Plakát
Odhalení

3. května 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

otvorené ústa, po druhé

THE ACT som viacmenej začal pozerať náhodne. Ten prípad som vôbec nezaregistroval a nevedel som o ňom. A vykľula sa z toho v poslednom roku pravdepodobne najlepšia dráma. Ten príbeh je neskutočný, fakt musíte mať otvorenú hubu a otvorené ústa po druhé píšem pre to, že prednedávnom som dopozeral ESCAPE AT DANNEMORA, čo bolo z rovnakého fantasticko-neuveriteľného súdka. Tu sa dostávam k spoločnému menovateľu - Patricia Arquette - výborná v oboch prípadoch a pre mňa tento rok výťazka v ženskej kategórii akýchkoľvek awards. Samozrejme po vzhliadnutí aj dokumentu -Maminka mrtvá a nejdražší- smekám klobúk aj pred Joey King, ten výraz a intonácia boli neskutočné. Apropo, keď to tu niekto prirovnáva k American Crime Story, ja by som to skôr prirovnal k lepšiemu AMERICAN CRIME,s tiež výbornou Felicity Huffman. Všetky tri tu spomínané seriály vrelo odporúčam.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

remake

Tohle anime je stejně dobrý jako původní série, sice je tu pár příběhů, který známe ze staré série ale to zase nevadí. Je tu pár nových příběhů a především se podíváme i na cestování jiných než je Kino. Hlavně Shizu, kterého na cestě doprovází malá dívka jménem Ti, a jeho pes Riku. Taky uvidíme jeden příběh učitelky Kino a slečny jménem Photo.

Myslím že série je stejně dobrá jako ta předchozí. Má několik epizodních příběhů, avšak jako vždy města jsou zajimavé.

Plakát
Bodyguard

1. května 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Poutavá podívaná

První dva díly mě doslova přikovaly k monitoru. Na to, že se tam toho zase tolik nepřihodilo, to bylo zatraceně napínavé. A i to Buddovo postávání a sledování okolí jen přispělo k houstnoucí atmosféře a očekávání, co se kdy stane. Později sice seriál trošku ztratil tempo, ale finále zase nabralo na otáčkách. Je dobře, že má seriál jen šest dílů, aspoň se nestačil rozpliznout.

Líbila se mi práce s kamerou, musím ocenit působivé herecké výkony, které ale nepůsobí přehnaně, nejednoznačnost charakterů a překvapivé zvraty, ke slovu přicházejí lži, skryté motivy a traumata. Některé věci ale přece jen působily trochu naivně a nereálně. (Docela mě taky překvapila genderová korektnost - tolik žen na vysokých postech bych zrovna v téhle oblasti nečekala.)

Je to rozhodně zajímavé nakouknutí do světa, kde se nedá nikomu věřit.

Plakát
Quicksand

27. dubna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

80%

Děj je zajímavý, poutavý, nedokážete se od třetího dílu odpoutat. Až na velmi nesympatické postavy, bych řekla, že je to skvěle vykreslený příběh, kdy nemáte do poslední chvíle tušení, jestli Mija je tedy vinná nebo ne. Herci skvěle zahráli nelehké scény a jediné, co mi vadilo, byla věčně roztřesená kamera.

Plakát
Lost in Space

26. dubna 2019

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kdybych byla dítě,

určitě bych dala plný počet. Ale že už, bohužel, dítě dávno nejsem, dávám po pilotu 70%. To, že děti nedělají,co jim rodiče řeknou, to tak bývá. Ale tyhle to fakt přehnaly :-)). Navíc 60i stupňový mráz a oni v rozepnutých bundách a ani uši nemají červené? A operujeme v tom? :-))
Ale ten mimozemšťan je boží!!! Podívám se na pár dalších dílů, ale jen kvůli němu.

Musím se přiznat, že jsem zkoukla celou první řadu. I přes to mentorování, které z toho ční jako Matterhorn, mě to bavilo. (Bavila i řada lehkých nesmyslů, které jsem očima dospělého stačila postřehnout - byly roztomilé.) Oceňuji vizuální provedení, gejzíry nápadů, jak trosečníkům znepříjemnit život, osvěžující humor Dona, to slizké zlo Dr. Smithové, správné chlapství taťky, ale hlavně "Danger, Will Robinson!"

Zvyšují své hodnocení a těším se na další návrat do dětství v druhé řadě.

Plakát
Zelenáč

26. dubna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nad očekávání dobré

K tomuto seriálu jsem byla značně skeptická (to bude zase srandy kopec, jak se starší chlápek popasuje s rolí zelenáče). Na první díl jsem vlastně koukala, abych se v tom utvrdila. Nevím, jak to ten Nathan dělá, ale je to zase sakra dobrý a zase jiný. Je tady o dost civilnější než v Castlovi a vůbec to není na škodu.
Baví mě to moc a oceňuji i dobrý scénář, který docela často překvapí, občas nadhodí nějaké klišé, ale výsledná kombinace je svěží.
Ano, když se nad tím člověk zamyslí, tak realitu to asi jenom lízne, protože všichni jsou v podstatě kladní hrdinové bojující proti zločinu mimo své řady. I ti, co se zprvu jevili nesympaticky v průběhu děje "zesládnou". Beru to jako pohádku, ne jako realitu.

Plakát
Mentalista

25. dubna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Láska na prvý kuk...

Na začiatku ma tento seriál obišiel, videla som len pár častí v telke, ale neviem ako ostatní študenti, mne sa super píše pri seriáloch :)
Výhodou je aj dabing, ktorý na naše pomery nie je vôbec zlý.

Čo Vás na tom seriáli upúta je chémia medzi hlavnými postavami, medzi všetkými. Jane je perfektná postava, ktorá ma za ušami a chce pomstu. Druhé čo ma dostalo je historka s Red Johnom. Ešte v žiadnom seriáli som niečo takéto nevidela, čo by sa ťahalo 6 sérií, a vy si za ten čas trikrát zmeníte kto je Red John. :)

Výborne smelo odporúčam a je to skvelá od-dychovka, so skvelým humorom, postavami a zápletkou.

Plakát
Black Summer

24. dubna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

FORMA HODNÁ ZOMBIE AKCE 21. STOLETÍ

Seriál využívá mnoha možností, které mu dává technologie šíření - streaming. Jednotná stopáž (protože se nemusí dodržet vysílací schema) je přežitek - díly trvají 20-40 minut, děj episod je navíc rozsekaný na jednotlivé kapitoly, oddělené úvodním textem. V rámci nižších nákladů je použito levnější herecké obsazení, vizuál nese značné stopy po postprodukčních zásazích, děj vykazuje nelinearity (pravděpodobně kvůli potenciálním vyšším nákladům na "spojovací scény"), hudební podkreslení je často nahrazeno ruchy, střih je značně minimalistický. Za zmínku stojí absence stupidních vatoidních dialogů, kterými režie často krmí diváky, aby prodloužila stopáž. Skvělá kamera vytváří atmosféru a vtahuje diváka do děje.

Zombíci jsou proklatě rychlí, obtížně zneškodnitelní a značně agresivní. Jednotlivé postavy se chovají značně chaoticky (popravdě, kdo by se tak nechoval v postapo anarchii a nebyl pod vlivem PTSD). Děj opakovaně graduje, klasická morálka se stává přežitkem. Jediným výrazným záporem(?) jsou poslední minuty series finale - s vysvětlením se scénáristé v další řadě značně zapotí.

Akce, akce a akce - ale to není špatně. Black Summer má bavit a to bezesporu dělá. Řekl bych že lépe (méně okoukaně, zdlouhavě a nudno-ukecaně) než Walking Dead v posledních řadách.

Drtivý nástup společností, které streamují videoprodukci, ukazuje budoucnost - neodvratný odchod klasických televizí do propadliště dějin. Šíření obsahu pomocí terestriálního, satelitního a kabelového vysílání je odsouzeno k zániku.

Velcí hráči na trhu (HBO, Netflix, Amazon...) investují miliardy dolarů do produkce "televizních" pořadů, které jsou nezřídka na kvalitativně vyšší úrovni, než srovnatelné pořady klasických televizí. Black Summer je typickou ukázkou kudy půjde vývoj, který nepochybně přinese nové formy seriálů.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Jaký "nádherný" svět

Kino je mladá tomboy, která jezdí? na své mluvící motorce, od města k městu a zjišťuje jak svět vypadá.

Musím říct, že anime je opravdu pěkný, sice má jistý depresivní tón, ale na tom nesejde. Někomu by mohli však vadit epizodní příběhy.... ale může to opravdu vadit, příběhy jsou skvělý, a to musí stačit, atmosféra je dobrá a postavy si člověk oblíbí

Plakát
Jonas

20. dubna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Moje dětství

1 serie - 100% zasmála jsem se u každého dílu!
2 serie -90% chybělo mi trochu více humoru, ale zase dějově to bylo lepší, než první serie, ale musím dát o 10% méně, protože já miluju komedie a první serie prostě byla jedna velká komedie :D

Možnosti filtrování