Plakát
Ztraceni

30. října 2007

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Gr8!

No, totiž Losty jsem ze začátku sledovala proto, že jsem na ně četla jenom samou chválu, zkrátka měli dobrou kritiku, tak sem si automaticky řekla, že to budu sledovat. Od začátku si myslím, že ten seriál je na hlavu. :) Baví mě, ale někdy mi přijde, že z nás scénáristi dělaj pitomce. Přesto ale mě ten seriál baví, i když si o něm myslim že je hloupej. Je to zvláštní, že ikdyž to neni tak uplně originální námět (vzpoměňte si na Ztracený svět), tak to má ale hodně co do sebe, totiž kolikrát je to napínavý jako kšandy, ale vždycky (nebo aspoň většinou :)) když se to zdá průhledný jako počůranej toaleťák, tak se to stejně semele uplně jinak. TO je asi jedna z věcí, který se mi na tom líběj nejvíc.
Jinak, první série byla skvělá, druhá o něco míň skvělá, a třetí zatim vede. :) Myslíš, že je to tak skoro u všech seriálů, aspoň co jsem poslední dobou viděla, ikdyž u Lostů to není takovej skok, jako třeba u PB.

Plakát
Zoufalé manželky

30. října 2007

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Výbornej seriál!

Vážně výbornej seriál! Podle mě nemá chybu, protože je plnej akce, neotřelýho a originálního humoru, tajemství, převratů, zkrátka všechno co potřebuje seriál k tomu, aby když se na něj začnete dívat, tak nepřestanete. Někomu se může zdát, že konstrukce seriálu stojí na pěti ženuškách řešící problémy s manželem a vztahama, ale tak to není a pozná to každý, kdo seriál sleduje. Další tvrdí, že je to seriál jenom pro holky, ale ani s tím bych tolik nesouhlasila... :)
První řada se mi zatím líbila nejvíc, druhá o něco méně, ale ne snad že by kvalita nějak upadala, prostě je to můj osobní dojem. Třetí se mi líbila zase o trochu víc, a se čtvrtou se uvidí, ale první tři díly vypadají dobře!

Plakát
Bořiči mýtů

30. října 2007

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mythbusters

Super seriál, vždy zkouší něco zajímavého. A vždy se přitom něco zajímavého stane. Adam a Jammie, toť super dvojka.

Plakát
Simpsonovi

30. října 2007

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 25 lidí

Tak to vidím já...

1-5 série - 85%%
6-10 série - 100%
11-15 série - 90%
15-20 série - 75%
21-23 série - 35%

Legendární The Simpsons. Žádný sitcom se ani zdaleka nepřibližuje jeho kvalitě. (Nejblíž jsou Scrubs a samozřejmě Futurama.) Dokonale propracovaný vesmír alternativního žlutého USA s desítkami postav a všudypřítomnou satirou a parodií si mě získal.

Simpsonovi, se svojí dvojitou atmosférou, nabízejí zábavu pro každého. Mladší se zasmějí situačním vtípkům, starší pak parodiím a vtipům zaměřeným na společnost. Zkušení diváci zase ocení popkulturní odkazy. V tomhle ohledu jsou Simpsons skutečně jedineční, protože bez rozdílu věku a IQ mají co nabídnout každému, kdo má alespoň špetku nadhledu.

Seriál má velmi kvalitní scénáře a za dvacet minut dokáže navodit několik zápletek a tu pravou schovávat ani do poloviny epizody. Nesmrtelnost Simpsonů pak spočívá v nulové dějové linii celku a žádnému postupu kupředu - známém statusu quó.
Zatímco Simpsonovi jsou stejní, mění se ale doba, takže stejnýma očina neustále pohlížíme na nové věci, ačkoliv se to nezdá.

Bohužel to neplatí univerzálně a seriál po patnácté sérii začíná upadat do podoby takřka odpadní. Mrzí mě to, ale aktuální díly jsou vrchol trapnosti.

Plakát
Ztraceni

30. října 2007

97 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 37 lidí

Tak to vidím já...

První série - 100% (Nejlepší.)
Druhá série - 90% (Drží se.)
Třetí série - 75% (Otřesná první polovina/perfektní druhá.)
Čtvrtá série - 100% (Restart, jaký žádný seriál nezažil.)
Páté série - 100% (Plno nových nápadů.)
Šestá série - 90% (Důstojný konec.)
4
Lost. Moje naprostá závislost a podle mě nejlepší z velkých seriálů. Získal si mě během pár dílů a až na krizi během třetí řady si mě nepřetržitě udržel. Osudy trosečníků na tajemném ostrově hýří nápaditostí a drží si kvalitu. Zatímco ostatní velké seriály (ano, myslím Heroes, Prison Break, House, Simpsony a další) šly po čase ke dnu, Lost se neztratili.
Každopádně nejsou seriálem pro každého. Ztraceni nejsou tak podbíziví a divákovi se přizpůsobují jen minimálně. Naopak pokud si chcete seriál užít, musíte se přizpůsobit jemu. Není proto divu, že je pro někoho nudný a nezáživný. Mě si ale jeho vesmír získal.
8
První série: Skvělý začátek a jeden z nejlepších seriálových zážitků. Tajemný děj, který jde docela pomalu dopředu, protkaný příběhy hlavních hrdinů. Nemá to konkurenci.
15
Druhá série: Pořád to je dobré. Pořád to je napínavé a tajemné, ale přesto už to na 100% nemá. Děj se pomalu rozvíjí a jede rychleji. Přesto je to někdy moc pomalé. Tempo někdy ale přece jenom nestíhá. Pořád jen porovnávám se skvěle dávkovanou první řadou - samo o sobě stále skvělé.
16
Třetí série: Děje se toho dvakrát víc než v předchozích řadách dohromady, přesto to zprvu nestačí. Naštěstí v druhé polovině série tvůrci opět pochopili.
23
Čtvrtá série: Dokonale nadupané díly plné akce a atmosféry. Lost se zase vrátili do původní formy. Možná i dál. Atmosféra je totiž už totálně jiná než v první řadě. Střídání minulosti a budoucnosti neubralo na atmosféře. Naopak. Svým způsobem je to ještě tajemnější než cokoli od první řady. Čtvrtá řada je odměnou těm, kdo po trojce vydrželi.
42
Pátá série: Nezačala tak dobře jako čtyřka, ale rozjela se neuvěřitelnou rychlostí. Bál jsem se, že cesta na ostrov bude vypadat nevěrohodně a že motivace hrdinů budou značně pochybné, ale vše je neuvěřitelně promyšlené. Například mi vadilo to okolo Locka (mrtvý má být mrtvý), ale tvůrci opět dokázali, že mají pod čepicí... To, jak to dokázali v posledním dílu obhájit, je chválihodné. Pátá řada se od první liší snad ve všem. Více akce (na Lost poměry), prakticky žádné flashbacky (v podobě, v jaké jsme je znali). To by mohlo někomu vadit. Mně se ale líbí, jak se Lost vyvíjejí a mění - neservíruje pořád to samé. Už se těším na závěrečnou sérii.
108
Šestá série - Odpovídání na otázky nebyla nikdy silná stránka Lostu a pokoušet se o to nemohlo uspokojit dokonale už z principu. Přesto se s tím tvůrci poprali a dali seriálu závěr, jaký si zaslouží. Málokterý seriál odchází se vztyčenou hlavou. Lost ano. Tvůrci to zahráli na emoce, což je mnohem lostovější, než kdyby se snažili o vykonstruované finále plné odpovědí. A závěrečná scéna posledního dílu byl velmi chytrý nápad.

PS: Ztraceni možná nebyli dokonalý seriál, ale krom první poloviny třetí série nabízeli slušnou, nebo spíš výbornou, zábavu. Děkuju jim za to a budu na ne vzpomínat, jako na mojí srdcovku, která mě nikdy nezklamala.

Plakát
Dr. House

30. října 2007

77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Tak to vidím já...

První série - 90%
Druhá série - 80%
Třetí série - 70%
Čtvrtá série - 60%
Pátá série - První dojem - 50%
Šestá série - První dojem - 60%

Dr. House jsem měl moc rád. Koukal jsem na každý díl a hltal jeho nápadité hlášky. Postupem času ale zacházel do extrému. House si dovoloval tolik, kolik by mu v reálném světě nemohlo projít. Diagnózy byly nesmyslnější a neuvěřitelnější.
Postupem času se stal karikaturou sama sebe. Manipulativním feťákem, který trousí pořád stejné hlášky, který by ve skutečném světě už dávno přišel o práci. Stal se jednoduchým schematickým seriálem, nad jehož obsahem se nesmí přemýšlet, protože prostě nedává smysl. Těžko vzpomenout na doby, kdy jsem ho měl za výjimečný. Už dávno jím není. Je to jen další televizní šidítko.

Plakát
Červený trpaslík

30. října 2007

47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

100%

Můj nejvíc nejoblíbenější seriál! Je to fakt boží... nejlepší je Rimmer. Jsou tam super hlášky, pokud někde nějakou zaslechnu, hned si řeknu: \"A, další fanda Trpaslíka!\" Stává se mi to často a vždycky to potěší, že ho zná tolik lidí, i když pořád ne všichni. Ale co, komerce by zničila celé kouzlo RD.

Plakát
Ztraceni

30. října 2007

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Zázrak se nekoná

O tomhle seriálu jsem hodně slyšel krátce poté, co začal být v Americe vysílán. Opravdu jsem čekal nějakou bombu, ale nic tak bombastického se opravdu nekoná. Není to špatný seriál, ale každý díl je téměř samá vata a až na konci, když máme štěstí, se něco stane. Navíc si myslím, že podobnému typu seriálu škodí vysílání epizod po týdnu. Doporučuju shlédnou v co nejkratším čase, rozhodně zvýší vaše mínění, pokud o kvalitě pochybujete. Ale jinak docela oceňuji, že některé události, které vypadaly jako bláboly, se podařily zmateným scénáristům ve třetí sérii docela dobře objasnit (i když co si myslet o vraždících Těch druhých?). A poslední díl trojky, to je kapitola sama o sobě :0)

Plakát
Červený trpaslík

30. října 2007

17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Shonik

Absolutně nejlepší seriál všech dob. Kdo neuvidí, neuvěří

Plakát
Heuréka - město divů

22. října 2007

56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Carter Rullezzz

Tento seriál som objavil počas môjho druhého pobytu v USA a hned som vedel, že toto bedem pozerať! V podstate Sci-Fi odohrávajúce sa v súčasnosti, poňaté totálne komediálnym a humorným spôsobom! Mojim osobným favoritom je Jo Lupo - akože viac sexi asistentku šerifa si asi predstaviť neviem! Klobúk dole však aj pred nápaditosťou tvorcov tohto seriálu. Vymyslieť toľko somarín - proste super!

Možnosti filtrování