Zvíře

Zvíře (Beast, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Volba

Charles Baker a jeho parťák Ellis Dove připravují past na obchodníky s drogami. Dova v průběhu akce opět kontaktuje agent z vnitřních záležitostí a předá mu disk s důkazy na Bakera...

Baker se od svého zdroje dozví, že přes město má na středozápad putovat velká zásilka drog. Navštíví ve vězení chlápka, kterého tam předtím dostal, ale i přesto mu dotyčný něco dluží, protože se postaral o jeho rodinu a dal ji do programu na ochranu svědků. Kupcem velké zásilky má být Jimmy Casserly.

Druhý den ráno jede Baker s Dovem k prostitutce Kelly na přátelské popovídání. Je to Bakerova stará známá. Vždy mu dodala zaručené informace. Chce od ní zjistit, kde se nachází Casserly. Prý je právě v lochu Chicagského policejního oddělení, protože když ho zatkli, tak spolu s jeho přítelkyní byly s ním. Baker si později ověří její zprávu s tím, že podle policie žádný Jimmy Casserly není ve vazbě. Že by Kelly lhala? Jedou zpátky do jejího domu, ale nachází ji i jejího přítele mrtvé. I přesto Baker Kelly věří. Požádá Dova, aby zjistil více informací. Dove požádá svého kamaráda u policie, aby mu tajně sehnal záznam o zatčení Kelly a ještě kazetu se záznamem ze skladu s důkazy.

Večer prochází Dove protokol o zatčení Kelly a pouští si kazetu. Na kazetě však chybí cca 80 vteřin v době kdy došlo ke krádeži Obranného inteligentního disku.

Když čeká Dove v baru na rande s Rose, přisedne si k němu agent od vnitřních záležitostí a předá mu DVD s dosud nashromážděnými důkazy proti Bakerovi s tím, aby si prohlédl. V průběhu randění mu zavolá Baker a chce vědět jméno Casserlyho dívky, která byla spolu s ním a s Kelly zatčena. Striptérka Lucy Platková. Dove se vydá do stripklubu jako zákazník, aby z Lucy dostal nějaké informace. Udělá však školáckou chybu a prozradí se. Lucy mu nic neřekne.

Baker se vydá za Lucyiným otcem poručíkem Platko. Policista v penzi sice Bakerovi nic o Casserlym neřekne, ale vzhledem k tomu, že mu ten bastard odloudil dceru když jí bylo čtrnáct a naučil ji brát drogy a udělal z ní prostitutku, je více než zřejmé, že něco tají. Spolu s Dovem ho sledují. Zjistí, že na vrakovišti aut má proběhnout předání Casserlyho do rukou Platka, aby na něm vykonal svou pomstu za svou dceru. Tomu Baker s Davem zabrání tím, že Casserlyho při předávce unesou. Poté ho přinutí, aby jim zprostředkoval místo a čas předání drogové zásilky. Vše probíhá v pořádku až do okamžiku, kdy se na místě objeví Platko a Casserlyho zastřelí. Za chvíli přijíždí cisterna z drogou a Baker s Davem musí improvizovat. Zátah je nakonec za účasti FBI úspěšný a zásilka drog zajištěna. Platko, kterého měli schovaného v autě opodál, Baker propustí i přes Davův nesouhlas.

Večer přichází Dave za Barkerem s úmyslem mu předat DVD od vnitřních záležitostí. Všimne si však u něj na stole Obranného inteligentního disku, přesně toho, který byl ze skladu ukraden. Baker to vysvětluje tím, že u něj je ve větším bezpečí než u policie. Dave mu nakonec nic neřekne a s DVD odchází...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon