Plakát
Fresh Meat

4. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Život na vysoké

Fresh Meat je seriál, který mi doporučil Netflix na základě toho, že jsem viděl několik stand-up vystoupení Jacka Whitehalla.

Seriál sleduje partu mlaďasů, co právě nastoupili na univerzitu v Manchesteru a budou bydlet společně na bytě, aniž by se předtím znali. A i když začíná s tím, že všechny postavy mají svojí škatulku, tak se z ní postupně snaží vyvlíknout, protože se přeci jen vyvíjejí. Takže je dost možné, že postavy, které se na začátku jevily jako fajn vás začnou štvát a naopak některé se dají pak lépe přijmout. Postavy rozhodně nejsou dokonalé a mají spoustu chyb, ale mě osobně nejvíc bavil "posh" JP a samotář Howard, naproti tomu Josie mě hrozně vytáčela.

Jinak to ukazuje vysokoškolský život tak, jak ho spíš známe my z Čech než ten z Ameriky. A je to dost postavené na trapném humoru, který v Británii mají tolik rádi a sám bych ho před lety nemohl vystát, ale stejně jako postavy tady i já se trochu vyvinul a nakonec mě docela bavil.

Plakát
Seal Team

3. prosince 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Jedno z těch příjemných překvapení

Musím uznat, že toto jsem na startu seriálu nečekal..čekal jsem odpad, který bude po pár dílech zrušen, ale nakonec je to super oddechovka z vojenského prostředí...jak již psal někdo přede mnou, určitě to není špička svého žánru, ale určitě má co nabídnout.

Za mě osobně musím vyzdvihnout v první řadě obsazení...ne vše je samozřejmě povedené, ale jinak fakt super obsazeno..hlavně samotná jednotka sealů je skvělá (Jason, Clay, Sony, Ray).
Z různých sestřihů jsem si také uvědomil, že některé scény jsou opravdu brilantně natočeny, tvůrci si zde hrají s různými variantami jako jsou záběry ze vzduchu atd..líbí se mi jejich kreativita.
Celkově i zobrazení misí je super a líbí se mi, že ukazují i pozadí všeho jako jsou rodiny, čas mezi misemi, vztahy jednotlivých členů teamu mimo mise..
Nemůžu jinak než doporučit.

Plakát
Cizinka

3. prosince 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Naplněná očekávání

Outlander je skvělý seriál, miluju Claire i Jamieho. Kdo četl knihy, určitě souhlasí, jak skvěle jsou zpracované.

Plakát
Comeback

3. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Chybné jméno postavy v díle Koprovka

V 22 díle koprovka je uveden že Jakub Žáček hraje Huberta Vlka přitom přesné jméno je Petr Vlk

Plakát
Any Human Heart

2. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Zhýčkaný pisálek potulující se světem

Seriál je natočen podle stejnojmenné knihy Williama Boyda. A přestože kniha je napsána tak, že alespoň muži by se mohli ztotožnit s hlavním hrdinou, seriál je podán tak, že jeho sebestřednost, pocit výjímečnosti a sobeckost je ukázána v plné kráse. Tak jako jsem nezvládla dočíst knihu, nezvládnu ani tento seriál. Jen v knize jsem se dostala alespoň do středních let hlavního hrdiny, zde nevydýchám ani jeho mládí. Myslím, že díly minisérie jsou urychleny, že nečtenáři se mohou v začátku ztratit, nebudou mít přehled o postavách a jejích charakterech. Ale hlavně, že vidí Loganův holý zadek. Toto je druhá spolupráce Claflina a Macfadyena, ale jejich Ken Follet byl mnohem lepší, než to, co předvádějí zde. A Logan? Prostě jen looser, který se vždy nějakým zázrakem ocitne ve společnosti důležitých lidí. Předpokládám, že jako postava zemřel sám a nemilován.

Plakát
Vexed

1. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

2 série, 2 rozdílné seriály

Když jsem si pustila 1. díl, říkala jsem si, že by to mohlo být fajn, ale výsledek naprosto překonal moje očekávání. Možná to je tím, že poslední dobou jsou komedie dost slabé, ale jen u toho prvního dílu jsem se nasmála tolik, co u seriálů za měsíce. Takhle jsem si představovala Brooklyn 99. Z postav padá jedna hláška za druhou, ale přirozeně, jak by spolu skuteční reální policajti mluvili. Jako když jsem pracovala v restauraci. Ty vtípky na hosty nám připadaly vtipné, ale hosti samotní by z toho byli v šoku a považovali je za nevkusné. A to je přesně ono. Někomu budou vtípky ve Vexed připadat nevkusné, ale u někoho, kdo v tomhle žije, je takové chování přirozenější než idealizovaní poldové z obyčejných kriminálek.
Hlavní dvojice spolu má skvělou chemii. Než vykouzlíte na obličeji otrávený až znechucený výraz, nemyslím romantickou chemii. Kdyby Lucy Punch zůstala, možná by na to došlo, známe své lidi, ale ti dva mají perfektní i kamarádskou chemii. S Kate vždycky cítím, když ji Jack irituje, ale na druhou stranu i ona sama ví, že jak si na něj jednou zvykla, byla by bez něj strašná nuda.
Chválím i soundtrack. Když v pilotu jela už 4. moje oblíbená píseň v řadě, nestačila jsem valit bulvy.
Myslela jsem si, že šedá britská kriminálka bude super seriál na usínání, ale po Vexed jsem byla sakra vzhůru. 1. řadě dávám 90 %, což je něco na kriminálku.

Pak ale přišla řada druhá. Obávala jsem se výměny hlavní herečky, ale to je ten nejmenší problém. Jako kdyby vyhodili scénáristu a režisér řekl Toby Stephensovi, ať improvizuje, však to zná. Výsledek je katastrofa. Vtip na nule. Jack jen plácá kraviny, co nejsou vůbec k smíchu, pokud se vymáčkne. Opravdu zoufalý pokus zreplikovat 1. řadu. Možná by to nebylo tak hrozné, kdyby to byl samostatný seriál, ale po té 1. řadě člověk musí srovnávat a o to vypadá ta 2. hůř. Té bych dala tak 30 %, a protože má mnohem víc dílů než ta první, nejde ji ignorovat a nenechat se ovlivnit při celkovém hodnocení.

Plakát
Čas čarodějnic

1. prosince 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kouzelné

Po čtyřech dílech se mi serál opravdu líbí. Matthewa Goodea jsem si oblíbila už jako Finna Polmara v Good Wife a zde má jeho postava ještě větší charisma. Teresu Palmer zatím vůbec neznám, v několika momentech mi připomněla Bellu z Twilight, a líbí se mi, jak to mezi hlavními postavami jiskří. No jo, která holka by nechtěla potkat tajemného, uhrančivého a vychovaného upíra. Podle mě seriál staví hlavně na ústřední dvojici, takže je škoda, že vedlejší dějové linie možná trochu nudí. Jinak super, uvídíme, jak se to vyvine dál a o čem bude druhá série.

Plakát
Lynč

30. listopadu 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Někdy snaha nestačí!

Poslední roky měla ČT celkem kvalitní tvorbu - Rapl, Labyrint, Případy 1. oddělení atd. - ale tohle se opravdu nepovedlo. Námět je celkem zajímavý, ale scénář je děravý jako ponožky, chování postav nedává smysl, skoro nikdo nehraje a nechová se přirozeně. Téměř u každého dílu jsem si říkala, proč proboha... Postavy nereagují na aktuální dění, používané telefony jsou černé jako noc, prostě režisér ani scénárista si nedělali starosti s detaily a v podstatě ani pořádně s dějem.

Plakát
Maybe It's Me

29. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Mami! Mám veľké nosné dierky?

Miláčik no a čo!


Neviem akou náhodou alebo omylom sa tento seriál dostal na obrazovky televízorov, keďže nepatrí medzi najznámejšie a za dlhé roky ho neviem absolútne nikde zohnať, aby som si ho mohla pripomenúť.

Človek by si myslel, že pôjde o typický seriál zaoberajúci sa problémami obyčajnej teenageeerky - škola, chlapi, rodičia, súrodenci. Čo je v podstate aj pravda, avšak to by tá rodina musela byť trošku normálnajšia.

Na Možno som to ja som si obľúbila práve hlavnú hrdinku a jej snahu pôsobiť normálne v okruhu svojej rodiny, pričom ale nakoniec vždy príde na to, že sú proste všetci akýsi čudní a skvele sa k sebe hodia, nech už sú ich problémy akékoľvek.

Obľúbila som si postavy, ich humor, niektoré výstrelky, ktoré sa možno niekedy zdajú naozaj šialené, hlášky v seriály...proste asi všetko.

Pre mňa je toto seriál, ktorý si pustíte keď sa chcete pobaviť ale zároveň aj taký, ktorý Vám spríjemní deň aj keď Vám beží len tak v pozadí aby Vám robil spoločnosť a vy sa nakoniec pristihnete pri tom že ho pozorne sledujete.

Plakát
Pád

28. listopadu 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

pád

Má to dobrou myšlenku, leč pro mě je to moc zdlouhavé. Nechápu proč je případ sériového vraha rozdělen na 3 série. Stačila by jedna a ta druhá a třetí třeba jiný případ. Co se týče policistky, pořád mi nějak nesedí - skrývá svou minulost, sem tam něco hodí do placu a vy tápete, proč se vůbec tak chová. A vrah je stále ve svých myšlenkách, neproniknutelné pocity, stále stejný výraz, nikdo neví co se mu honí hlavou. A pak šup skočí na ženskou, uškrtí jí a zase se svým neproniknutelným výrazem odchází. Je to fakt psycho....

Možnosti filtrování