pak kopie tajné zprávy, ze které vyplývá, že Baker počátkem 90. let operoval v zemích bývalé Jugoslávie...

Hlavní postavy
Charles Barker
Ellis Dove
Vedlejší postavy
Ray Beaumont
Harry Conrad
Romanian Bar Patron
Roman Petresku
Massage Parlor Girl
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNadia
Původní názevNadia
Rok natočení2009
Premiéra29. ledna 2009
Česká premiéra5. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody