plakát seriálu

Zvíře

(The Beast)

Epizoda 1×01 – Zvíře v tobě (Pilot)
94 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Charles Baker a jeho nový parťák Ellis Dove připravují past na obchodníka se zbraněmi. Dove se v průběhu akce dozvídá od agentů vnitřních záležitostí, že jeho přidělení k Bakerovi nebyla náhoda...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Charles Baker je tajným agentem FBI. Je to veterán. Má velmi drsné, leč účinné metody. Pohybuje se na hraně zákona. Ovšem to jediné ho udržuje při životě.

Vybral si mladého ambiciózního parťáka Ellise Dova. Hned při prvním zátahu je poznat Bakerova chladnokrevnost a instinkt bestie, když Ellise dvakrát postřelí (samozřejmě do neprůstřelné vesty), aby přesvědčil kupce k uzavření nelegálního obchodu.

Ellis je dobrý agent, ale Baker je na něj tvrdý, neodpustí mu žádnou chybu, protože ví, že ve světě zločinu to znamená jistou smrt.

Jejich nový případ se týká nelegálních obchodů se zbraněmi. V budově FBI si Baker, zrovna nikoliv legálním způsobem, zajistí povolení k odvozu důkazu ze skladu. Jedná se o bazuku. Ve skladu ukazuje Baker Ellisovi jednu věc na polici. Je to obranný inteligentní disk, který má v sobě jména všech tajných agentů na světě. Nastane však problém, protože správce skladu odmítne Bakerovi vydat důkazní zbraň. Baker proto pošlě Ellise do auta. Ellis čeká u auta a za několik málo minut vedle něj stojí Baker i se zbraní. Ellis je překvapen, že se mu podařilo přesvědčit správce, ale Baker odvětí, že každý má své tajemství...

Aby se mohli dostat až k hlavě chobotnice musí zaujmout její chapadlo. Tím chapadlem je Caesar. Baker vyšle Ellise za svým člověkem, aby od něj obstaral spouštěcí karty na bazuku. Poté se objednají k Caesarovi a Baker ho velmi originálním způsobem přesvědčí, aby informoval svého šéfa. Tím je Nikolaj, známý ruský překupník zbraní, velké eso v nezákonných obchodech. Akce je úspěšná, zločinci chyceni, peníze zabaveny.

Baker zaveze Ellise ke stanici metra a odjíždí. Ellise v metru kontaktují agenti vnitřních záležitostí a neúspěšně se ho snaží přesvědčit, že jeho parťák Baker je zkurompovaný polda. To, že se dostal k němu nebyla náhoda. Zařídili vše tak, aby si ho Baker sám vybral, aniž by tušil, že je to léčka. Chtějí po něm, aby Bakera sledoval a donášel na něj. Ellis s jejich postupem zásadně nesouhlasí. Šéfka agentů je však přesvědčena, že si to časem rozmyslí.

Druhý den ráno jde Ellis do skladu FBI, aby se přesvědčil, že Baker složil do úschovy ukořistěné peníze. Ty ve skladu jsou a všechny. Něco tu však chybí... Obranný inteligentní disk.


Záhada dílu

V průběhu děje vidíme, jak se Baker setkává v jednom baru s neznámým mužem, který je velmi nervózní a hovoří o tom, že se zapletl do nějaké nelegální záležitosti s prodejem citlivých informací a nemůže z obchodu ustoupit, protože nemá na výběr. Baker je však nekompromisní a na stůl před něj pokládá obálku, ve které jsou peníze a zbraň. Poté z baru odchází. Následně vidíme neznámého člověka jak s autem zajíždí do postranní uličky. Telefonuje s manželkou a chce po ní, aby zničila složky, protože jedině tak bude v bezpečí. Poté co dohovoří, vezme zbraň od Bakera a zastřelí se. Na konci se dozvídáme, že onen dotyčný neznámý muž byl Bakerovým švagrem. Baker přichází za svou sestrou, která je nešťastná ze smrti svého muže. Baker ji uklidňuje, že udělala správnou věc a žádá ji, aby mu vydala složky...


Zajímavost

Když Ellisovi zvoní telefon a volá jeho šéf Baker, má ho uloženého pod jménem Ďábel (The Devil).

Hlavní postavy
Charles Barker
Ellis Dove
Rose Lawrence
Vedlejší postavy
Albert Saldano
Bar patron
FBI agent
Petransky
Ray Beaumont
FBI Agent
Harry Conrad
EL Passenger
Lauren Barker
Karen Maguire
Muscle #1
Regular at The Dublin Oaks
Train Passenger
FBI Field Agent
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZvíře v tobě
Původní názevPilot
Rok natočení2009
Premiéra15. ledna 2009
Česká premiéra7. března 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody